Moje lepotice sa ulice - Prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

KneleBGD

Aktivan Član
06.04.2012
65
60
18
Hawaii, Oahu
Pozdrav svim growerima,

Dugo sam registrovan na ovom forumu, do sada sam samo čitao i pronalazio sve što me zanima na ovom super forumu. Rešio sam da i ja postavim svoje lepotice, da pitam za neki savet...

1.
het7.jpg


2.
9vrl.jpg


3.Dupla lepotica
0j2i.jpg


4.
awux.jpg


5.
k8ln.jpg


6.
5mah.jpg




Sorta: Uličarka (semenke iz keta)
Starost svih 6: 90 dana
Zemlja: Floral (tu sam našao u jednoj polj. apoteci)
Gnojivo: Stajsko i Substral
Osmocote%20-%20voor%20bloeiende%20plantenSubstral.jpg


Voleo bih da me posavetujete malo, da li su lepotice ok za svoju starost?, da li bi bilo poželjno da dodam još nešto da budu bolje i zdravije?.
PS. Nadam se da nisam pogrešio kategoriju. Očekujem vaše savete. :)
 

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
134
200
43
91
Rio de Janeiro
Dobro je rekao Dr.Orange trebao si ih topirati (dok su visine 20-30cm otkineš noktima vrh)da ne idu u visinu nego da se grana i ide u širinu al sad je kasno za to.Trebao si malo izbliže da slikaš jer ne vide se najbolje,al nešto im fali.Imaš previše žutih listova možda im fali vode ili gnjojiva ili si ih previše nagnjojio pa ih spržio.Može biti bilo šta,možda im ni zemlja ne valja,najbolje će ti reći neki malo iskusniji kad ih vide.Ja svoje zalivam jedanput u 7 dana,jedom zalivam običnom vodom a jednom gnjojim.Zalijem ih sa 6-7 litara vode i ne žale se.Malo prolistaj forum pa vidi šta je sa tim žutim listovima a ostalo šta ti bog da.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
kolike si rupe iskopao u koje si sipao tu zemlju floral... kakav je teren na kom si zasadio, zemlja mi izgleda jako tvrda i suva, koliko vidim krecu da ti se suse donji listovi, ako biljke jos nisu ni procvetale to bas not good, koji je sastav n-p-k u tom djubrivu... i da li je ovo dnevnik, ako planiras nastaviti da prebacim u dnevnike uzgoja. sretan grow
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KneleBGD

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
moguć višak k-a zbog gnojiva nabavi nešto tipa 8-6-6 za vegetaciju iako se bliži cvijetanje,ovo gnojivo prestani koristit,po meni nije dobro ni za vege ni za cvijet...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KneleBGD

KneleBGD

Aktivan Član
06.04.2012
65
60
18
Hawaii, Oahu
Pre svega hvala svima na savetima. Zalivam ih na svaka 2-3 dana. Rupe za te veće su mi 50x50x40. Zalivam ih običnom bunarskom vodom koju imam u blizini. Imam mogućnosti da ih zalivam svakog dana.

Gnojio sam ih stajskim djubrivom 2x, 1 put su gnojene mesec dana nakon presadjivanja iz saksijica na sajt, nakon toga su gnojene posle 21 dana isto stajskim. Nakon toga sam nekih 10 dana iza toga gnojio sa Substralom.

Zemlja gde je sajt je neka Bože me sačuvaj (okolnosti mi nisu dozvolile da zasadim na drugom mestu)

Prilikom sadjenja sam pravio mix zemlje sa sajta, stajsko djubrivo i floral kupovnu zemlju.

Imam probleme sa insektima (pokušao sam koprivom da prskam, ali bez uspeha)

Što se tiče zemlje koju sam koristio za sadjenje, nisam baš ekspert, zato sam i slikao kesu piše sastav.

w0eq.jpg


Ispravka oko substrala, koristio sam tačno ovaj:

1334012.jpg

Mogao bih da vodim dnevnik na svakih 14 dana da ubacujem nove slike. Taman će mi to koristiti da oporavim moje lepotice.

Zanima me jel kasno da ih topiram sada? i da li je pametno topirati ih makazama ili je bolje noktima?.

Visina ovih biljki je u proseku od 90cm do 1,4m. Ove najveće su presadjene na vreme (22.jun). Ostale su presadjene u julu oko 9-10.

Zanima me i da li je pametno topirati biljke koje su visoke oko 60cm? da li će dati dobar rod posle topiranja sa tom svojom visinom?.

Koje djubrivo je najbolje koristiti u ovom periodu kako bi im popravio rod i kako bi bile zdravije?

Ako vam nije problem, napišite mi sve što mi je potrebno da kupim da ih popravim.

Da li da ih zalivam svakog dana?.

PS. Hvala još jednom na savetima svima drugari. I nadam se da vas nisam smorio sa ovim postom. I srećan grow svima. :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ima tu dosta pitanja pa cu ostaviti malo i drugima da odgovaraju, mene samo malo zbunila zemlja, pise ph 5.0??? sva sreca da si mesao sa zemljom sa sajta, kiselo je to za biljku... a rupe su bas moglr biti dublje a uze, sledeci put odradi tako da ako je losa zemlja koren moze sto dublje da koristi taj mix koji pravis. a sto se tice toppinga, ja ne bih topirao u ovoj fazi, uskoro ce cvetanje i neces dobiti bas ono sto bi dobio da si topirao u prvoj polovini jula... sledeci put seci na vreme, svejedno prstima, makazama, skalpeom, grickalicom za nokte, zubima... potpuno nebitno ;)
ajd prebacicu u dnevnike pa radi update bar jednom u dve nedelje, i trebalo bi malo modifikovati naslov, puno je takvih sa moj prvi grow, probaj smisliti nesto...
 

KneleBGD

Aktivan Član
06.04.2012
65
60
18
Hawaii, Oahu
Tako piše za ph da je 5.0, to i mene zbunjuje.

Preterao sam oko širine rupa. Razmišljao sam da dodam neku kupovnu zemlju da popuni rupe do vrha. Sledeći put ću kopati uže a dublje rupe.

Što se tiče toppinga, imam par manjih od po 50-70 cm visine. Jel smem njih da toppiram?. Nisu počele da cvetaju te manje (kasnije sam ih presadio)

Svaki savet je dobrodošao. Spreman sam da uložim keš da popravim stanje lepotica.

Koje preparate da kupim sada da ih popravim koliko je to moguće?.

PS. Promenio sam naziv teme. :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ako si iz bgd svakako bih ti savetovao da nabavis slavol (u merkuru bi trebalo da imaju) a tamo mozes da se raspitas i za neko tecno djubrivo za cvetanje (gledaj da ima visok procenat fosfora u n-p-k sastavu), oni bi morali da imaju i terramagmu pa eto za dopuniti, a manje mozes topirati samo kao sto rekoh, nece biti efekat kao da si to odradio pre mesec dana, al probaj bar na najmanjoj recimo, ne mozes mnogo zeznuti, u zavisnosti od vrste mozda ti procvetaju tek krajem meseca pa ima fore da se malo razgrana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KneleBGD

KneleBGD

Aktivan Član
06.04.2012
65
60
18
Hawaii, Oahu
Planiram u merkur da odem u nabavku tih preparata. Poraniću sutra da to obezbedim što pre. Znači slavol, terramagmu i možda tečno djubrivo da uzmem plantelu za cvetanje?.

Probaću da istopiram manje (slikaću ih danas da bi to bilo što jasnije i slikovitije)

Buraz što se tiče vrsta, sve su klasične uličarke (sve nepoznato)

Hvala na savetima buraz.
 

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
134
200
43
91
Rio de Janeiro
Uzmi taj slavol što ti je Power rekao da malo popraviš izgled biljaka.Tečno mineralno gnjojivo ja bi ti preporučio da uzmeš Plantelu cvet kod mene se fenomenalno pokazala a i svi je mnogo hvale.Zemlju uzmeš Substral terra magma vrhunska zemlja kod mene provjereno i tu zemlju prekrij nekom običnom da ti ne odudara od okoline.Za skakavce kupi Neopitroid imaš ga u skoro svakoj trgovini i napraši cijeli sajt.Ako zalivaš bunarskom vodom ona je jako hladna a to nije dobro na ovoj vrućini jer ti biljke dožive šok, pusti je nekih cca 2 sata u kanti da se malo ugrije.Najbolje ti je kasno navečer zalivati ili rano ujutro dok još nije zagrijalo nikako po suncu. Odradi to pa stavi slike da se vidi šta si napravio i kako napreduje.sretno
 

KneleBGD

Aktivan Član
06.04.2012
65
60
18
Hawaii, Oahu
Poraniću sutra u nabavku preparata koje ste mi preporučili. Što se tiče same vode, zalivam uvek kasno u noćnim satima ili u ranim jutarnjim pre izlaska sunca. Nikad ih ne prezalijem, zalivam ih u proseku oko 5L po biljci. Mislim da je to dovoljno za 50x50x40 takvu veličinu rupe?.

Imam 6 tih velikih i 4 male od po 60-80cm. Razmišljam da uzmem teramagmu od 60L valjda će mi to biti dosta. I da uzmem Slavol i Plantelu cvet. I taj neopitroid za skakavce (moram tu gamad da pobijem) :)

Pa ću slikati kroz za 15 dana ponovo, da vidimo napredak. ;)

Hvala vam puno svima što mi pomažete savetima da uspem u svom prvom poduhvatu. :)
 

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
134
200
43
91
Rio de Janeiro
Za razliku od indoora u outdooru ne možeš prezaliti (osim ako ne napraviš poplavu) jer ti višak vode zemlja popije. 60l bi trebalo biti dosta i još je prekrij običnom zemljom da je zakumufliraš.Ako ti je voda blizu možeš je i sa više vode zaliti i dovoljno je svakih 6-7 dana samo da nije puno hladna voda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.