Moje PRVE curice - Skunk #1 [HPS 150W]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....prekrasne su.....samo tako naprijed......:clap:
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
dugačka vegetacija, to je posao - bit će hedovine :sun2:
Savjet jedan, nemam iskustva kao momci prije mene ali imam odrađeni grow u sličnim okolnostima. Definitivno probaj dati donjim hedovima dodatne svjetlosti u cvjetanju. Glavni hedovi će se od 150-tice fino napuniti ali oni će biti i dosta bliže lampi od ostatka društva. Ja sam kasno počeo stime možda tek zadnja 3 tjedna i nisam zažalio.
Ma sve je super a može biti samo još bolje, i bit će bolje, samo nas redovito šopaj slikama, milina ... nek se zeleni :spliff:
 

Minka-pinka

Aktivan Član
16.08.2011
115
64
28
48
Pa za sada bi mi jedina opcija bila staviti neonke (kao što sam i kontala) i to one dugačke u kutove boxa, imam i toga. One se ne bi trebale toliko grijati, jel da?

Ak idem sa štednima one se isto dosta griju (a taman sam sredila temperaturu), a morale bi biti skroz blizu (koja banana ovak mali, uski box, nemoš ni dvije poštene biljke uzgojit, ko bi reko).

Ali sve u svemu ja sam prezadovoljna.

Sad su već na 9 sati mraka i lagano idem prema 12/12, svaki dan jedan sat više mraka. Počela sam ih gnojiti sa tekućim guanom i gnojivom za cvjetanje (nije Plantela, ali nije ni neka lijeva firma, ima dobar omjer NPK). Super im je to bilo.

Imam i 3% hidrogen koji kontam staviti večeras (da li biljke moraju pokazati kakve znakove da im to treba?), pognojila sam ih prije 4 dana, a zalijevam ih svaka 2 dana sa otprilike 0,5 l vode.

Temperatura je 25-26 C.

Evo toliko za sada, a svi odgovori i savjeti su "most wellcome".

Pusa svima
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Minka-pinka je napisao(la):
Pa za sada bi mi jedina opcija bila staviti neonke (kao što sam i kontala) i to one dugačke u kutove boxa, imam i toga. One se ne bi trebale toliko grijati, jel da?

Ak idem sa štednima one se isto dosta griju (a taman sam sredila temperaturu), a morale bi biti skroz blizu (koja banana ovak mali, uski box, nemoš ni dvije poštene biljke uzgojit, ko bi reko).

Ali sve u svemu ja sam prezadovoljna.

Sad su već na 9 sati mraka i lagano idem prema 12/12, svaki dan jedan sat više mraka. Počela sam ih gnojiti sa tekućim guanom i gnojivom za cvjetanje (nije Plantela, ali nije ni neka lijeva firma, ima dobar omjer NPK). Super im je to bilo.

Imam i 3% hidrogen koji kontam staviti večeras (da li biljke moraju pokazati kakve znakove da im to treba?), pognojila sam ih prije 4 dana, a zalijevam ih svaka 2 dana sa otprilike 0,5 l vode.

Temperatura je 25-26 C.

Evo toliko za sada, a svi odgovori i savjeti su "most wellcome".

Pusa svima

Pozz

Lepo tebi ide novi hobi.
Box-s ti je super, temperatura perfektna. Ako stavis neonke il sdene racunaj da ce se temperatura povecati, sve preko 30° nevalja a i onda je potrebna perfektna ventilacija. Hidrogen kada koristis nemesaj ga sa gnoivom samo voda sa regulisanim PH ( ja ga koristim 1 u mesec dana ).
Mnogi uzgajivaci u pocetku svoga hobija stavljaju puno biljka, dugo im traje vegetacija pa na kraju umesto ocekivanih kolicina dobiju manje i nastaje blago razocarenje. Ocemu pricam pogledaj sledecu sliku.
https://forums.vutra.org/unutra%9An...erija-%2Asa-komentarima%2A-18.html#post176344
Iz date slike se moze primetiti da je biljka bila u guzvi. Sa strane nema uopste plodova jer nije ni dobijala svetla.
Za male boxove se preporucuje jedan vid treninga LST ili ( moje misljenje ) razvuci neku vrstu zice na jedno 10 cm od saksije. Tada biljku usmeravas da raste ispod resetke. Prednosti su sledece:
- netreba ti visina i nemozes preterati sa vegetacijom jer pustas da raste dok nepopuni zicu
- bolji protok vazduha izmedju biljaka ( veoma bitno za biljke cirkulacija vazduha )
- nerastu jedna preko druge
- svi dobijaju istu kolicinu svetla ( na kraju su svi iste jacine a ne samo gornji vrhovi imaju jacinu a doljni slabiji )
To su neke prednosti treninga biljaka. Sad ako si stavila na cvetanje nebih ti preporucio neki trening ( moze ali ). Posto se stvara stres biljci a hormon cvetanja je mnogo osetljiviji nego rasta. Zato se da bi se izbegao stres u cvetanju trening se radi ( bolje je ) za vreme rasta biljaka.
Nemoj da si besna na box-s nije sve u njemu ima nesto i u tvojim rukama.
Ako hoces mozes pogledati kod mene, trenutno se nalazi 6 biljkica u box-u dimenzija 120 x 60 x 200 cm i primenio sam tri razlicita treninga LST, topiranje ( iako nisam hteo niti nista radio ) i saksija sa zicom pa ce ti biti jasnije ocemu sam pricao.
https://forums.vutra.org/unutra%9An...erija-%2Asa-komentarima%2A-18.html#post176678
Nije obavezno ali neverujem da dobijas nesto posebno sa postepenim prebacivanjem svetla, vecina uzgajivaca ( i ja medju njima ) koristi termine 18/6 i 12/12.
Sto se tice zalivanja koristim metodu prsta gurne se 2-3 cm u zemlju i kad je potpuno suva onda zalijem.
Sretno u daljem uzgoju.
 

Minka-pinka

Aktivan Član
16.08.2011
115
64
28
48
Ispričavam se unaprijed ako sam fulala temu, ali radi se o ovom mom growu pa mi je bitno.

Naime, upravo sam primijetila neke uske, sitne, milimetarske bijele životinjice na mojim biljkama. Većinom se nalaze na donjim "starim" listovima, nema ih puno i nisu na svim listovima i kreću se. Premale su da ih fotografiram.

Wtf je to sada?
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Bijela mušica ?

Ako je to to onda nabavi Neem Oil i kreni s tretiranjem što je prije moguće.
Dok ne izbace jaja svud naokolo i razmnože se ko blesave.
 

Minka-pinka

Aktivan Član
16.08.2011
115
64
28
48
H-M - ako je bijela mušica, da li mora imati krila i letjeti? Ove moje ne lete i nemaju krila, više kao da pužu po lišću. Možda je to samo prva faza te gamadi.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Thrips - Aphids ... ?

Ali da, u početnoj fazi dosta tih buba su prozirne/bijele, čak i spider-mitesi.
U svakom slučaju nabavi Neem i s njim sprejati biljke.
 

Minka-pinka

Aktivan Član
16.08.2011
115
64
28
48
Uuuu, izgleda da bi to moglo biti to. Nabavljam neem oil svakako.

Jel moguće da to dođe sa zemljom ili kako ako su zatvorene u boxu, to uglavnom nisam nikad još vidjela.

Hvala

Kupila sam Neem oil i samo me zanima da li da složim kombinaciju od 1 l vode, 5 ml ulja i 1-2 ml deterđenta, kao što sam našla na netu.

Špricam ih cijele, van boxa kad počne 12 sati mraka?

Hvala unaprijed

Još da dodam da su curke jučer bacile prve pistile, dakle počelo je...:icon_lol:
 

Minka-pinka

Aktivan Član
16.08.2011
115
64
28
48
Novi mali update...

Kupila neem oil i našpricala biljke (mješavina neem, deterđent, topla voda; otopina 0,5 %).

Greška koja mi se vukla od početka growa je bio previsok Ph i to mi je uzrokovalo žutenje donjih listova, sada sam kupila tekućinu za reguliranje ph pa ćemo vidjeti rezultate, nadam se da nije kasno za ispravak.

U nedostatku prostora i svjetla za donji dio biljki ovo mi je trenutna solucija:http://imageshack.us/photo/my-images/28/sam2800.jpg/



Ova veća biljka je sada visoka 85 cm, manja je 75 cm;http://imageshack.us/photo/my-images/853/sam2802.jpg/



Danas je sedmi dan otkad su pustile prve pistile i svaki dan ih ima sve više (fotić mi nije neki, ne znam da li će se vidjeti)http://imageshack.us/photo/my-images/31/sam2804.jpg/


Toliko za sada, dok hedovi ne porastu
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
sve se vidi minka, i odlicno izgleda, dobro odradjena vege faza, mnostvo lepog zelenisa a sad krece najlepse, keep growing
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......minka odlicno izgledaju, sta drugo rec:clap:.......sretno tebi i curama do kraja......:thumb:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Stvarno prekrasno! :respect:
Zelene su da "pucaju" od zdravlja. Keep up. :thumb:
 

Minka-pinka

Aktivan Član
16.08.2011
115
64
28
48
Ekipica, opet ja sa nekom dilemom...

Box je u kući (garderoba-prostorija), za vrijeme 12 sati mraka (dan) temperatura se spusti na nekih 16-17 C, a za vrijeme 12 sati svjetla ne diže se iznad 25 C. Imam vent koji puše u žarulju vanjski zrak (vani je oko 0 C), čak sam ga sinoć i isključila, i opet se temperatura ne diže iznad 25 C.

Zanima me samo da li tu može biti kakvih problema? Jel im to može biti preniska temperatura?

Inače, curke izgledaju super, cvjetovi su svaki dan sve ljepši i izraženiji. Stavila sam im onu drugu lampu sa štednima da ih pegla po dnu, tako da sada imaju oko 20 000 lm u ovom malom boxiću.

Imam dosta dobru ponudu za HPS 250 W (žarulja, prigušnica i propaljivač sve za 150 kn), ali žarulja je od TEŽ-a, jeli to ičemu? Nisam još uzela.

Eto hvala unaprijed
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Pa ja bi uzeo tu ponudu...pa promjenio žarulju naknadno....nije puno žarulja...120-130 kn max...PHILIPS SON-T PIA naravno :sun2:

tako da sve skupa 270-do 300 kn..dobar deal...makar ja mogu i jeftinije :icon_lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.