Mentor Jednomsemora

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
@Vutra1990 Bio Heaven je jedan od booster-a kod BioBizz gnjojiva. Možeš ti i bez tih dodataka osnovnim gnjojivima growati ali će prinos biti znatno manji.
Može li slika automatika?

@imam lud da sam papir meni površina zemlje izgleda mokra ali ako kažeš da je suho tako kako jeste, špricaj okolo biljaka, nikakvo zalijevanje ne dolazi u obzir. U narednih 5-6 dana ćeš ići tako pa ćemo povećati količinu vode. Za špricanje root, power zyme i super vit, ništa više.
 
16.12.2020
18
17
3
31
Pocela je lagano cvjetat, medutim stariji listovi nisu bas najbolje, ili fali fosfora ili mozda previse hrane... Hranio sam ju jucer sa 4l vode super vit, 8ml zyme, 8ml hesi boost i 20ml bloom,mentore kaj ti mislis? IMG-20210203-WA0027.jpeg
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
ona jeste mokra do 4-5 centi ali ke ispod suva, neznam na kojoj je dubini korijen, ili da idem siri krug oko biljke pa ce povuci unutra ako joj zatreba, zato me buni kako samo do 5 centi cjedi se a ispod suvo, ja necu mentore necu nista dirati do sutra sutra cu ti poslati sliku ako primjetim neke varijacije, neka ona jos stoji batem 12 sati ipak se cjedi zemlja u tom nekom precniku od 5 centi i dubini 5 centi.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
05.04.2020
232
213
43
34
Izvini slikala sam pod hps ,toliko da samo vidis kako je postavljeno. Ovaj avtomatik mi je od pocetka nekakav nikakav a i izrasto je pa ga dosta svjetlo sprzilo al pustila sam sta da ,da.Onaj drugi avtomatik je bio puno bolji.Nisam jih nikako trenirala,samo sam grane nekako razsirila ,da svetloba malo vise dode.Zbog pocetnih greski zelim da imam mentora.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Hranio sam ju jucer sa 4l vode super vit, 8ml zyme, 8ml hesi boost i 20ml bloom,mentore kaj ti mislis?
Ništa, biljke nisu ni počele cvjetati a ti daješ bloom? Nije ni čudo da ti biljkama nije dobro a preko lišća ti to pokazuju.
Tebi su biljke još u predcvjetanju i nisi trebao davati bloom još. Ako u nešto nisi siguran pitaj, zato je mentor tu, u svojoj više preventivnoj funkciji :)

@imam lud da sam papir špricaj oko biljke 100ml sutra i neka ti to bude naredna tri dana dnevna doza.

@Vutra1990 biljka ti dodiruje lampu, to nije dobro nikako. Imaš li neke drvene štapove ili sl, zabij 2 na dvije različite strane i uzmi neku žicu i spuštaj hedove prema dole i pričvrsti ih žicom/ili šta imaš za ta dva štapa. Ja bih to super cropao ali bih tebi za sada preporučio ovo sa štapovima.
Može to i bolje, hoćeš li nešto dodatno kupovati ili ne zavisi od tebe i tvojih mogućnosti, bolje je sa ali i bez se može :)
 
Poslednja izmena:
05.04.2020
232
213
43
34
Kad se mora pocet sa bioheaven odma kad izniknu ?Narucit cu sutra ,da ovaj grow odradim kako treba.Ma bojim se da necu sta slomit ,pa nisam htjela nista dirat ,kolko dadne ,dadne.Sad mi je vise fokus na ove dve ,da odradim kako treba.
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
@Troma1 konsultuj se prije zalijevanja a ne napamet davati. Nemaš šta sapirati, sljedeće zalijevanje idi samo root, zyme i super vit pa ćemo vidjeti dalje ali pusti sad neka se potovi osuše

@Vutra1990 ideš Bio Heaven odmah čim ti stigne, 2ml na litru na početku pa se doza postepeno diže. Šteta bi bilo da ne spustiš hedove da se još pune ali kako želiš. Idemo te dvije dame da lijepo sredimo:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Troma1
05.04.2020
232
213
43
34
Znaci da dva stapa stavim na svaku stranu i da grane presavijem prema dole iz svezem zicom za stap?Jesam dobro razumjela?Probat cu to onda ,sta se tice bebica jesu dovoljno oddaljene od svjetla?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Ne znam ustvari koliko njima svjetla dolazi u toj poziciji. Moraš veliku damu saviti i radi nje i radi malih dama.
Znaci da dva stapa stavim na svaku stranu i da grane presavijem prema dole iz svezem zicom za stap?
Tako je. Ako ti neka grana i napukne, ne brini sveži je za drvo i bit će ok, samo polako
 

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
380
777
93
35
Mentore imao sam problema,glavni vrh biljke sam pokidao kada sam razvlačio pa sam makazama skratio još malo do nodova,da li dobro izgleda ili da odradim bolji top
Obe sam biljke skratio
Prva
IMG_20210204_215103.jpg
Druga
IMG_20210204_215024.jpg
Ovu drugu sam slučajno kraće tako da izgleda kao da je šuplja u sredini,zalio sam ih juče po 1.5l vode i nahranio root i pz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Tih situacija će biti još, ne brini ali dobro si odreagirao i to je to. Sad će ti novi vrhovi krenuti i samo nastavi sa Lst-om, za zalijevanje ćemo vidjeti dalje:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Misko21

skimmer

Aktivan Član
06.08.2015
74
275
53
42
Pozdrav JSM,

Samo da ti pokažem slike i ako bi mogao da mi kažeš da li nešto ne valja.
Zalivam samo sa vodom, kada se prosuši. Ove dve jače sam zalio pre 5 dana sa 2l i već danas je pot lagan. Ove dve druge nisam već 10. dan zalio jer su sve vreme bili teški potovi. Planiram večeras sve zaliti vodom (pre 2 nedelje sam ih presadio u novu zemlju Plagron Royal).

Ova me jedino malo brine, to je jedna od jačih. Počeli su vrhovi listova da blede, i to samo na njoj. Ostali propali listovi su od prskanja sa SMC, tako da to ignore...
1612521196200.png

Ovo je druga jača, gustavela

1612521276300.png


Dve slabije: Levo mi je tek danas malo omusila listove inače, sve vreme dok je nisam zalivao, pot je bio težak i listovi su bili upregnuti na gore i izgleda mi jako ok al spora.
Ova desno, žasu...

1612521320100.png

Ovo je najskorije zasađena, no complaints. Nju planiram za koji dan da presadim u 19l pot sa novom zemljom. Popije oko 800ml na 4 dana. Nju prihranjujem.

1612521371600.png
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Ove dve jače sam zalio pre 5 dana sa 2l i već danas je pot lagan. Ove dve druge nisam već 10. dan zalio jer su sve vreme bili teški potovi.
5 dana je skoro pa odlično ali 10 dana nije, tu nešto ne štima :) biljke su jednostavno previše istresirane pa im treba malo više vremena da se oporave i normalno nastave. Znam da imaš strah i od nametnika pa SMC je stalno skoro prisutan:)
Ne znam šta imaš još za korijen, Power Roots i Pure Zyme bi dobro došli za sljedeće zalijevanje. Poslije bih za veće dame dodao i Terra grow 2-3ml/l sa root-om i zyme-mom. Trebalo bi da ih oporavi i pripremi za cvjetanje
 

skimmer

Aktivan Član
06.08.2015
74
275
53
42
OK, hvala!
Imam Power roots, Alga grow i pyre zyme. Terra grow ću uzeti sutra, pa ću onda i to dodati? Onda ću sutra uzeti i zemlju i presaditi ovu manju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
I htio sam ti napisati Alga Grow, 2m/l ideš na drugo zalijevanje sa root i zyme. Ne moraš kupovati Terra grow:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skimmer
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.