Mr NICE SHIT

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
CosaNostradamus je napisao(la):
Ima li ko neki savet...na par stabiljika PRVI LISTOVI nakon kotiledona su počeli da se uvrću tj. nisu više pravi kao ostali...Imam malih problema sa vlažnošću koja u fazi mirovanja tj. noći zna da skoči na 75-85%, a u fazi dana tj. rada zna da padne na 37% ali to brzo regulišem...
kod mladih biljaka se to desava, osetljive su na transpiraciju, visak vlage, manjak vlage, temperaturu... verujem da ce sve biti ok, fotka ne bi bila na odmet, ali da se vidi kada su i koliko uvrnuti i da li ima nekih drugih promena na listovima
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
CosaNostradamus je napisao(la):
Ima li ko neki savet...na par stabiljika PRVI LISTOVI nakon kotiledona su počeli da se uvrću tj. nisu više pravi kao ostali...Imam malih problema sa vlažnošću koja u fazi mirovanja tj. noći zna da skoči na 75-85%, a u fazi dana tj. rada zna da padne na 37% ali to brzo regulišem...
mislim da ti to nema veze sa vlagom nego ti je mozda sada lampa preblizu pa przi listove to je i meni bilo u pocetku i sad nikako vise da se isprave, mozda bi bilo dobro da rotiras malo tegle pa da vidi dali ce se to desit i drugima koje stavis na to mjesto onda ces znat sta bi trebao napravit............to je samo moje misljenje........
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CosaNostradamus

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
PowerSeed je napisao(la):
kod mladih biljaka se to desava, osetljive su na transpiraciju, visak vlage, manjak vlage, temperaturu... verujem da ce sve biti ok, fotka ne bi bila na odmet, ali da se vidi kada su i koliko uvrnuti i da li ima nekih drugih promena na listovima
evo fotke



i još jedne...nisu baš najbolje, telefon je u pitanju...

http://s11.postimg.org/n6ud4ljmn/Photo0869.jpg


inače, svi "no name"-ovi su izleteli u outdoor varijantu pre tri dana...13 biljoza je zasađeno i pokriveno kesama da bi prebrodile do 15 aprila kišu i loše vremenske uslove....u Boxu ostalo devet biljoza Mr Nice shit-ića...Od 10 menki niklo devet i kako sada stvari stoje od 9 biljoza izgleda da su dve mužjaci (bar na prvi pogled)....Sve su presađene u pvc saksije od 15l i čekaju novu selekciju pred ScRog...






na drugoj fotki su targetirana dva mužjaka...za desnog sam gotovo siguran, dok mi nažalost i početno čudna biljoza sa tri kotiledona i tri listića sada prerasta u mužjaka...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ¤ tweety ¤

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
gde vidis da je muzjak, biljka tek izbacuje drugi par listova, lepo kaze c. strpi se jos malo, a ja bih dodao malo vise, pa automatik mi ne procveta tako mali
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
PowerSeed je napisao(la):
gde vidis da je muzjak, biljka tek izbacuje drugi par listova, lepo kaze c. strpi se jos malo, a ja bih dodao malo vise, pa automatik mi ne procveta tako mali
rekoh "čini mi se"...te dve sa fotke mi imaju drugačije listove od ostalih, jednostavno, razlikuju se...videćemo...u svakom slučaju, ostaju one skoro do kraja vegetacije, videćemo...a ovi smežurani listovi ?
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
22 dan vegetacije, devet Mr Nice shit-ića još ove sedmice na okupu u Boxu, nakon čega sledi druga selekcija (još smo u nedoumici koliko biljoza izneti a koliko ostaviti 5 ili 6 ?


Srednja biljoza 18 dan vege topirana i isti dan sve biljke zalivene mixom Bio Bizz Roots i Bio Bizz Alga-mic u kombinaciji sa malom dozom đubriva od žare...topirana biljoza buknula nakon toga :


Pošto je 22 dan vegetacije, pitam se kako vi ocenjujete ove biljke, meni nešto male izgledaju, hvala unapred..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ¤ tweety ¤

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
PowerSeed je napisao(la):
strpljivo frend, ja ne vidim da im nesto veliko fali, a vrstu nisam uzgajao tako da... neka ide brze neka sporije ;)
pa...prvobitno smo planirali da ih držimo u vegetaciji 40 dana + 45-55 dana cvetanja (koliko u specifikaciji piše) ali sad sam u dilemi (s obzirom na veličinu) da li ih držati samo 40 dana u vegetaciji ?...hm
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
CosaNostradamus je napisao(la):
22 dan vegetacije, devet Mr Nice shit-ića još ove sedmice na okupu u Boxu, nakon čega sledi druga selekcija (još smo u nedoumici koliko biljoza izneti a koliko ostaviti 5 ili 6 ?

ako te kontam, planiras to napolje... onda ce napolju odraditi vege dok bude moralo, tamo te niko ne pita nista ;) a u boxu furaj vege dok ti se svidja, nema mesta panici ok su biljoze
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CosaNostradamus

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
PowerSeed je napisao(la):
ako te kontam, planiras to napolje... onda ce napolju odraditi vege dok bude moralo, tamo te niko ne pita nista ;) a u boxu furaj vege dok ti se svidja, nema mesta panici ok su biljoze
tako je...pa šta ću...prvo nisam očekivao da će od 10 nići 9 menki...fakat ne mogu sve gurati na box dimenzija 1,20x1 visine 1,80 sa sijalicom od 400w...Kako se šire, fakat se mora uskoro reagovati jer je mesta u Boxu sve manje i manje...a 'ebe me i vlaga u fazi mirovanja i nikako da rešim taj problem (75-80) i pored prikačenog odžaka, otvorih još jedan donji vent i opet ne vredi....
i da, planiram da im krajem ove nedelje uvedem i ScRog od stare fudbalske mreže, a onda...više nema makca...
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
PowerSeed je napisao(la):
samo opusteno, ja za sada ne vidim probema pa ga ne pravi ni ti ;) evo, ovde su 23 dana biljke https://www.vutra.org/topic/10245-prvi-grow-royal-auto-nekoliko-pitanja/?p=233508, al automatici, ne panici i pusti da raste, jer sve sto raste htelo bi da raste... i raste svojim tempom...
ovi automatici sami određuju kad će u cvetanje, koliko ja kontam...mnogo su veći i gušći od ovih mojih šitekara...nervira me što jako slabo fotki i dnevnika od Nice shit-a ima i na Mr Nice forumu, a kamoli negde drugde, pa je jako teško uporediti kako sve to gura...A i koliko čitam, većina njihovih iskustava su "hidroponična" što je za mene iskreno Špansko selo....grrrr
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
' veče drugari...večeras topirano i ostalih 6 šitekara (neke donekle i kasno - pa se na dva mesta veliki top sekao) , pa smo ja i kum iz čiste zajebancije odsečene topiće na brzaka osušili i na voterpajp povukli po dimčugu...kuc, kuc, kuc - da ne čuje zlo, bogte!...šta li ja držim u Boxu, neverovatno!...pripalih si brzi šamar, čisto da se proverim!...ludilo kojem se blage naznake već osećaju...
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
ludilo brale, sto vise razlicitih sorti na forumu i iskustava forumasa to znaci da se ostavlja nasljeđe za novu generaciju a dali mi mozemo toliko sorti posadit koliko ih ovi mogu proizvest to je saada vec pitanje???...............hahaa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CosaNostradamus

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
peace brothers,

24 dan vege...



fotka potencijalnog problema...prva tačka se pojavila na jednoj biljozi, a danas primećujem još dve mrlje na još dve biljoze...pipao sam mesta, nisu krhka, zna li ko pouzdano da prepozna ima li naznaka problemima?...hvala!



nije baš jasna fotka, mob je u pitanju...Uglavnom, fleke su pretežno na krajevima listova jarko zlatne, male...
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
ma nista to se ne zabrinjavaj :)
i ja imam neke fleke po listovima od pocetka 10-og dana su pocele i to nesto sitno i nemam problema, dok se ne siri i dok nije svuda po biljci, ne brini se :)
samo pici :D

peace out !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.