Moj prvi indoor-ac

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.04.2011
11
6
3
28
Bosna
www.facebook.com
Pozz svima...

Jutros od 6 sati pa sve do 17h čitam po forumu kako uzgajati indoor. Prije sam uvijek uzgajao vani, sada bih da probam kako je to indoor. Većina mi je u nekoliko jasno samo me interesuje daljina sijalice. Danas sam zapazio kako je neki mjerio jačinu lux-a i kaže kad je udaljio 20cm da se jačina dvorstruko smanjila.

Planiram ubaciti HPS 400W. Samo ne znam kako da odaljim, također me interesuje kako kad biljka raste jel treba odaljavati i sl.

Ovo je moj box:


mau.png
 

blanker

Aktivan Član
27.05.2012
60
55
0
50
HPS 400W ti se jakooo jako puno grije i najbolje bi bilo napraviti cool tube za nju. naci ces na forumu sto je to.mislim da kod hps 400w daljina nemora biti jako stroga jer je to jaka lampa koja daje ~50 000lumena a poprilicno puno. bitno je ona bude cca 50cm i vise od biljke udaljena i da ju temperatura previse negrije (idealno 25-27) znaci moras cijelo vrijeme korigirati tjs podizati...ja sam napravio slican box tvojim dimezijama i gore sam pregadio jedan dio sa staklom koje moe izdrzati visoke temp a dobro propusta svjetlost(sa reflektora staklo) i tako da mi sijalica nemoze toplinom utjecati na biljku! a gore sam napravio veltilaciju(protok ulaz izlaz. ako imas mjesta napravi box 1m je onda ces iskoristiti max od hps-a
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ja mislim da bi ti 250w tu fino bas sjelo :)

a kolika je udaljenost, to po lampi i jacini se zna... cfl se drzi oko 2cm od bilje a 1000W hps ili mh bez ct se drzi oko 60-80cm...
ja svoju 250 drzim na 30cm tocno i nemoze blize, nemam ct ali da imam vent da puse izmedju bilje i lampe mogo bi 5cm nize a mozda i 10 spustit...
sretno s projektom :)

peace out !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
04.06.2013
3
2
0
moras napraviti dobru ventilaciju tu imaces problema sa vrucinom.stavi lampu na yo-yo i prati rast svaki dan.stavi dlan na vrh biljke i ako ti je prevruce i biljci je ,ako dobro hladis lampu mozes staviti blize zato skontaj nesto za hladjenje lampe i imaces vise prostora za ras.400 w je sasvim dovoljno ,kupi zemlju da valja ne nesto jeftino ,pazi na vodu ,posebno na gnojivo (nevalja ni previse ni premalo) i najvaznije nemoj nikom nista reci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vvvmehmed1