mrtva lampa?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
koliko sam ja skuzio ...prigusnica ti je za 400 watnu zarulju a upaljac imas kao sto je skunk koristio za 250 watnu zarulju ! to po meni ne ide skupa !!
taj upaljac mozda pokriva podrucje od 200 - 400 wata pa tip kaze da bi trebao radit, ali mislim da nece ici . .. za biti siguran ako bis mogo to slikati onako iz bliza da vidim shemu na upaljacu pa bi ti znao reci

za upalit tu zarulju s tom prigusnicom trebat ce ti od philipsa sn58 upaljac ! to ce raditi 100 %...a ovako mozda ce isto ali se treba malo igrati s tim...a ako ti struja ne ide od ruke nebi ti to preporucio da jos nesto ne sjebes :))
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Nije bed... i ja kenjam n00bovima tam di sam faca :D

Nego evo osla stara na poso idem ja malo proprcakt po tome pa cemo vidit kaj ce bit.. reko mi lik koji mi to prodo da probam sa zicama koje su u snopovima... pa cemo vidit
L8r

EDIT
@weedman
pise na starteru da je 400W
sam sam ja reko da je isti proizvodjac, tj da starter IZGLEDA ko od skunkaa
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Nisi skužio, onaj propaljivač kod mr. skunka je od 70-400W, i bez obzira na to ne radi jer treba pulsni propaljivač. U svakom slučaju, nemoj dodatno zbunjivat čovjeka, treba to zamjenit i stavit u pogon ... bez previše mudrovanja.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Evo vratio se ja...
nikaj s lampon, ali...
uspio sam pronaci na netu taj ignitor koji imam. nalazi se ovdje:
http://katalog.vossloh-schwabe.com/...G=GB&prrfnbr=34454&prmenbr=1251&cgrfnbr=14570
Pa ako bi mi neko mogo uletit s kakvom shemom za spajanje da budem 100% ziher..
napominjem: prigusnica koju imam je philipsova (ko ona s prve slike na prvoj stranici), ima 4 slota i 400W je..
Evo to je sve do ceg sam doso..

ak ko moze jos sta pomoc bio bih zahvalan, ak ne probat cu to zreklamirat.. samo naznam koji dio :(
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
evo to je bas taj univerzalni o kojem sam ti pricao ..... a ko sta rokoh i nsjim moze biti problema . malo cu pogledati ponovno shemu na prigusnici i na njemu pa ti javim zakljucak .

ako ti netko prvi pokaze...sutim :))

ali vidis di si ti sjebo.... ne mozes to spojit po istoj shemi koju ti je brainchip pokazao ! zasto ? on je pokazao na prigusnici od philipsa i upaljacu od philipsa i ako bolje pogledas tu sliku....shema na upaljacu u potpunosti se popudara sa shemom na prigusnici tj. na shemi koja je na prihusnici je nacrtana kompletna shema s odgovarajucim upaljacem i ne mozes falit ni da oces ! ! a ti imas philipsovu prigusnicu i univerzalni upaljc tako da ga ne mozes posjit po toj shemi na prigusnici jer na njemu je drukcija .....na njemu je shema za spojit njega samog ali nema prigusnice i tu treba malo promozgat :))

nadam se da si me razumio sta :p
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Razumio sam (nakon sto sam 3 puta procito reply.. haha)

To sam i ja brijo da bi moglo bit... drukcija shema..

Sad evo vec dva sata to spajam okolo naokolo al nikako da pogodim (naime ja to gadjam posto neam BLAGE o strujii)

Nije mi nijednom osigurac iskocio, ajd i to je nesto :D

NEgo bio bih ti zahvalan ak bi kaj uspio sto se tog spajanja tice i svega... jer sam polako vec luuuuud!!!
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
weedman je napisao(la):
po ovoj slici sta si uploadao je sve dobro spojeno
Da kad je stavio moju sliku. LOL
PS ono što si rekao da da propaljivač mora biti philipsov, ne mora, radi sa bilo kojim propaljivačem (superpozicijski ili pulsni) ako je prigušnica sa 3 izvoda i ako se spaja po shemi sa propaljivača. :rasta1:

@brus
Rekao sam ti, kažem ti ponovno, fotkaj tu opremu na stolu (svoju) i ja ti pospajam u paintu, ne razumijem u čemu je problem... Već puno ljudi je napravilo tako, i nisu imali problema...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Da, bi ja fotko al nemam fotic a nemrem zvat kompice da dodju da to neko uslika s mobitelom.. jer bi onda znali da se bavim indoorom a ja ne zelim da to iko zna (osim familije ofkors :D

NEgo ajd probat cu nekak iskombinirat fotic.. pa cemo vidit
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
evo ja bi probao ovako , ali ne garantiram nista . prigusnica je okrenuta kao na braincipovoj slici a upuljac na tvojoj slici , na onom linku koji si dao .




@brain ...hmm...moguce i to, ali ovakva spajanja s ovom opremom znaju biti zajebana .... u puno lsucajeva se javlja nekompatibilnost....primjerice..ja sam imao prigusnicu sa 3 izvoda i philipsov starter, ali nije upalio zarulju dok nisam stavio philipsovu prigusniicu. ali za philips znam da imaju zastitu proizvoda . a i rekao sam odmah....moze upalit univerzalni upaljac :))
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Weedman spojio sam to po tvojoj shemi al nikaj... nije izbacilo al lampa ne svijetli :(
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
po meni bi to trebalo funkcionirati !

nemam druge ideje jer ovo je po shemi ...mozda chip vidi nesto sto je meni promaklo !

ja ti vise ne mogu pomoc . . . sorry ...

 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Lampa je potrgana 10000000%
Sutra nabavim fotic (mozda i danas navecer) pa to sve polikam
Dotad - keep it real
PS. Puno hvala svima na pomoci
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
E sori kaj gnjavim al moram...

Ovak kontaktiro ja lika iz shopa di sam to uzo i veli on:
Ovako što se tiče reklamacije na žarulje ne dajemo reklamaciju jer su
sve žarulje provjerene prije izlaska od našeg dobavljača Philips
koje sam ja danas i kontaktirao i rekli su mi sljedeće da je svaka
žarulja provjerena i da još nitko nije reklamirao žarulju no ovako donesite
mi tu žarulju ja ću ju odnesti na ponovo testiranje koje ako je
žarulja ispravna ćete platiti a ako se stvarno utvrdi da je riječ o
tvorničkoj greški a ne nestručnom rukovanju onda ćete dobiti novu žarulju .
Probajte sa možda tanjim kablovima možda je u njima problem i starter
nesmije biti predaleko(do oko pola metra naj bolje) od grla jer neće
moći upaliti žarulju.

E sad kaj da radim?
Ak je zarulja ispravnoa lik ce mi uzet pare (a sve i dalje neradi)
Ak nije, moze bit da ce rec da sam nestrucno rukovo s njom, pa ce mi uzet pare.
Ak je ispravna vol. 2 uzet ce mi pare sto znaci da je mrtav starter.
Ak je mrtav starter morat cu dat jos vise paraa.

U masu slucajeva gubim pare, osim ak zarulja nije fakat neispravna (sto sumnjam)..
E sad jel mogu ja kod nekog elektricara privatno to sve provjerit i jel ima ko pojma pojma mozda kolko je to para (pare su bitne u cijeloj prici jer sam sve unaprijed izracuno i nisam bas najbolji s parama odvojio sam kolko mogu)
Evo ak ima ko sta za odgovorit... ja sretan

BTW nisam nabavio fotic, a pari mi se da i necu
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ako imas spojeno ili spojis po shemi koju sam ti dole ufuro lako mozes provjeriti da li je starter u pitanju : kazem ti kasnije...

prigusnica sigurno nije...ako si sve korake provjerio detaljno i st se tica grla i kontakata i slicno ostaje dakle : ili je starter ili je zarulja ili sve radi ali postoji nekompatibilnost startera i prigusnice !

dakle tri moguca problema (po meni naravno i iskustvu kojeg sam stekao sa spajanjem takvih stvari ) !

za provjerit starter ... uzmes voltmetar (posudis ga od nekog za koga znas da ima, nekog nazicas i kazes da ti je skolu ako ides u skolu :) bla, bla...ako ga kupis to ti je nekih 50-100 kn ali imas ga zauvijek i ako ti kasnije nesto bude trebalo provjeriti ) i mjeris na starteru izmedu stezaljki na kojih je spojena zarulja ! ! po mojoj shemi to ti je druga i treca ili ako spojis drukcije nije bitno...uvijek mjeris izmedu stezaljki na starteru na kojima je grlo ili zarulja, kako ces :)
starter digne u trenutku napon i do 5 kV sto je jako puno !
ukljucis voltmetar, postavis ga na stezaljke i onda ustekas cijeli spoj u uticnicu....ako ti na volmetru u tom trenutku kazaljka ili brojke porastu iznad narinutog napona , starter je u redu ! ne znam kako bih ti opisao to drukcije ....sorry....

ako ga ne digne opet ne mora znaciti da je u kvaru.....! znam...sav ces se pomutiti , ali tako je kod takvih spajanja....

ali 1000000 % ...da spojis philipsov upaljac sn58 na to....zarulja ce svijetliti ! ! ako ne onda znaci da je ona izgorena !

ali ja sam ti odmah rekao za philipsovu zastitu proizvoda .... i reko sam i da s univerzalnim moze biti sranja .

da sam na tvom mjestu...ja bi mu vratio taj upaljac i kupio philipsov sn58 jer bi onda znao sto posto da je sve u redu st se tice spajanja i kompatibilnosti ! on ti dode nekih 100 kuna .
ovako...ne znam drugo sta bi ti rekao...
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Samo da nadodam;
Ako već ideš mjeriti jeftinim multimetrima na izlazu propaljivača, barem spoji pa se makni i ne diraj ništa rukama dok mjeriš, jer napon skače oko 5kV kao što ti kaže weedman a ne znam baš da su ti kineski multimetri na toliko normirani i imaju li uopće podršku za napon preko 600V...
Sretno i oprez prije svega.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Brijem da cu onda kupit taj philipsov starter..
To me najmanje kosta, a najvise mogu dobit time.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
to sam rekao da bi ja napravio i u svakom slucaju to ti je najpametnije....ne mozes fulat shemu, uostalom onda spojis po onoj slici od brainchipa :)) i problema nema....

i jos bi ti super palo kad bis ovaj postojeci mogao vratiti ...ako te ovaj rastaman odjebe ...onda ga posalji u pm i vrati mu opremu ! ti lijepo reci da si zvao zagreb, glavnu prodavaonicu philipsa i da su oni rekli da ta prigusnica ne radi sa tim upaljacem jer da ona pita philipsov upaljac !!
i reci mu ako je on siguran da radi neka ti on spoji kad je vec tako siguran .

jos uvijek ne iskljucujem opciju da bi to ipak moglo raditi, ali...vec sam rekao...treba se igarti s time...a to bi trebao netko tko se kuzi u struju .

sretno !
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
U medjuvremenu se dogovorio ja s rastamanom.. ipak je ok covjek na kraju :D

Sutra ja to njemu nosim, on to pogleda, morat cu mu ostavit lampu i sve na dan - dva, sto je bed jer evo je prva biljkica provirila iz zemlje danas... stavit cu pod lampu stolnu obicnu na dva dana.. i na prozor.

E i on to pogleda pa mi kaze kaj nevalja... pa se dogovorimo nekako, ovisno o dijagnozi..

Ak njemu radi velim mu da ostavi spojeno i ja to doma piknem u struju i to je to!

Parim da ce ispast ili da starter nije kompaktibilan il da je lampa mrtva.. e i sve je besplatno (mislim testiranje opreme) sto je ajde bonus..

Fala vam ljudi fakat na pomoci ovih par dana (posebno tebi covjeku-travo)

Javim kak je sve ispalo na kraju..

A kad bude harvest ima da zajedno pljugu zapalimo :D
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
E...

Slozio sam sve hahahahahah!!!!

Ispalo je da iz prigusnice idu 2 zice samo...

Kompa elektricar slozio :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.