Moj 1st growBox

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Spojio sam sve kako treba,to me opalila struja jos kad sam poceo da pravim kad sam stavljao neku obicnu prokletu sijalicu od 70W...mada mi je ispala kad me je opalila struja :)
Bilje su i dalje u vegetaciji drzim ih na 14/10 dali je to dobro ili da menjam rezim dana i noci...
Kako da dobijem malo vecu vlagu ,poslusao sam ZOKIA stavim ja vlaznu krpu ali ona ispari za nepunih sat vremena :(
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
napunis teglu od krastaca kiselog . operes teglu naravno :) nemoj sa krtastavcima :)
pa uguras krpu unutra malo je izvuces napolje i napunis je vodom , a po tom vrhu koji viri napolje stavis da duva vent i reseno...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Samo za vlagu-ja san stavija 2 tepsije one velike za u pečnicu,i voda ispari za 2-4 dana.
Istina,krpa se prebrzo osuši...
Sad više netreban jer je vlaga 40-45% tako da im je za cvitanje ok.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
meni je konstantna temp u boxu 27-29...
Dali treba da bude manja temp dok je ugaseno svetlo.Meni su sijalice nocu ukljucene a danju je mrak u kutiji,da sam pratio dan dan noc noc temp u boxu preko dana bi mi bila 36c mozda i vise.
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Super tako ti je najbolje, em cesh smanjit temp. em cesh ustedit na struji, a ako ti se krpa tako brzo osusi uzmi spuzvu, trulex ili nesto na taj fazon sto dobro upija tecnost i stavi ispod venta da vent iz njega izvlaci vlagu ,mislim da je to najefikasnije rjesenje.Inace imash idealnu temperaturu.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Dali da civam bilju sa 3 lista???
Negde sam procitao da je to slaba genetika,posto ne znam o cemu se radi moze li ko da mi kaze.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ma pusti ti i tu sa 3 lista,genetika kakva da je ako bude žensko i ako bude hedova neče se baciti :)
Meni također svitla goru po noči,i zbog jeftinije struje i ponajviše radi temperature.
Dok je bilo najtoplije temperatura je i po noči išla do 34-35 a preko dana bi bila sigurno 40!
Zato je preko dana pod ugašenom lampom sad do 28-29 max tako da im sve prija.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Samo jos jedno pitanje ali o5 ga ponavljam.Imam 3 cfl crvenog spektra i jednu HPL 125w plavi spektar,dali ce mi trebati jos plavog spektra ili samo da daodam mozda jos jednu-dve od 25w ili jednu od 40w crvenog spektra,ako nadjem :(...
I naravno Green nece se baciti samo treba da dodje do tog dela kad je cvetanje zavrseno a dotle :D ima jos dosta.
Nisam narucivao seme neka mi prodje kako tako ovaj grow taman se malo praksam,pa kad prodje ovaj narucicu neki unkic :)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
netreba ti vise plavog a crvenog dodaj ako mozes bice bolje..
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Ma da ,kasnije mozesh izbacit tu zivinu da ti ne grije box bezveze, a i manje rizika posto je od kartona, samo ubaci josh 1-2 crvene stedne oznaka im je 827 (warm white),najbolja opcija je osram 24 w 1500 lumena jer philips je malo poskup a i ove osram su kvalitetne sijalice i puno jeftinije od philipsa.
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Te biljke su pretrpile previshe stresa, i da sam na tvom mjestu nebi se zaebavo oko tog nego bi nabavio sjemenke, ali eto ako vec ne mozes doc do sjemenki bolje ista nego nista. Sretno.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
i jabi preporucio da posadis iz semenke al sad odradi ovo do kraja ako se biljke povrate a mislim da hoce, naucices mnogo pa onda jos samo usavrsis kad posadis iz semena ..
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Pa na greskama se uci :) a moje greske su bile jako velike mada se trudim da popravim ali nesto sporo ide...
Ali kako ne vidite jedna na sredini semenka je proklijala,a trebaju nadam se jos 2.
Kako bude neka bude sada ih manje diram i malo sam pazljiviji prskam ih dok je mrak po 2-3 puta ne sa puno vode i unutra sam dodao malo djubriva.Od 750ml ostalo je 200,a zalivam,sa obicnom odstajalom vodom i malo limuna iscedim u nju, svaki 3. dan ili kad se zemlja brze osusi na 2 dana sve zavisi od temperature.
http://img230.imageshack.us/img230/82/img0628q.jpg
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Od kud ti ta ideja da ih spricas gnojivom u takvom stanju ? osim toga gnojivo imash vjerovatno u zemlji ako je ona kupovna za cvijece, i to gnojivo traje i do 25 dana kad se biljka normalno razvija, biljke bi se trebale spricati samo vodom i to kad se tek presade, dok su josh mlade i kad su klonovi u pitanju.Stvarno nema potrebe da ih ikako spricas, a ako to bash hocesh da radis onda nemoj to radit dok je svjetlo u boxu i u tom slucaju manje zaljevaj.Sjemenke si trebao proklijat najjednostavnije je da ih stavish u vlaznu maramicu koju presavijesh pa to naspricas vodom i stavish u neku najlonsku kesicu da ne morash cesto spricat, i stavish na toplije mjesto, bitno je da stalno budu vlazne.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Provaj i pripaziti malo na taj limun,nekako mi djeluje da ti staviš dosta toga limuna,a previše ne valja,jer možda spustiš PH previše.Koliko san skonta ph ne provjeraješ.
Voda iz slavine bez da odstoji zna biti približan ph koliki bi i treba biti.
Recimo da ja sad nemam ph metar a da san odradija 1 grow i znam kako ide,ja bi zaliva direkt s vodom iz slavine,radije nego da spuštam ph otprilike,osim kad bi več ima prakse pa bi zna na litražu i kapljice koliko točno staviti.
Meni voda uopče ne odstoji pa zalivam s tim,pogledam ph doduše i te stvari ali mi ne odstoji radi klora ili čega več da ispari.
 
08.06.2009
17
0
0
47
Ph iz pipe nije svugdje isti. Npr kod mene je oko 7.5 a kod frenda je preko 8. Varira to svugdje
 
08.06.2009
17
0
0
47
CaNnabisCole je napisao(la):
Pa na greskama se uci :) a moje greske su bile jako velike mada se trudim da popravim ali nesto sporo ide...
Ali kako ne vidite jedna na sredini semenka je proklijala,a trebaju nadam se jos 2.
Kako bude neka bude sada ih manje diram i malo sam pazljiviji prskam ih dok je mrak po 2-3 puta ne sa puno vode i unutra sam dodao malo djubriva.Od 750ml ostalo je 200,a zalivam,sa obicnom odstajalom vodom i malo limuna iscedim u nju, svaki 3. dan ili kad se zemlja brze osusi na 2 dana sve zavisi od temperature.
http://img230.imageshack.us/img230/82/img0628q.jpg


Hm hoces rec da si ubacio unutra 550ml? Ne da nisi smio stavit 550ml, nisi smio nista stavit, ako hoces nesto stavit stavi josh svjetla, upali lampu, vidim da ima 2 cak ugashene, jednu jos upali sad. zaljevaj sa vodom samo, mozesh i malo flushat sa vodom kad ces sljedeci put zaljevat. Da se zemlja procisti od svega toga.
Vlaga vlaga vlaga, mlada ti je biljka.
Ne spricat ne spricat biljkuuu, stavi vode u box da isparava, za vlagu. Nadam se da ti je sva struja na vrhu boxa.

Nisam citao prije sto si pisao, sad sam si zabrijo malo, pa samo pishem :p, Jutarnji dimich :p.

Znaci procisti zemlju sa vodom, dodaj lampu, povisi vlagu, gogogogo :)

I temperatura ti je dosta velika, ako ti je 35 kao sto si napisao.
Povecaj odvod zraka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.