Moje prvo uzgajanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.07.2014
28
15
0
obisao sam je upravo topiranje uspesno skoro sto posto upeklo sunce,a sto se tice gnojenja malo sam rasirio djubre sreca sto je smesa bila jako gusta pa je malo crne tecnosti gnoja upilo mozda oko litre,ostalo je gusto kontam da joj toliko i pored jacine nece skoditi a ostalo nek stoji pa kako se zaliva po malo nek se hrani,ako gresim pokupicu recite al izgleda ok za sada.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ako je gusta smjesa onda mislim da nije problem,to znaci da se nije full otopilo. uostalom da je pregnojena vec bi trebala "nakostrijesit" i uvrnut(kandze) prema unutra fun listove na vrhu biljke.
a ako je pregnojena , nece joj pomoci nikakvo razmicanje gnojiva posto je proslo dosta vremena od......
ja bi je ostavio tako kako je ali lako je meni sr.t kad imam 6 zasadjenih biljki .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
31.07.2014
28
15
0
cura je dobro ,gnojivo sam ostavio postrani pa ga budem razredio pa sledeceg meseca lagano zalivanje sa istim idokle ove kise..popizdeo sam vise,a sto se tice topiranja uradio sam bas kako je powerSeed dodao post o treninzima za fim kao na prvoj slici samo sam ostavio koren kao cvetica ili sta je bas kao na slici.
 
31.07.2014
28
15
0
ma ne powerSeed, taj post mi je samo najbolje docarao toping i prepoznao sam svoje topiranje u tom postu.HVALA..sve ok drzim se tvojih saveta i rado ih citam naravno i cili ,sharp ida ne nabrajam svi ste profi.pozz
 
31.07.2014
28
15
0
Ljudi danas sam plakao naime radi Se o gnojenju prvo sam sa gustim gnojem golubijim i sve je ok prošlo zatim sam tu smesu razredio i ostavio i djavo mi nije dao mira pa sam i zalio i danas odem da obidjem i nadam se najboljem zbog ovih sunca ih dana kad ono skroz se lisce skvrzilo i ko da je skuvana jedino stablo još se drzi,dal da je ostavim,ima li joj spasa ili mogu da zaboravim na čelu pricu toliko sam bio ponosan al eto kad hoćeš vise bolje,dajte sa et ako se može spasiti i dali ima šanse da se sama povrati....toliko o mom prvom uzgajanju,
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Člani su te odvraćali od takvog gnojenja. Ako joj nisi isprao gnojiva vodom/flush/
bice teško.

Ja uzgajam bio, i ne gnojim tim stvarima, bas zbog teškog određivanja koliko stavit na 10 l vode.
Jednostavno rečeno, neznas koliko je gnojivo jako.

Ako se već odlučis time gnojit,

staviš golubji izmet u 20-25 l kantu;

1kg/litra izmeta u 10 litara vode, Pokriješ daskom i pustiš mjesec dana.
Izmedzu par puta promjesas. U tom vremenu izmet fermentira, mikrobi ti preradzuju
izmet u oblik, da ga biljka može upotrebi. Onda uzmes 1 dl fermentirane tekucine i
razrijedi sa 10 litara vode i probaj na jednoj biljki, da vidiš kako se odaziva.

Zao mi, sto ti se to dogodilo.
 
31.07.2014
28
15
0
ma blizu je i sajt i voda al kazem ko da se skuvala vrh povijen kistovi se uvukli jedino je stablo isto,sta reci mislite da puno zaliv kao daisperem zemlju neznam dal iz takvog stanja ima povratka.a radi se o jednoj biljci samo nju i imam jednu posadio jedna nikla i ispade super zenka ali ja jednostavno nisam hteo da slusam.ko hoce vece izgubi iz vrece...shvatio na tezui nacin.ako ima predloga dajte isprobo bi sta god...?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Ja iskreno neam pojma kako to popravit. Znam da flush u outu nema pre velike svrha, ali ja kolko sam tvrdoglav, ja bi to zalio za 100 litara vode ak treba i vidio dal ce bit bolje :D Probaj okopat oko biljke malo da razrahlis zemlju i da maknes ta govna sa povrsine i onda napravi poplavu :D neam pojma dal ce to pomoc...al nemas kaj izgubit
 

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Zalosno je samo citat o tvojoj situaciji mogu mislit kako je tek tebi, slika bi mozda mogla pomoc iskusnijima il onima koji su takvu situaciju dozivili da ti pomognu pa ti preporucujem da sto prije das sliku da vide ima li spasa. Ne zelim da ispadne da ti nabijam na nos al iduci put poslusaj savjet kad ga trazis, gnojenje shitevima zna bit opaka stvar.
Znam da je tesko al jbg, sad si izvuko jedno vrijedno iskustvo koje nagodinu neces ponovit.
Nadam se da ce se izvuc, jaca je to biljka nego sto mi mislimo ne treba gubit glavu. Sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Moze se isprat i zalit sa koregiranom vodom 5.5 ili da ima neke enzime za razgradnju (canzyme il slicno) mozda bi pomoglo...uglavnom sretno :)
 
31.07.2014
28
15
0
to sam i uradio al ko sto kazete jaka je to biljka vrh je klonuo i skupio se al je jos zelen dok je drugo lisce pozutelo stabljika je jos zelena i jaka razgrno sam djubar i bacio 50,60,l vode i to cu ponavljati svaki dan neeeedam,pa i ako ode bar sam pokusao ali ljudi kako je topiranje lepo proslo i samo se mladi cvetovi jos drze i nove grancice topirane molim boga da je samo jak stres a bas sam hteo fotku da vam izbacim pre nego je klonulo lisce kao cudoviste je bila....aj pa vam javim,do tad kupanje svako dan po 50l vode,aj pozz i hvala na utesnim recima,bice od mene ozbiljan groover...
 
31.07.2014
28
15
0
e ovako;napravio sam poplavu vec treci dan bacio sam sigurno preko 300l vode i danas kad sam dosao sa bazena odem da obidjem i vidim kod osusenih listova krenuli skoro svuda novi..te sam uzeo makaze i sve skinuo ostali su samo novi mali mali izdanci koji su krenuli i svaku granu sam topirao do zdravog i cvrstog dela i vrh i sve grane ostale ostala je golisava.dali je to znak da ce se nesto povratiti,ili da neocekujem previse.ali nasao sam clanak o ovedose biljkama ikazu makaze i voda dali bez listova moze da se povrati jer stablo i grane su sdrave ali sad golisave i bacio sam jos 30l vode i sad cu da je pustim.dajte neko misljenje..pozzz i drzite mi fige..
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Daj neke slike stavi...od 3 stranice dnevnika ti samo u prva 2 posta imas slike.
Kolko je lisca ostalo...kakvi su vrhovi....itd. Ako su krenuli novi listovi...mozda i bude nesto al bez silke tesko da ce se nesto reci