Mentor Pantagan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.041
398
1. Neko sjeme iznikne za dva dana a neko za sedam dana, nema tu pravila pričekaj još malo.
2. Ne mora, to je ok.
3. Ako se sadi u posude onda je poželjno izbjegavat zemlju iz vrta i koristiti samo kvalitetnu kupovnu. Stiropor u zemlji nema nikakvu funkciju, u tu svrhu se koristi perlit.
4. Gnojivo se počima koristit kad biljka pokaže da joj fali, kad primjetiš da najdonji listovi idu na svjetlije. Ako je dobra zemlja obično nema potrebe za gnojenjem prvih 20-ak dana. Gnojivo se pomješa s vodom i s tim se zalije biljka.
5. Biljka može izdržat i malo više temperature, i iznad 30 c ali korijen ne može. Ako se korijen pregrije ode biljka.
Mislim da ti je to malo svjetla ali probaj pa šta bude, i obavezno neki sobni ventilator da puše po biljci i da je hladi.
6. Vjerovatno će procvijetat početkom osmog mjeseca a koliko joj treba da sazrije to se nezna jer neznaš šta sadiš, od 2 do 4 mjeseca ovisno o sorti. Za sjeme je dovoljno oprašit samo jednu grančicu i biljka neče bit ništa slabija radi toga.
A taj koji ti je prodao sjeme koje je našao u hedu ti nije drug.
 
  • Love
  • Sviđa mi se
Reactions: Hemuli01 and Katica
04.04.2017
47
17
8
27
Pa ja to i nisam rekao da mi je priljatelj vec drug velika je razlika izmedju ove dve reci, sto se toga tice i nije mi bilo zao platiti (500 din) jer znam da nebi ovo nikad radio jer me mrzi da se cimam oko semena preko granice a i vise bi me kostalo jest da i njega nije nista kostalo i da je samo imao dobit na ovome, al ja cu imati visestruku dobit ako uspe.I da znaci stiropor nema nikakvu ulogu, citao sam da pomaze biljci,zemlja postane vazdusnija pa ima vise kiseonika u zemlji.
 
Poslednja izmena:
04.04.2017
47
17
8
27
Znaci samo da sipam kupovnu,mislio sam da pomesam da ne bude jaka smesa pa da se ne osusi sama biljka dok je jos mala.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.041
398
Da, i po mogučnosti perlit. Ako ga nema bolje ništa nego stiropor ali u tom slučaju treba dobro izbušit posudu i na dnu i sa strane da se zemlja brže suši da ne strada korijen od previše vlage. Uzmi kvalitetnu zemlju i nema straha ni za malu biljku. Pogledaj u ovoj temi jel ima koja tebi dostupna https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
04.04.2017
47
17
8
27
Imam case za rasadu pa mogu zapocetak u njih posaditi pa kad narastu presadicu ih u saksije a one same imaju rupe na dnu posude pa nemoram nista busiti,sto se tice ventilatora imam 2 ali ih ne mogu koristiti na tavanu jer nema uticnica gore,dok druge objekte ne mogu koristiti,valjda ce izdrzati vrucinu preko leta sa povremenim otvaranjem prozora kad imam priliku za to da udje promaja u sam prostor i promesa vazduh.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.041
398
Može za početak u male posude, samo da nisu manje od 0.5 L
Slabe su ti šanse s takvim uzgojem ali na tebi je odluka. Probaj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
04.04.2017
47
17
8
27
Jebem li ga,boljih uslova od ovih nemam pogotovo za outdoor posto je svuda okolo ravnica i cistina jedino gde moze je u zbunju u kanalu a tamo ne bih da zalazim sto zbog ne pristupacnosti nego i zbog moguce vlage i pesticida koji mogu da se nadju u samoj blizini a i to sto je pored puta uglavnom.
 
14.11.2016
131
159
43
Pozdrav Panta,
htio bi dogovoriti mentorstvo.. :D
Moji mentori su nestali,prvo Stipe otisao na godisnji,a onda je i Tamara isparila. Pa ako imas volju preuzet me dok se netko od njih ne vrati,bio bi ti zahvalan...
 
14.11.2016
131
159
43
Odlicno!3.mentor,3.grow(nadam se prvi 100% uspjesan jer u ova dva sam podbacio) :D
Nego sad malo da ti predstavim "plan"...xD
Znam da ne koristis hesi,ali oko gnojenja kolko sam skuzio,moram se samo tablice drzat i trebalo bi sve bit u redu.
Dakle sjeme ThinkDifferent Auto (Dutch Passion), box cca.:60*60*130, lampe imam MH i HPS obje 250W, MH je superplant,a HPS sylvania, zemlja plagron growmix. U planu mi je 1 topping i lst,eventualno neki lollypop,rezim svijetla od pocetka do kraja 18/6.
Sad sta mene zanima je,dal ima smisla drzat biljku pod MH lampom u vegi posto je auto?

ps. sjeme je danas stavljeno na klijanje u mokru maramicu,tako da ima vremena za eventualne promjene planova... :)
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.041
398
Al trošiš mentore, samo da i ja ne isparim:D
To sve zvuči ok, valjda ti je i temperatura u granicama normale.
Kad več imaš mh iskoristi je, cilj je da biljka u vegetaciji dobije šta više lisne mase a to če pod mh bit malo bolje. Bez obzira na kratku vegu autosa stavi mh dok ne krene cvijetanje.
S hesi-em se drži tablice i sve ok. Za početak, kad biljka pokaže potrebu za hranom kreneš sa pola doze od navedene u tablici i pratiš situaciju.
 
14.11.2016
131
159
43
joj,nemoj mi to govorit,odma gasim acc,ljudi ce ostat bez mentora zbog mene...hahah
temperatura ce bit,ja se nadam kak spada,malo je problem jer sad krece sve toplije i toplije,al dosad mi je ispuh radio na 1.brzini,tak da imam jos prostora za eventualno spustanje temperature..breeder veli da je from seed to harvest 10-11 tjedana,znaci ak proklije danas,sutra,po njima bi bila gotova krajem 6.mjeseca,znaci mogo bi cak izbjec ekstremno visoke temperature..
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.041
398
Dobro je to, ne diraj ništa, daj joj još koji dan da se oporavi. Ako iznikne sa ljuskom od sjemenke na sebi treba je šta prije skinut, nema se šta čekat. Zato je sad malo žuta.
 

Mr. Mojo Risin

Active
Poznanik Foruma
04.01.2017
972
13.628
333
waikiki
Bok Panta!!! Biljke su super...Cekam da popune Box kao sto mi ti rece...Zanima me kada Ce se ona sto je procvjetala mala vratiti u vege (vani je)?...Jbg. jel proslo 5-6 dana???...Haha...uzivaj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.