Na budzetu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.09.2018
0
0
1
23
Nisam bas znao kako bi nazvao ovu temu pa sam je samo nazvao "Na budzetu" posto mi je budzet veoma uzak. Vec neko vreme razmisljam da zasadim biljkicu, jedna mi je sasvim dovoljna, ne znam tacno kolki doprinos mogu da imam od te jedne, ali na sam na nekim mestima procitao da moze da bude 100-200 mozda cak i 300 ako je bas pazis a negde sam procitao da moze do pola kile da doprinese jedna biljka, ali sve ovo zapravo i zavisi da li je biljka muska ili zenka. Tako da to bi bilo prvo pitanje, kolko prosecno moze jedna biljka da mi doprinese? Dalje, imam 3 semenke, jedna mi izgleda prilicno dobro - boja joj je neka braonkasto-sivkasta i pomalo zelenkasta, manja je nego neke druge semenke koje sam vidjao ali ima na sebi blede tigraste sare sto kolko znam je dobar znak. Druga je osrednja ali mi izgleda kao menka koja moze izrasti i treca izgleda kao da se otvorila sa strane ali ljuskica nije pukla. Ako mislite da ovo nije puzdano recite mi odma jer najmanji mi je problem da nadjem jos njih sto cu i uraditi vremenom jer ne planiram da sadim do marta ili aprila zavisi kakvo vreme bude bilo. Planiram da sadim u svojoj sobi ali nisam siguran za osvetljenje, upucen sam da treba barem 8 sati svetla sto nije problem jer bi je drzao ispred prozora dok mogu pa bi je posle prebacio na vestacko osvetljenje, cega se zapravo i najvise plasim. Imam dva svetla u sobi, jedno je plafonjarka koja je LED lampa ali ne kao sijalica nego kao na onom LED strip-u sto ima za kola ali je mnogo vise svetla proizvodi (ne znam u kom je spektrumu ali je boja narandzasta). Druga lampa koju vise koristim je zakacena za komodu i nisam siguran da li je LED sijalica samo znam da je neka stedljiva koja koristi valjda 6 ili 8 W, da li jedna od ovih svetla moze da bude dovoljno za biljku posto kao sto govori naslov, nemam bas mnogo para da izdvajam na neko grow svetlo. Takodje da li bi pomoglo kad bi stavio aluminijumsku foliju oko biljke posto cini mi se da to imaju Grow Box-ovi?

P.S. kako bi ste Vi rekli svojima (zivim sa roditeljima) da uzgajate travu? Hvala unapred :)
 

čićo mićo

Think Pink
28.02.2016
354
1.286
143
Želiš saditi u martu?!Do tad možeš lijepo proučiti forum jer ti ne znaš osnove osnova.
Sretno...:)
Javi nam se u martu:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.925
358
Socotra Island
eelslap.com
E stvarno prijatelju, toliko vodiča, informativnih tekstova i tema na forumu a ti tako klizeći start :D
Uzgoj kababisa nije nuklearna fizika, ali moraš obezbediti određene uslove i što je najvažnije moraš se osigurati dobro jer je na našim prostorima to i te kako ilegalna radnja i ide se u zatvor zbog toga. Mani se ćorava posla, razmisli dobro da li imaš uslove za uzgoj, a ja mislim da nemaš dokle god si kod keve i ćaleta. Do tad taman možeš svašta da pročitaš i naučiš ovde na vutri.