Metal Halide [MH] Sijalice -Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Sylvania HSI-T 400W - 32.000 lumena, navodno ide na istu arhitekturu kao i HPS - 250 kuna.
Jel ova zarulja OK? Mislim, nema kod MH specijaliziranih agro zarulja kao kod HPSa?
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
49
botanicar je napisao(la):
nasao sam za 5 eura mh 400 w marka vito, da li neko ima iskustva sa ovom markom i koliko za te pare moze da valja .
ja trazio hps i posto nisam nasao uzeo sam bas tu za 8e inace vito je turska firma i proizvodi se PRC. e sad da radi radi, i greje se i biljke rastu ali mi je cudno posto je daylight tj malo vise plavicasto bela, da su klonovi koje sam kao izvadio sa neonke odmah poceli da cvetaju :bis:, pa sam se i ja upitao zasto?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Zato i jeste 5-8€ i kineske il' turske (svejedno....) HPS-ka 400W (lampa samo) je oko 25€ (Sylvania naravno), nemojte se zalijetati i uzimati koje-kakve lampe samo zato sto su jeftinije... Radije se strpi, pa skupi (kao i ja istooo...) monete i kupi jedno po jedno.... Na kraju krajeva nije bas toliko skupa osnovna oprema (što se kaže), ako skontate koliko mjesecno potrosite na gluposti... (tako sam i ja isto.... prvo skupio za lampu, pa za prigusnicu itd itd...)
@richsmoke - mislim da nema "agro-varijanti" MH lampe....
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
49
Mene zanima POTVRDA nekog teksta koji sam skinuo prosle ili pretprosle godine, a video sam i ovde prevode nekih delova, A gde se kaze da se sa MH sijalicom u fazi cvetanja dobija urod nedelju dana ranije ali se ipak vise vredi strpeti nedelju dana sa HPSom. tj da li cu dobiti nedelju dana ranije a imam domaju tj jako puno je sativa sa elementima LSTa. ili da prelazim na hps inace nema ni 1m2 a oprema je od 400w:bis:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja koliko sam skonto, ti namjeravaš da sa MH lampom izguraš sve do kraja???? Mislim da ti to neće uspjeti :), tj. ne mislim nego sam siguran, mada u jednom filmu sam vidio da je lik izgurao komplet grow sa mh (doduše vise njih (od koliko W, neam pojma, i one su "zdepastog" oblika, ne kao HPS) i više ih je imao, ali i dosta biljaka..., ne znam koji je trenutno taj film.
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
49
Ne da cu uspeti da izguram do kraja vec bi trbalo da bude i nedelju dana ranije!!!, sa manjim urodom nazalost.
Da te zdepaste su MH i ima ih dosta kod General Electrica ( www.ge.com ) i chini mi se uglavnom za americko trziste tj. nije im grlo E40 ali je dosta slicno i teraju i po 1 i 2 kW. kao sto rekoh iz prethodnog mog texta doticni text je stariji i tada su HPS bile i duplo skuplje danas je situacija obrnuta.
 
 
22.12.2007
6
0
0
34
Nasao sam komplet ( sijalica SON-T AGRO 400W , prigusnica BSN 400w , upaljac)
cena je : 6957din .... sad mene zanima dali sa tim kompletom mogu da odradim i vegetativnu fazu i cvetanje ?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ja sam s tim setupom podigao djecu od pelena do smrtne postelje..
dakle mozes
sam si obavezno reflektor slozi
 

NOVA

Banned
Banovan
05.09.2008
20
0
0
34
ovako....
imam 16 god, imao sam pokusaj sadjenja koji se nazalost zavrsio neuspesno, mislim islo je sve ok, al mi doso cale(iznenada iz inostranstva) a ja u zivotu gajo bilje nisam, normalno bacim biljku, sve fore pokupio odavde i sad sam odlucio da napravim grow sa 6 komada. ali neznam sta bi bilo najbolje da zasadim, imam neko seme naso u batu (kupljenom) ali mi se trava nije svidela. predlozite mi nesto?
jos nesto... da li mogu da koristim stedljive sijalice za veg. i fazu cvetanja?
sada imam jednu koja mi koristi za sobu od 15w (2700k), ja planiram da uzmem 2 od 85 ili 125w ili nesto priblizno...
m_8659acc945af445a97968149a645eac2


inace na sajtu sam prisutan nesto manje od godinu dana ovo mi je prvi post :)
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
ja si napravio reflektor za pol sata i komada lima... nemos pogrijesiti..
samo lim je bitan kaki je(reljefni neki)..

to je ovo moje.. os ga kupit?(ak os na pm.)
al neisplati se kupovat kad ga mozes za smjesno $ napravit
 
15.11.2008
1
0
0
34
Nedavno mi je stigla lampa koju sam narucio preko www.***********

sylvania grolux hps 400w, 58000 lumena za box 1*1.2*0.6m.

Na stranici pise da je pogodna za rast i cvjetanje, sto bi trebalo znaciti da sadrzi i malo plavog spektra, zar ne? Ili cu morat dodat jos koju MH za fazu vegetacije. Molim za vase misljenje...
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
prav ti kaže kolega čitaj malo čitaj i koristi pretragu foruma ali najbolje ti je prelistati dve rubrike komplet a to su unutrašnje uzgajanje i oprema za unutrašnji uzgoj i onda si već negdje :hehe:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
ormar_boy je napisao(la):
Nedavno mi je stigla lampa koju sam narucio preko www.***********

sylvania grolux hps 400w, 58000 lumena za box 1*1.2*0.6m.

Na stranici pise da je pogodna za rast i cvjetanje, sto bi trebalo znaciti da sadrzi i malo plavog spektra, zar ne? Ili cu morat dodat jos koju MH za fazu vegetacije. Molim za vase misljenje...

Možeš naravno koristiti, ali 10x bolje rezultate bi imao kad bi koristio MH u fazi vegetacije, bolje bi se razvile, a i mnooogo brže, malte ne preko noći bi vidio razliku :)
Ali poslušaj što ti Balcan i Stoner rekoše, pročitaj radi sebe, naći ćeš odgovore na pitanja koja nisi ni mislio da ćeš ih pitati......
 
11.02.2009
9
6
0
41
samo malo da vidimo jesam li ja to dobro shvatio.
Kod MH žarulja se ne treba tražiti strogo žarulja u spektru između 5 800 i 6 500K jer su sve MH žarulje bijelog ili plavog spektra, a koji se kreće od 3 000 do 6 000K ,te su oba dobra za uzgoj bilja, što bi značilo da je kod njih potrebno samo obratiti pozornost na količinu lumena koju produciraju .....Jesam li u pravu?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Radije zaobiđi mh,traži hps jer če ti ionako ona biti od veče važnosti,a neophodna je...
 
11.02.2009
9
6
0
41
ma u dilemi sam još oko lampi jer ću imat problema sa temperaturom......nikako mi ne odgovara hps, a zbog težine montiranja hlađenja još manje mi odgovara mh.....koliko se meni čini biti ću prisiljen na 2x125 W enviro.
Najvjerovatnije ću njih i uzet....trnutno još istražujem....pa ak može odgovor na predhodni post.