Mr NICE SHIT

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ova kombinacija sobe sa dimljakom je odlichno rijeshenje...jer time rjeshavash i probleme sa mirisom koji se pojavljuje u cvjetanju..

a imash na forumu kako sprijechiti curenje svjetla iz ventilac.otvora...tkz. light trapovima..
ali evo ti detaljni video tutorial sa youtubea-sastoji se iz 4 videa...zhena radi stealth box od ormaricha...pa vjerojatno chesh pokupiti josh dobrih ideja iz tog tutoriala ( traje cca 60min.-sva 4.nastavka )
http://www.youtube.com/watch?v=okDjbmDyUBc
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CosaNostradamus

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
ljudi, zna li neko pouzdano kad se ganji daje CO2 ?...kad biljka koristi CO2 danju ili noću ?...pošto postoje priče da je marihuana jedina biljka koja CO2 koristi noću...ima li ko pouzdanu informaciju ?...hvala
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
ah...polako ulazimo u stisku s' vremenom (čitaj novcem)...Grow se "užurbano" sklapa i definitivno je dobio konačne dimenzije : dubina 1m, širina 1,20m i visina 1,74m...Prepravljen od starog ormara, imaće vrata od stirodura...Na sve to će doći 4m2 crno-bele folije i sijalice MH/HPS 400W, termo-hidro merač, dva tajmera jedan digitalni i jedan mehanički,ph merač..Izduvni vent sa CT - fi 150 Dospel, dva otvora za ventilaciju fi 120 od kojih će jedan po potrebi biti potpomognut sa ventom ručne izrade fi 110 (pošto sve ide u odžak - pa se plašimo prevelike promaje i protoka vazduha)..duša me boli što na kraju u prodavnici gde smo pazarili opremu nemaju reflektor "Adjust a wings" pa smo bili prinuđeni uzeti standardni "Six fold"...Kontam da će nam taj reflektor biti najveći zajeb, ali avaj...
U klijanje ide MrNice Shit 6 semenki i još toliko dobrog prošlogodišnjeg nn hibrida priviknutog na Balkansku klimu...Seme smo planirali gurnuti na klijanje u ponedeljak oko 10h, jer prema tablici u tom periodu kreće mlad mesec ka punom, ali teško da ćemo stići, pa je dead line pomeren do srede...Planirali smo prvo dobar toping pa U-ScRog ..faza vegetacije u saksijama od 15l 20-25 dana u režimu 18/6, pa 45 do 60 dana cvetanja uz 12/12...
Otkud znam, to bi bilo to...Nisam pametan, a već 10 dana ronjam ovde po forumu i nisam našao niti jedan dnevnik uzgoja Mr Nice shit-a...
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
Danas smo pazarili 140l supstrata holandskog proizvođača "Jiffy" tip Tref smart - N 16, P 18, K 20...Ima li ko iskustva sa ovim supstratom...hvala unapred

na ovaj supstrat (takav je konačni dogovor sa kumom) idemo u prvoj fazi vegetacije samo sa bio-aditivom BioBizz "Root juice", a bio-đubrivo ALg-a-mic od sredine vegetacije u mix-u sa predhodno pomenutim...Za bolje cvetanje smo uzeli takođe bio-aditiv Bio Bizz "Top MAx",a ako se bude imalo para možda uleti i neko đubrivo za cvetanje,ali otom potom...

Računica je prosta, po parametrima uzeli smo ubicu-supstrat, saksije su od 15l, pa mislimo pošto se radi o Nice Shit-u i periodima vegetacije od 20-30 i cvetanja 45-55 dana, da je bolje da biljku "poguramo" da iz dobrog supstrata izvuče sve što joj je korisno preko "ubrzivača" tj. bio-aditiva...
Videćemo gde će nas sve ovo dovesti, s obzirom da se radi o prvom Grow-u u indooor varijanti...
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
ukratko, pre četiri dana u kupku od žare stavljene menke : 10 mr nice shit, 4 prošlogodišnje lepe outdoor indike nepoznatog porekla i 10 no name menki...Do sad proklijalo i uletelo u zemlju 9 shit-ića, sve četiri indike i 9 no name-ova...Box sklopljen, oprema sva na okupu, staklo coool tube-a oštećeno u transportu (sa gornje strane, srećom) i iskrpljeno silikonom...hm...valjda će izdržati? Prvobitna varijanta sa odžakom za sada otpada zbog problema sa niskom temperaturom...otpozdrav svima...
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
CosaNostradamus je napisao(la):
ukratko, pre četiri dana u kupku od žare stavljene menke : 10 mr nice shit, 4 prošlogodišnje lepe outdoor indike nepoznatog porekla i 10 no name menki...Do sad proklijalo i uletelo u zemlju 9 shit-ića, sve četiri indike i 9 no name-ova...Box sklopljen, oprema sva na okupu, staklo coool tube-a oštećeno u transportu (sa gornje strane, srećom) i iskrpljeno silikonom...hm...valjda će izdržati? Prvobitna varijanta sa odžakom za sada otpada zbog problema sa niskom temperaturom...otpozdrav svima...
pročitaj ti na tom silikonu točku do koje temp je otporan da nebi na kraju usred grow-a moro gasit sa ukučanima ;)
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
PowerSeed je napisao(la):
znaci, da ocekijemo i neke fotke uskoro, planiras dnevnik il... ;) ajd sretno dalje
slikao sam jedan šitić sa početna tri kotiledona i tri liskice iz njega, ali nemam varijantu kako sa telefona fotku da prebacim na laptop...treba mi neki program....a kako se ovde slike postaju ?

MANDOR - to sam prvo proverio...piše od -40 do +80...hm...nadam se da je to dovoljno, ako dekleracija ne laže?
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
Box proba postavljanja slike...

http://postimg.org/image/dxbs9scsj/

četiri dana biljoze su u Boxu, pa to izgleda ovako

http://postimg.org/image/gmh5pe525/

biljoze iz druge perspektive, od 10 menki šitića niklo 9 i na sve to ima još i 13 no name-ova..

http://postimg.org/image/ex0anj8pj/

..i na kraju, šitić nakon 2 ipo dana u Boxu, nešto sa čim se dosad u bogatoj outdoor karijeri nikad nisam susreo - šitić sa tri kotiledona i tri liske (sada ih već ima pet ili šest)

http://postimg.org/image/6gdnr23h9/

Powerseed - a zašto stoje samo linkovi ovde, a nema sličica u malom formatu ?
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0


inače, danas im je peti dan u Boxu i sinoć su na početku režima 18/6 dobile prvo zalivanje sa malom količinom ubrzivača BioBizz roots i Alga-mic za razvoj korena i vitalnost stabljika...Problema ima malo sa temperaturom koja u fazi mirovanja pada do 16,9 a u fazi rada ide sa nezavisnim ventilatorom koji duva sa patosa u CT do 29,8, a kada postavimo vent direktno na CT temperatura se u fazi rada obara na 22,5....e sad, nisam pametan šta odabrati od ovog?...hm...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
listovi su ok ali biljke ti se izduzuju sto nije dobro, izgleda da treba malo da smanjis zalivanje i priblizizs lampu, pa onda mozda bolje da izaberes drugu opciju, mada ako je vlaga visoka nece smetati ni 28~29
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
PowerSeed je napisao(la):
listovi su ok ali biljke ti se izduzuju sto nije dobro, izgleda da treba malo da smanjis zalivanje i priblizizs lampu, pa onda mozda bolje da izaberes drugu opciju, mada ako je vlaga visoka nece smetati ni 28~29
da, to sam zaboravio da napišem...Imam problema sa vlagom, zna da padne i na 37% u fazi rada, a onda u fazi mirovanja skoči na 75%...juče mi je recimo pravila problem jer je bila u varijaciji od 37 do 42% iako su biljke juče prvi put zalivene...MH sijalica je postavljena na 40cm (merili smo tačno do saksija)...S obzirom da su biljoze u ovih par dana porasle po u proseku 10cm, računam da je sad lampa na 30cm udaljenosti...ne smem više da je spuštam...hm...
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
poštovani prijatelji, kačim par fotki nakon 6 dana biljoza u box-u...Pošto nemam indoor iskustva, obraćam vam se za pomoć. Naime, biljoze rastu ali su im prvi listovi od kotiledona izuzetno tanki za moj pojam tj. dosadašnje iskustvo u outdoor varijanti....u panici sam jer su listići kao flis papir tanki pa se plašim da je neki nedostatak...molim za pomoć!!!




Napominjem da sam biljke zalio drugi dan po obodu saksija i pet dan sa minimalnom dozom od propisane ubrzivača tik uz stabljiku...
Inače u Box-u rade dva venta...Ovaj "Huricane" je programiran da se pali i gasi na svakih 15 min i on duva tik iznad biljaka i lepo ih njiše...Drugi duva u CT i direktno izbacuje topao vazduh na odžak...Ubacio sam im i muziku koja šiba isključivo krautrock...Mislim da imaju sve uslove, ili se varam ?

P.S. Power - poslušao sam te i spustio sam CT koji sada stoji u razmaku od oko 25cm od biljoza...imam utisak da je preterani rast u visinu zaustavljen, ali me brinu ti tanki listovi...


i stvarno mi se čudne stvari dešavaju sa kojima se do sad nisam susretao kao što su biljka sa tri kotiledona i jedna no name koja je 'ladno izašla iz zemlje bez kotiledona ali je uspela da pusti prva dva lista...niti jednu od ove dve pojave do sad nisam imao priliku da vidim...

 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
PowerSeed je napisao(la):
meni deluje sve ok, ne obaziri se na boju i debljinu kotiledona, oni vise nisu u funkciji
bratac, tebi verujem bezgranično, poslušao sam te i za CT odnosno blizinu svetla...stvarno su smanjile rast u visinu kad sam ga primakao...Do sada mi nikad ali NIKAD prvi listovi (ne kotiledoni!!!) nisu u outdoor varijanti bili toliko tanki...brinem se...
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
CosaNostradamus je napisao(la):
bratac, tebi verujem bezgranično, poslušao sam te i za CT odnosno blizinu svetla...stvarno su smanjile rast u visinu kad sam ga primakao...Do sada mi nikad ali NIKAD prvi listovi (ne kotiledoni!!!) nisu u outdoor varijanti bili toliko tanki...brinem se...
Ima li ko neki savet...na par stabiljika PRVI LISTOVI nakon kotiledona su počeli da se uvrću tj. nisu više pravi kao ostali...Imam malih problema sa vlažnošću koja u fazi mirovanja tj. noći zna da skoči na 75-85%, a u fazi dana tj. rada zna da padne na 37% ali to brzo regulišem...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.