molio bih za pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.01.2014
29
29
8
Da ne otvaram novu temu imam i ja jedno pitanje.
Ako odsjecem ovaj gornji dio od kanistera da li je ova velicina "saksije" dovoljno velika za biljku u outdoor uzgoju?Tj da li ce korijenje izlaziti dole kroz rupice?Ovo je kanister od soka od 3 litra ako nije dovoljno veliki imam i od 5 litara.Da li ce taj od 5 onda biti dovoljno veliki? (Na prvoj slici je od 5 litara a na drugoj od 3 litre kanister)
voda_nestasica_il-copy.jpg
DSC07823.JPG
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Ti si se bas opremio kanisterima. Malo ti je to covjece, sta je biljci pet litara, a i da se odlucis na to opet ih moras zatamniti da svjetlost ne dolazi do korijena. Moj ti je savjet da nabavis kante od jupola, ako vec toliko ne volis saksije. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gacha Vutralone

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
U te male saksije ih mozes posaditi, a onda nabavi neke vece od recimo 20 litara u kojima ces tjerati do kraja. Nisi mi rekao sta sadis, ako su automatske sorte u pitanju onda ti nije potrebna toliko velika saksija, ali su ove ipak premale.
 
13.01.2014
29
29
8
Sadim domaju brate :D
I usput ovo mi je prvi grow amater sam.Sadili su mi drugovi u krsu totalnom punom boca i zbunja pa ako je tamo uspjelo onda mora i meni.
Fina im je vutra bila skroz.Neprskana domaja,prelijepo radi :D
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Samo polako, naces ovdje na forumu sve sto ti je potrebno. Ja bi ti preporucio da nadjes negdje u sumici lijepo suncano mjesto, da ima bar 8 sati direktnog sunca, pozeljno je vise ako moze, iskopas tu rupe velicine kante za jupol, ako nadjes malo hvalitetnije zemlje i pomjesas je sa malo gnojiva(ja sam koristio kokosije), to sve fino naspes u rupu i kada biljkica poraste samo je presadis i naravno zalivas. domaja bi trebala biti zahvalna :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gacha Vutralone
13.01.2014
29
29
8
Ma citao sam ja sve to.Nasao sam odlicno mjesto zmija se ne moze provuci a i zivim u ruralnoj sredini tako da se i ne bojim nesto mnogo otkrivanja.Zemlju koristim sumsku iz panjeva jer ako mojoj babi toliko dobro ide sa rasodom i cvijecem onda mora i meni :D
Sto se tice gnjojiva evo bas sam sad naletio na temu https://www.vutra.org/threads/urin-kao-gnojivo.7388/page-3#post-349764

Pogledaj gore sta je ovaj Monsterseed napisao.Mislim da cu i ja koristiti urin jer miris odbija divljaci a i outdoor je pa i ako bude vonjalo meni to ne smeta.Ne koristim nikakve lijekove i imam 18 godina tako da mislim da ce moj urin biti sasvim dobar.Jedino sto mozda 1-2 mjesecno povucem spid ali nista strasno.Sad mi znaci jedino ostaje da nadjem kante i da ih napunim zemljom :D

Edit - De mi samo reci koliko cesto trebam zaljevati?U mogucnosti sam da je zaljevam svako vece kada idem setati psa ali nisam siguran da je dobro toliko cesto da je zaljevam...
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Pričanje o kemiji će te dovest do bana, imaj to na umu.

I daj čovječe pusti te priče o urinu, nitko normalan ne radi to. Zelena plantella za vege ti je 3€, a toliko ti je i crvena za cvjetanje.

Tegle 10L minimalno, 20 optimalno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gacha Vutralone

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Sve zavisi, podignes saksiju pa ces po tezini vidjeti da li je zemlja suva, zavisi i od vremena, odprilike na 4,5 dana zalivaj, ma vidjeces vec, uci ces brzo u stos. Ja licno nisam za pisanje, imas i kupovna i domaca gnojiva ali na tebi je da odlucis.
I da, pricanje o upotrebi hemijskih droga je zabranjeno na forumu, a nije brate dobro ni za tebe, okani se tog dok je vrijeme.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gacha Vutralone

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Povučeš spid.... ni svjestan nijesi šta se dešava kako sa tvojim mozgom,a pogotovu sa srčanim mišićom. Mini nuklearni udar,da znaš. I još si dovoljno lud da to javno saopštavaš,ne misleći ni malo na kredibilitet ovog foruma.... Ako se ovdje kanabis i njegovi derivati afirmišu kao lijek za odredjena stanja,i to dosta njih,onda se valjda podrazumijeva da se o NARKOTICIMA ne priča na forumu.... i to baš u tom kontekstu " malo vutra,malo spid" .... uklapa se aaa:mad::mad:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rancero