My bike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Ovaj sto ja linkam,stoji 600 i koji euric sada. Ja sam ga 'ubo' novog u trgovini za 300 na snizenju od 50 %.
Malo vidi imali sto takvog.
Uglavnom,uzmi si 29" tocak obavezno,ako ti je za gust uz pljugicu.
Kocnice,disk ...na sajlu,sljakaju zadovoljavajuce.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and Avantura

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Avantura je napisao(la):
Da ne otvaram temu pitanjce...ima neka preporuka za MBT do 500-600€ može i malo više ako je opravdano? Ispod toga nebi išao jer znam da im kvaliteta nije baš. Dali uzeti s klasičnim kočnicama ili diskovima al ne na "sajlu" jer čitam da je to sranje.
Malo sam noob po ovom pitanju pa ne znam odakle početi. Znam da ima forum o biciklima ali bi više cijenio vaš savjet. Ipak bi i napušen guštao a to na nekim rekreativnim forumima mislim da nema smisla spominjati lol.
Isplati li se uzeti polovni bajk?
Možete i sa njuškala preporučiti nešto.
Hvala.

Moja preporuka ti je samo novo, ništa polovno. I samo MTB all round 29-tka kotači. Od većine ostalih MTB-ova ti strada kralježnica ako ih ne upotrebljavaš izričito za brdsko planinsku vožnju. Imao sam prije Bianchia Kumu i tek sad vidim koja je razlika između MTB i MTB-all round. Moraš obratiti pažnju na konstrukciju rame kod bica, jer većina mountića je konstruirano da ga pokrećeš dosta nagnut nad volanom što znači da je potrebna neprestana sila i gaženje po pedalama te samim time nema svrhe po cesti jel ti đale trpe zbog nezgodnog položaja. Ako uzimaš za keš i ak si iz HR posjeti TČT trgovinu (imaš ih po cijeloj HR i stvarno su pro ekipa), imaš akcije od 30% na neke all round biceve i dobar izbor, za 4 soma kuna da biraš šta hoćeš.
Mene je moj izašao sa opremom tisuću eura na rate, al da sam uzimao na keš prošao bih 2 soma kuna jeftinije.
Moja preporuka ti je Bergamont bilo koji twenty niners jer je odličan za po cesti i po šumama i gorama, i što je prednost možeš lagano kruzing sa pljugicom u ruci nabaciti što sa bianchiem ili prošlim DB i nisam baš mogao jel je bilo nezgodno.
Njemački dizajn i vrhunska preciznost izrade za sada imaju moje povjerenje :)
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
necu staviti sliku svog bica malo me paranoja :) ali evo nesto sto si planiram kupiti u iducih godinu-dvije.. cijena je malo paprena 2200€ al mi se bicikl strasno svida i ne bi mi bilo zao ni kune :D

Cannondale Bad Boy 0





za gradsku voznju (za drugo mi bic ni ne treba) je dusu dao, svida mi se bas po svemu samo sto je malo pre skup, al bit ce hehe..ima jos modela i svi su dobri, al eto ovaj mi nekako najvise zapeo za oko :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and opa cupa

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
hahah lol, jedino sto mi se ne svida na onom gore sa slika su ti "broncani" detalji, bolje bi bilo da je cijeli crn.. ostatak bica je perverzija al doslovce,,

super kvalitetan bic od super cijenjenog proizvodaca, tako elegantan i diskretno crn, a opet tako upecatljiv s tom lefty vilicom i svojim bezobraznim crnilom pravi bad boy.. bas kao i tarzi ;)

ima jos modela i svi su dobri, al na onog gore sam naisao na njuskalu i reko moram si ovo uzet :D

DSC_0038.jpg


 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Spominje Tarzi Cannondale ..ja imam Q5-Cannondale..gradski bicikl i nikada boljeg nisam vozio.Imam i fausto coopy iz 74-te i Haro-Sonix ali Cannondale je Mercedes med biciklima :)

Tarzane ovaj Bad-Boy je mrak :)
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Imam neki ram da sklopim za burazera,ali mu je malo rasklimana srednja osovina. E sad,imam i jedan citav bajs koji nije za voznju ali mu je citava ta srednja osovina.(skoro nova,vozeno nekih mjesec dana) Pitanje glasi: Jel mogu ja prepakovati tu ispravnu na ovaj ram?
Znaci,ono sto mene interesuje je to,jesu li casice iste kod svih bajkova ili ima neka caka? Prvensveno mislim na ove klasicne "montbajkove".
I ako moze to da se odradi,napisite na sta trebam obratiti paznju u svemu tome. U servisu su mi trazili 30 evra da to odrade ali kontam ako mogu ovo sam odraditi bilo bi vrh. Imam alat i razumijem se "osrednje" oko bajkova,tako da sto se tice "majstorisanja" nije problem.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Osovine se rade standardno za vecinu bicikala i vjerujem da je i sa ta dva isti slucaj.
Nema nikakvih posebnih caka, osim, specijalnog kljuca za odvrtanje navrtki sa osovine nakon sto odvrnes pedale, al to nije problem koji ce ti zadati muku.
Samo hrabro, nemas sta pokvariti :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Kao sto rekoh,alat imam. :) Bitno mi je bilo da ne razdrndam i ovaj koji je ispravan a ne sjedne na drugi. :)