Moj 1st growBox

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
16.06.2009
13
0
0
41
m4r3 ne znam da li se salis ili ozbiljno pitas da spajas tu prigusnicu sa tom sijalicom????/Ni slucajno.Pozdrav.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Minaya posle svega sto sam im uradio sada bi bilo lose da bacim,neka prodje ovo kako god vutra je neka koja je bila pusena tamo same semenke nisu mogle da se stvore...
Jedna veoma dobro napreduje,kada uporedim slike pre 10 dana i sada velika razlika a jbg to sto ne znam koja je biljka i sta ce na kraju ispasti,bice necega od toga nadam se ako nista bar praksa malo :)
Za probleme sa zakonom znam da ne smem to da posedujem ali ne sme ni da se duva pa mnogi to rade :D...

27.dan vege..
http://img4.imageshack.us/gal.php?g=img0785g.jpg

Mislim da bi bilo lose da ih sad batalim ova u pozadini i nije neka ali ide lagano...
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Od sinoc su na 12/12 ali jos nije krenulo cvetanje tako da je i dalje vegetacija...ili gresim???
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Da i imam pitanje :)
Posto sada forsiram da krene da cveta jer trebam da uklonim plavi spektar i da stavim samo crvene ili da ostavim tako kako je samo da dodam jos jednu crvenu koja je trenutni visak jer imam ih vec 5 u boxu+ ova zivina od 125W koja stoji spolja a ne u kutiji jer nenormalno greje????
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Minaya je napisao(la):
m4r3 ne znam da li se salis ili ozbiljno pitas da spajas tu prigusnicu sa tom sijalicom????/Ni slucajno.Pozdrav.

Ne salim se, to mi je struka!, ne smiju se stavljati slabije prigusnice od samih potrosaca, a sto prigusnica ima vecu snagu to bolje.Potrosac uzima onoliko snage koliko mu je potrebno i jaca prigusnica ce se manje grijat na slabijem potrosacu jer nece bit full opterecena ,a koliko znam napon je isti za sve wataze tako da ne vidim zasto ne bi moglo ?, ajd sad ako si ti pametan toliko daj objasnjenje za tu tvoju tvrdnju!.Pa covjece to su osnove elektrotehnike i ako nisi upucen u te stvari nemoj bezveze dezinformisat ljude. Poz. i bez ljutnje.
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
CaNnabisCole je napisao(la):
Od sinoc su na 12/12 ali jos nije krenulo cvetanje tako da je i dalje vegetacija...ili gresim???

NO COMMENT! ROTFL, pa jel ti uopste citash ovo sto ti ostali sa foruma pisu i sto ja pisem ?

CVJETANJE POCINJE TEK NAKON 20-30 dana od prebacivanja na 12/12 !!!

Jel ovako jasnije ? lol, mozesh stavit crvene sijalice a ostavit 1 plavu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: barabara
16.06.2009
13
0
0
41
Dragi CaNnabisCole,nemoj me pogresno shvatiti (bar mi se tako ucinio tvoj odgovor),nisam mislio da je bacis....ni slucajno,samo sam hteo reci da se ne razocaras kada budes zavrsio...nemoj se demoralisati.Moze biti los staf i nemoj da te to razoruza sa idejama.Jako sam zadovoljan onim sto vidim kod tebe,puno volje,ideja itd.SVAKA TI CAST.Samo ako bude (ne daj boze)lose,ne odustaj nego seme pa novu turu.Razlog sto ti kazem da je bolje seme posaditi je sledeci!Jeste da su te biljke izrasle kao samorasti(naravno da seme tu nije moglo da se stvori i naravno da ih je neko bacio),mozda sledeca generacija od te gudre koju je neko pusio i bacio seme od nje na to mesto odakle si ih pokupio moze da bude losija...sto naravno ne mora da znaci.Seme koje kupis i posadis si sto posto siguran da ce biti dobar staf.Ovako sem prakse sto ces imati je da ces imati i racun za struju,kes za djubrivo,kes za zemlju,kes za itd.A ono na kraju nista.Razumes?Nemoj da mislis da su ovi moji komentari zlonamerni...ni slucajno.Samo napred,divim ti se.Samo ti kazem razlog sto komentarisem tvoj dosadasnji rad.Sto se tice rezima 12/12,vidim da su tek neki dan na tom rezimu,zar ne ili se varam?Ako sam u pravu moras sacekati od 25 do 30 ili 30 i neki dan.Pocece,ne sekiraj se samo budi strpljiv.Lako ces utvrditi pol ako znas kako izgleda muzjak!Kod zenki ces primetiti po dva bela bica koji izlaze izmedju lista i stabla.Mislim da ce ti ovo pomoci.Eto druze i ne zameri.
 
16.06.2009
13
0
0
41
Dragi CaNnabisCole,nemoj me pogresno shvatiti (bar mi se tako ucinio tvoj odgovor),nisam mislio da je bacis....ni slucajno,samo sam hteo reci da se ne razocaras kada budes zavrsio...nemoj se demoralisati.Moze biti los staf i nemoj da te to razoruza sa idejama.Jako sam zadovoljan onim sto vidim kod tebe,puno volje,ideja itd.SVAKA TI CAST.Samo ako bude (ne daj boze)lose,ne odustaj nego seme pa novu turu.Razlog sto ti kazem da je bolje seme posaditi je sledeci!Jeste da su te biljke izrasle kao samorasti(naravno da seme tu nije moglo da se stvori i naravno da ih je neko bacio),mozda sledeca generacija od te gudre koju je neko pusio i bacio seme od nje na to mesto odakle si ih pokupio moze da bude losija...sto naravno ne mora da znaci.Seme koje kupis i posadis si sto posto siguran da ce biti dobar staf.Ovako sem prakse sto ces imati je da ces imati i racun za struju,kes za djubrivo,kes za zemlju,kes za itd.A ono na kraju nista.Razumes?Nemoj da mislis da su ovi moji komentari zlonamerni...ni slucajno.Samo napred,divim ti se.Samo ti kazem razlog sto komentarisem tvoj dosadasnji rad.Sto se tice rezima 12/12,vidim da su tek neki dan na tom rezimu,zar ne ili se varam?Ako sam u pravu moras sacekati od 25 do 30 ili 30 i neki dan.Pocece,ne sekiraj se samo budi strpljiv.Lako ces utvrditi pol ako znas kako izgleda muzjak!Kod zenki ces primetiti po dva bela bica koji izlaze izmedju lista i stabla.Mislim da ce ti ovo pomoci.Sto se tice tih sijalica,mislim da nece smetati ako je ostavis sa ostalima koje imaju crveni spektar,sada ti je prioritet samo rezim 12/12.Eto druze i ne zameri.
 
16.06.2009
13
0
0
41
Sto se tice tih sijalica,mislim da nece smetati ako je ostavis sa ostalima koje imaju crveni spektar,sada ti je prioritet samo rezim 12/12.Eto druze i ne zameri.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
ma ne zameram ti :)...
Hvala ti u svakom slucaju!!!Nabavio sam neku Son T pro od 150W trebao bi da je ugradim.
m4r3 citam naravno citao sam kod nekog lika,on je stavio na 12/12 od 8 dana i napisao posle jednog dana 9 dan 1 dan cvetanja a ja ne vidim nikakav cvet nego samo biljku :D....
pa me je to malo bunilo :S
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Dobra je ta lampica :) samo pripazi kako je spajash sa prigusnicom, starterom (ukoliko nema ugradjen starter) i kondenzatorom da nebi otegnula papke bash kao M.J. lol ,imash shemu na prigusnici a malo pogledaj ima i na forumu negdje objasnjenje kako je spojiti...
A sto se tice tih 8 dana, to mi zvuci "malo" nevjerovatno, ma ustvari zvuci skroz nevjerovatno !, ne znam mozda imaju neke vrste koje pokazu spol tako rano, a prije ce biti da je taj lik "malo" polupao loncice oko racunanja dana ili je mozda racunao zajedno sa klijanjem, ili pak koristio manji rezim od 12/12... meni je do sad trebalo NAJMANJE mjesec dana do pokazivanja spola i to ono da jedva prepoznash, pricam o domajama.. neka me neko ispravi ako grijesim, nisam bash puno informisan o tim stvarima mozda fkt ima neka vrsta koja moze to.Ja samo govorim iz vlastitog iskustva sa domajama.Nemoj vjerovat u sve sto se ovdje napise, kao sto rekoh i na ovom kao i na svakom drugom forumu neki likovi vole pametovat o nekim stvarima o kojim nemaju blage veze... samo polako prakticno cesh naucit neke stvari nakon par uzgoja pa cesh vidjet kako to hoda, ali opet teorije nikad dosta..

Btw. cekam objasnjenje od doticnog gospodina, koji tvrdi da se ne smiju spajati jace prigusnice na slabije sijalice, i to hocu strucno objasnjenje :p ako uopste zna o cemu prica
 
08.06.2009
17
0
0
47
Meni osobno je trebalo oko 10tak dana da biljke pokazu spol, mislim bash na zenski, a sad je proslo tocno 21 dan od 12/12 i dlacica ima pun kufer. Isto domaja neka, tako je bilo sa obadvije biljke. Ocito nema nekog velikog pravila. Ali saznat ces i koje su cure kad se muski pokazu, oni prije skinu gache nego zemske :p
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Lik je hteo reci meni se cini da mu je biljka od 9-tog dana na cvetanju tj. rezimu svetlosti 12/12 ...
Nije pocela da cveta ali je njemu bila na cvetanju tako da je on to tako napisao.
Što se tice prigusnica i spajanja dobar sam u tome,razumem se toliko koliko u spajanje prigusnica :)
imaju samo dve rupe mreza i sijalica cini mi se,i moram da dodam jos jedan spoj i preko njega povezem sijalicu i struju :) samo trebam nabaviti tu prigušnicu,upaljac ne znam dali ima...
Evo slika te sijalice nadam se da je dobra http://img150.imageshack.us/content.php?page=done&l=img150/9458/123005k.jpg&via=mupload
po nekom mom mišljenju bolje ta nego 7 CFL 24W
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Sve je sklopljeno i imam sada i MH sijalicu za vegetaciju isto 150W na isti balast idu i HPS i MH,bar tako pise na balastu(balast,upaljac,kondezator).Povezao sam sinoc i radi sve kako treba...
Bacicu koju sliku kasnije samo da se ukljuci HPS jer preko dana mi je noc a preko noci dan(obrnuto)
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Loše vesti :(....
Ova veca je mudonja :S

a manja je zenka,sto nije kontra ali o5 jedna makar ali manja!
Sta da radim sa ovom da je cupam izbacim van boxa????
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Molim da se ova tema zatvori a jos bolje bi bilo ako moze da se skroz obrise :D.....
Od ovog boxa sam odusta,krecem ispocetka sa drugim boxom.Vise inf kad otvorim novu temu ako to uopšte i budem radio jer mi neide bas nesto pisanje dnevnika,necu da upropastim kao ovaj i da spamam za dzabe!!!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
sto sad nemoze to tako :) salim se ja naravno..
ajde zavrsi sad ovo sto si poceo :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.