Mjenjanje spektra svijetla, posljedice?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
E ovako... frend ima par biljaka, ja sam mu sve sredio i sve ide ko po spagi ali posto je sjeme iz paketa, tocnije iz istog vrha, doslovno... znaci uzeli smo gram, dobili par vrhova, uzeli sjemenke iz jednog vrha a sjemenke iz ostalih vrhova bacili...

Znaci ne samo da je isti strain, nego bi trebao imati iste karakteristike. No nije tako... pokazalo se da su to razliciti fenotipi. Neke rastu u sirinu neke u visinu... mislim LOL namjerno mu stavim sjemenke iz istog vrha da budu slicne a ono bas obratno ispadne.


Ima par biljaka, svaka raste na svoju stranu. Jedna je mala bucmasta, druga visoka tanka itd itd da ne duljim kuzite o cemu pricam.
E sad, par komada je pod 6900K a par komada pod 2700K. I ko za k... ove pod 6900K su naravno nize, bucmastije, imaju vise internoda itd a ove pod 2700K su vislje, imaju manje internoda i sire listove, jace su se razgranale.

Uglavnom... ja bi sada uzeo par komada visokih iz 2700K spektra i stavio pod 6900K tako da ih poravnam, muka je jer je mali box i onda mora covjek stalno nesto podmetati a nista nece bez mene a meni se ne ide svaka 3 dana tamo, rastu ko lude.



Oce li biti stete ako par komada koje su bile pod 2700k prebacim prebacim pod 6900K i isto tako par komada koje su bile po 6900K prebacim pod 2700K?
Rezim svjetla je 24/0 oba spektra, znaci uopce nema razlike sto se toga tice tako da to nije problem, ista je zemlja isto su gnojene sve isto isto jedino je spektar razlicit.

Hvala. :vb_wave:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
A jel to u istom boxu? Mislim da neće smetat ako zamjeniš, samo nemoj svako malo premještat. Mogao si odmah kombinirati žarulje i gotovo :)

Btw, nisi od jučer tu...znaš da nema u množini pisanja.
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Ja mislim da su ove vise nabijene jer rastu pod plavim tj bijelim spektrom,a ove koje su po žutim tj. crvenim te se više istežu. Ista šema kao mh i hps,eto to je noje mišljenje.Trebao si mu složiti pola-pola ,tako bi im najviše odgovaralo,tj. približio bi im spektar cjekog dana,kao što je vani,ujtro i u podne bjeli a posljepodne i predvećer dobijaju viša crvenog.Možda ti upali pa ako ih zamjaniš, rastegnute malo zgusneš u gornjem djelu koji će rasti i obratno pa je moguće da ih barem približno izjednaćiš, i mislim da im neće smetati promjena.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ma nemojte mi ici offtopic.
Odgovorite samo na boldano.

Malo detaljnije:
Nisu u istom boxu. Oba boxa su u vege pogonu i ostat ce tako jos mjesec, dva.
E ovako cu vam:
x1 i x2 su pod 6900
X3 i x4 su pod 2700

I sad bi ja napravio ovako:
x1 i x3 pod 6900
x2 i x4 pod 2700

Jer bi tako negdje odgovarale po visini. Ali me brine hoce li ih to istresirati. Uglavnom, ja ne mogu cekat, moram to veceras napraviti. Trazio sam po netu al nema ovakve teme/pitanja, ako ne znate nema veze ja riskirat necu, radije cu prtljat svaki dan dva nego da ih za*****. Ionak je regular sjeme, ne smijem puno riskirat.
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
JA CIJELO VRIJEME U BOXU DODAJEM ŽARULJE I MIJEŠAM SPEKTRE. MISLIM DA NE BI TREBAO IMATI PROBLEMA S TIM. DAPAĆE IMA LJUDI KOJI SU CIJELI GROW ISFURALI POD 2700K. oD VEGE DO CVATNJE. SAMO JE BITNO DA CVIJETANJE BUDE VEČINOM U 2700K SPEKTRU A SVE OSTALO SU FINOĆE. MISLIM DA SE NE BUDE PREVIŠE POREMETILO....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
Mirko.S.Zlikowsky je napisao(la):
JA CIJELO VRIJEME U BOXU DODAJEM ŽARULJE I MIJEŠAM SPEKTRE. MISLIM DA NE BI TREBAO IMATI PROBLEMA S TIM. DAPAĆE IMA LJUDI KOJI SU CIJELI GROW ISFURALI POD 2700K. oD VEGE DO CVATNJE. SAMO JE BITNO DA CVIJETANJE BUDE VEČINOM U 2700K SPEKTRU A SVE OSTALO SU FINOĆE. MISLIM DA SE NE BUDE PREVIŠE POREMETILO....

na forumu kao i na chatu: "Preporučljivo je korišćenje malih slova (velika slova označavaju vikanje)"
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ali pazi, ja nemam namjeru kombinirati spektar svijetla, zato sam detaljno opisao prvi post.
Mislio sam komplet zamijeniti spektar svijetla, one koje su bile pod plavim da budu pod crvenim i obratno.

Ali odustao sam od toga, prevelik mi rizik, ne radim sam i nije fem sjeme... znaci ima puno faktora. Jednostavno sam izrezao striopor komade i podmetnuo tako da odgovoraju po visini.
Jednoj sam napravio LST, nije joj se svidjelo tako da ne bih opet to radio... sorta je neka ruderalis indica, nema sative u njoj ja mislim ni 2 posto tak da ono...

Al tema moze ostat otkljucana, mozda se pojavi netko tko je probao tako nesto. Ja bih vrlo rado probao al eto ponavljam ne smijem riskirat.
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
sorry : bio caps lock i skužil sam tek kad sam sve napisao, a lijen sam pa mi se nije dalo ispravljat.....

da se vratim na temu. Naravno da će mijenjanje sa jednog spektra uzrokovati "neki" stres biljci. Evo snašao si se. Nemoj reskirati. Možda naiđe netko tko je prošao kroz nešto takvo....