Moj 1st growBox

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
pa dobro ne moze kako bi rekli i jare i pare :D kod mene ne prelazi temp 28 ali to samo dok je vako hladno vec ovih 3-4 dana...Ali ta sijalica koj spekrar ima???Znam da ima 6k i neshto lumena ali koji je spektar ne znam,kad se ukljucuje je crveni a kad se ugrej meni se cini beli :S
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
44
Daylight je,plavi je spektar,dobra je za vegetaciju,mada cu ja sa njima da idem do kraja.Mozda samo ubacim jos par cfl sa crvenim spektrom(3 kom npr).
Veruj mi da odlicno napreduju,ponekad se uplasim kad upalim svetlo posle 12 sati i vidim kolike su :)
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
daj neku sliku da vidim to :)...ja imam 3 cfl 23W crveni spektar i ova jedna od 125W plavog ukupno imam 11120 lumena nadam se da ce biti dosta za jednu bilju :)
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Od svih 4 meni je ostala samo jedna i to najmanja :S ali dobro napredovala je kakva je bila pre 3 dana :)...
Drzim je na 14/10 ,dali je to dobro posto ona ima vec nekih mesec dana,bila je mnogo veca ali listovi su se osusili(isekao sam ih) i malo sam je spustio i pokrio stbiljku zemljom.
http://img99.imageshack.us/img99/9530/img0614i.jpg ova slika je jos pre 3 dana...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Neznam,prilično si neoprezan s njima,moraš im više ljubavi dati jer če ti inače vratiti:2flip:Treba si i malo bolju zemlju nači ili bar tu "preorati".Čini mi se da se i toj zadnjoj dobro ne piše...:eek:hno:
Pažnje,čitanja,pažnje...
Sretno u svakom slučaju:sun2:
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
buahahahaha a
koliko priče prićice,nizasta..strašno strašno
ajd mozda budeš nešto i naučio:icon_lol:
 
07.04.2009
28
0
0
34
mjesec dana i to...cccc...kako kaze greenpower vise paznje...i da na slici mi se cini da se vidi dio korijena pokrij to zemljom....i vise citat....sretno u growu samo pazi na njih...ako sam nes krvo reko nisam ja kriv to vutra prica iz mene... ;)
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
nije koren :D...nego stablo!A to sto sam ja glup nisu one krive od samog starta sam pogresio kad sam ih vadio iz zemlje i presadjivao,ali nema veze ima ih tamo jos :) ii bar sam naucio neke stvari :)
Zokiu najvise hvala,svi vi ste nasli sada da me zajebavate a de ste bili pre toga...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
savi je po rubovima saksije .. lst i sijalicu od vrha onda 5cm..
tako ces dobiti mnogo...
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Odradio lst,i spustio sam svetla dosta nize i stavio ih vodoravno jer dok sam citao po postovima svima ste govorili da vise lumena ima kad stoji vodoravno :)...napravio kao neki reflektor od limeke CocaCole isekao sam je na pola malo rasirio iskrivio lim i pricvrstio za grlo,dali je dobro ili da skidam,ako je dobro da stavljam i na ostale???
Repair sam ceo box,zamenio sam foliju i stavio neku bolju a ne obicnu alufoliju,namestio ventilatore da bolje stoje da se ne klimaju fiksirao sam ih i dobro oblepio tako da nema ni malo prosora izmedju venta i zida(kartona)
I za HPL sam napravio reflektor,isto od konzervo sao njih 4,ispravio sve 4 pa ih spojio i isavijao tako da se max svetlost odbija =)...
I da posto sam nasao neke stare 3 semenke bile su par dana u maramici i tami,stavio sam ih u saksiju sa nadom da nema od toga nista kad ono sinoc pogledam i ono izbila jedna iz zemlje :)
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Nije bash najbolje rjesenje ali je sigurno puno bolje nego da ih nema nikako mislim na limenke, u pocetku je koliko-toliko ok ali kasnije limenke pozute iznutra valjda od temperature neam pojma :S, i ja sam koristio limenke, sad mi je trenutno aluminijski lim kao reflektor ali ni to nije bash najbolje, moza bi bilo bolje od one deblje alu folije napravit reflektore nekako ali samo na onaj dio sijalice koji svjetli i okrenuti onu svjetliju stranu dole i oprez! to su sve provodnici ako ti je kojim slucajem faza od struje na onom vanjskom dijelu grla ako slucajno dodirnesh tom limenkom mosh naebat.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
hehe pa vec sam se tako zajebao ali ne sa limenkama nego sa nekim dr limom i malo me opalila struja :)...to sam i uradio stavio sa gornje strane da ne ide svetlost dzabe na gore,da se bar sto ti kazes toliko koliko odbija svetlost i vraca na dole
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
aaa kupio sam tajmer napokon i sada ne moram da se mlatim oko svetla =) ali nije digitalni,jedva sam izvalio kako funkcionise paljenje i gasenje svetla :D...upaljena su od 21 do 12.
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
I bolje da nije digitalni, prvo sto je jednostavniji za rukovati, izdrzljiviji itd, cuo sam losha iskustva sa ovim jeftinijim digitalcima, a i ja sam prvi put jedva provalio kako radi hehehe, moj je neki najjeftiniji ,mislim da je made in china ali evo sljaka bez problema vec 2 growa i tacan je u sekundu, ali i prije toga je radio na raznim uredjajima bar godinu dana., a sve sto u njemu moze crknut je onaj kalem iliti namotaj zice koji pokrece motorcic, i to se da vrlo lako popravit i kad crkne.A sto se tice tih elektro sokova opalilo te malo jer nisi bio uzemljen dobro, da si stajao recimo na betonu ili plocicama u carapama kad si to dotaknuo nebi se nikako dobro proveo lol, nego moj ti je savjet da sva grla isto spojish ,svaku zicu sto ide na onaj unutrasnji pipak od grleTa spojish na fazu a nulu stavish na onaj vanjski dio, to mozesh vrlo lako provjerit briferom znaci vanjski dio ispitash briferom kad svako grlo spojish isto i ako brifer gori onda samo iskljucish utikac obrnesh ga kontash ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.