Moj 1st growBox

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
U prskalicu sam sipao par kapi limuna samo malo 3-4 kapljice i dodao sam djubriva isto toliko u flasicu koja ima 750ml vode unutra koja je odstajala bas dosta dugo.A danas ce biti 4 dan a nisam potrosio jos uvek tih 750ml vode ostalo je jos 200ml!To sam hteo da kazem nego koliko sam pisao zbunio sam i sam sebe a i buxna me malo zbunila :)...Planetal cini mi se za pospesujuci razvoj biljke u fazi vege to djubrivo sam nakapao :D ...
Sve 4 lampe su mi ukljucene nego upalio sam samo jednu dok slikam jer mnogo ima svetlosti.
Posudu sa vodom sam stavio davno i dodao sam teglu,kako mi je zoki rekao.
A kako da procisitim zemlju i zasto bi je cistio kad zalivam nju samo obicnom vodom bez icega?????
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
GreenPower nemam nazalost ph merac ali kupicu ga uskoro.
Znate li mozda dali kod kineza po radnjama ima da se kupi merac vlage i temperature,jer ovi po radnjama sto to prodaju mnogo nabiju cenu a ja nebi da dajem za merac 20ev...
I jos jednom HVALA vam svima na pomoci veoma sam vam zahvalan...
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
za ph si modjes uzet i ono za ribice ph tester.. taki ja imam... nije bas precizan al modjes ga narihtat +-0,5ph...
a za hidrometar najbolje preko ebaya to jetam sitniš...
pozz
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
CaNnabisCole je napisao(la):
Znate li mozda dali kod kineza po radnjama ima da se kupi merac vlage i temperature,jer ovi po radnjama sto to prodaju mnogo nabiju cenu a ja nebi da dajem za merac 20ev...
I jos jednom HVALA vam svima na pomoci veoma sam vam zahvalan...

Imas po ovim chajna, vjetnam, japan shopovima:rofl:, ali sumnjam da to ista vrijedi, nisan siguran, ali sam siguran u to da ako si iz hrvatske i ako ti je chipoteka blizu imas par vrsta mjeraca vlage i zraka, one od 70 kn pa do 240 kn, evo ja sam si jucer uzeo za 90 kn...ni premalo a ni previse
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Opet moram malo da vas smaram :)...
Posto mi je HPL danas poceo da dize veoma dosta temperaturu ja sam stavio iznad nje najobicnije staklo bez ikakve sare,e sada dali ce mi to kvariti svetlost i dali postoki neko posebno staklo za to ili moze i ovo sto ja imam????
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
bas sam sad procitao sve sto se uvdje napisalo....
ne znam kaj ti je HPL,ja sam vidio na zadnjoj slici 3-4 komadan CFL.a ak si na to mislio.

trebao bi prvo uredno namjestiti ta svijetla da svaka zarulja daje jednaki udio biljci..ovak sve razbacano.

jedan pH metar dodje nekih 300-400kn,40-60 eura,za te novce prvo napravi sebi box kak valja,jer ces konstantno imati nekih problema.

znaci doradi zarulje,ventilatore,kupi kvalitetnu zemlju...i ova zadnja slike ove vutre sto si stavio ne izgleda bas dobro...staklo si trebao staviti prije,vjerovatno ju je i temperaturam malo dohvatila.

staklo po mogucnosti stavi sto tanje..i onda ovi svjezi zrak od dolje ide prema gore i hladi sve usput :)

i sretno,pa da i od tebe dobijemo smoke report :p


i jos da nadodam...gledam ovu sliku

http://img229.imageshack.us/img229/6145/img0623.jpg

pa dobro ,mislis da ovo izgleda kao jedan grow box :)
a ova trava dolje vise izgleda kao uvenula salata


osnove moras napraviti,uvjete u kojima ce biljka rasti.
pokuaj doraditi box,imas u mom potpisu linkove do moga pa pogledaj,i ove stvari kao sto je vlaga,s tim se ne zamaraj,bar ne sad,ja isto nemam pH metar.pH mi je oko 7.5-8.ide odmah iz pipe i njima je super...
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
jednom sam to napravio sa pH papirom za akvarij.bila je tu negdje.poslije sam slucajno poceo zalijevati sa vodom koja nije prokuhana i nije odstajala i rezultati su ostali isti...znaci nemam potrebu sad jos i vodu spustati...dok nema simptoma :)

a cijelo zagrebacko podrucje ti se krece u tom rangu.ima i na njihovim sluzbenim stranicama(hrvatske vode?? mislim) pH vrijednost po dijelovima grada...tak da sam izmjerio i bilo je priblizno to sto mi je pisalo na netu...oko 7.5.

ja idem onom teorijom...dok ide,ne komplicirati.i kazem,mislim si naruciti pH metar...jednom...
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
39
ti si srecan covek sta reci meni bi se verovatno bilje osusilo
posle jednog tretmana sa vodom iz cesme?
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Ne prokuhava/filtrira se voda samo zbog ph, nego i zbog kamenca i zbog tog cuda za dezinfekciju, a ko zna chega josh ima u toj vodi, ovako je sigurnije, kod mene je takva situacija da kad zalijem vodom sa cesme biljka pocne zutit nakon par dana :D
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Ne kontam sta hocesh rec :S , evo kako ja to radim, kuhanje/filtriranje i sa tim zalijem, poslije gnojenja zalijem sa tom istom prokuhanom/filtriranom vodom samo stavim nekoliko kapi limuna u tu istu vodu (4-5 kapi na pola litre), koliko znam gnojivo dize ph... a svako cetvrto-peto zaljevanje u prokuhanu/filtriranu vodu naspem malo i one sa cesme ..uglavnom provalio sam otprilike kako da odrzavam ph.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ako ga netko nema ,treba se snaci,a pozeljno je da ga se ima.pa sad.nisu vise ni skupi toliko...

daljnju diskusiju treba nastaviti drugdje,jer je ovo dnevnik uzgoja koji spamamo...
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
lepo od vas sto mi upuniste jos post ionako sam ja napravio cudo :D...
Bilja se oporavlja ona levo na slici,i to se dobro oporavlja vec su izasla 3 nova para listica pri vrhu ili 3 sprata ne znam kako da objasnim :)...Unormalio sam temperaturu sada je 27-28max do sredine boxa a od sredine na gore de je staklo ima 33 :) jer je gore sijalica koja mnogo greje one 3 su dole i rasporedio sam ih malo moram danas da idem da kupim jednu plavog spektra,kad su ugasena temp je 25 i dosta je vlazno stavio sam vecu posudusa vodom i krpama u njoj da ima vecu povrsinu da isparava i ven sam stavio iza da duva u te krpice...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.