Moj outdoor 2014, 3x NL auto (Sensi) + Jack Herer auto, Kalashnikova (GHS)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Da tako sam i napravio, ima dosta rupica.S ovim 'jedva disu' sam mislio da je vrh biljke kod cepa.Nisam imao visu plasticnu flasu od 3l, a biljka je nekih 20 centi pa sad ak oce rasti morat ce podici flasu :icon_smile: No flasa je tek privremeno rjesenje
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Da, s tom bocom ćeš riješiti problem na max tjedan dana. I nemoj misliti kad biljka ojača da je neće moć oboriti, obaraju oni i prek metra visine. I dalje stojim kod toga da je jedino riješenje protiv ove balave gamadi oštrog zuba samo otrovčina, bio to plantelin gel protiv puževa koji stoji 30-tak kuna ili pužomor koji stoji nekih 40-tak kuna. Ak ćeš na sigurno da ideš onda ti preporučujem pužomor jel nisam siguran kak gel dijeluje na vinogradarce.
 
19.05.2012
31
65
0
38
Konstruktivan je napisao(la):
Puzevi.... Iseces limenku na recimo pola, otvoris gornju i donju stranu i napravis kao cev (otvorena sa obe strane), iseces gornji deo tako da ga racvetas i savijes prema dole. Tom limenkom zastiti biljku, tako da puzevi ne mogu da se popnu jer je gornja strana zakrivljena, a i ne mogu da je gricnu jer je limenka okolo biljke. Ako ne kapirate, nacrtacu :smoke18:
puževi mogu puzati po oštrici žileta bez beda tako da nisan siguran koliko limenka može pomoći

edit

Možda bi pomoglo da se namota bakrena žica oko limenke/čaše
 

Smoky69

Aktivan Član
12.04.2014
65
35
0
Ja mislim da je konstruktivan mislio da se puzevi ne mogu popeti preko zakrivljene limenke,i ja sumnjam da bi se mogli popeti
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
:eek:hno: :kauch :eek:hno:
010-beautiful-photographs-of-snails-and-insect-in-the-rain-by-Vadim-Trunov-snail-drinking.jpg
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Evo ovako je unistena i druga biljka NLa



Nažalost došao sam malo prekasno sa rješenjem protiv puža, viđao sam ih čak i unutar plastične flaše.
Ostale biljke sam 'djelomično' zaštitio bakrom, a koristim i plantellin gel.Za sada se ok drze..
NL

Early skunk, situacija je ajde,ajde .. :)


dvije nepoznatog sjemena



Zalijevane su dvaput do sada ,ali sa polovice preporučene doze.Mislim da jedva čekaju tjedan, dva većih temperatura i više :sun2:
Šteta što je NL ispao ovakav za sada, ovo su mu več dobra tri tjedna vegetacije pa će uskoro već i procvijetat, a praktički nema razvijenu ni jednu sporednu grančicu, no prozivjela je puno nezgoda, drzi se i mogla bi ispast,recimo jedna dobra one bud plant :) Jack Herer je sad stavljen na klijanje, a kako nemam baš sreće što se tiće automatica vani odlučio sam Kalashnikovu drzat u indooru,u boxu iz potpisa ;)
Do sljedečeg updatea :wave:
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
odmakni tu mrtvu travu s biljke, naskropi neopitroid po njoj i za tjedan dana ce bit puno bolje.
mnogi savjetuju da se ta trava nabacuje oko biljke (ne znam koja joj je svrha,navodno kamuflaza) ali to eventualno pomaze u 7,8 mjesecu kad jako ozegne.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ImbraGrabarić

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Evo nakon 5 dana ne primjecujem neke znakove napada puzeva, zasad plantellin gel odlicno obavlja posao.
Biljke su zdrave i rastu, neke malo bolje od drugih,al u globalu mogu biti zadovoljan.
Northern lights je vec sada lijepo izvegetirala i jos nije u cvatnji, stara je nekih mjesec i par dana.
Pored nje je neka domaca, i ona fino raste te izgleda kao da se te dvije takmice koja ce bit ljepsa :)
0na je danas topirana pa cu sljedeci put vidjet kako je odreagirala.
Early skunk kao da se nije do kraja oporavila od pocetnog stresa + nisam joj pripremio zemlju te je sajt u dosta gustom rastlinju (safety first), tako da je i na meni velika krivica sto tako sporo gura, al ide polako kao i ostale na tom drugom sajtu.

Sajt 1, Northern Lights





Domacica lijevo, NL desno



Sajt 2, Early skunk



Nepoznato sjeme




 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Prjatelju, poslusaj jedan savjet... Tj, par...

Ne zaljevaj toliko niti prihranjuj. Da ne ulazim u detalje, ali gledaj biljku i ona ce ti sama reci kada je zedna i gladna. Prevjse vode usporava rast biljke.

Stavi u jednu prerezanu flqšu od 0.5l par cesnjeva cesnjaka (drobljenih ili nasjeckanih, pola glavice luka i zalij sa 2-3 dcl BILJNOG ulja i ostavi preko noci. Iscijedi ulje i sahrani negdje. Na 1l vode ( mlake ) dodaj zlicu toga ulja, par kapi deterdzenta za sudje ( da nije anti microbal ) i zlicicu scotch bonnet chillia. Imas u svakom vecem marketu. To promuckaj i pospricaj biljke s gornje i donje strane listova.

NEMA ŠANSE DA TI IŠTA DIRA BILJKE NAKON TE TERAPIJE!

Sretno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vetar

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Pablo ova domacica ce bit lstirana u stranu kontra NLa, a i razmak je preko 30 cm, tak da nece smetat jedna drugoj+kad pokaze spol domacica NL ce vec bit pri kraju.

Smokey tnx, al kako mislis da ne zalijevam previše, vani je do sada bilo malo sunčanih dana bilo je dosta kise, sta sam im trebao radit kisobrane? :icon_smile: A i pognojene su tek 1put sa pola doze plantelle sto je za outdoor prakticki nista
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Mislio sam da si ih zaljevao... Nema veze, prije sredine cvjetanja nema potrebe hraniti autose. Moje skromno misljenje. Rusi im se metabolizam
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Tu puno grešis, autosi trebaju gnojiva posle 20 dana otprilike, ma kako god dobar mix zemlje
napravio trebaju gnojiva za veći urod.
 

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Puzevi kod mene vise nisu problem samo treba znati sa njima :)
Ocisstila vegetaciju oko biljke i kupila glavicu salate i razbacala okolo i sad su oni siti a biljke cijele i neostecene :)glavica salate 5 kuna svakih 4,5 dana po jedna dok ne ojacaju :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lauba and sharp
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.