Naglo susenje biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Jedino što mi pada napamet je količina neopitroida kojeg na slici vidim da ima i po rubu saksije i po zemlji.
E sada dali je to moglo uz zalijevanje dospjeti u zemlju i dali je uopće štetno za biljku ja stvarno neznam.
Ne koristim ga pa bi to prepustila iskusnijima.
Ali evo to mi je zapelo za oko :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Obično biljke u pitarima na suncu tog inteziteta brzo gube vlagu, par sati na tim temperaturama i zemlja je suha. Možda si ih zalila i pognojila po vrućini, dok je sunce tuklo u pitar il nešt tako pa se naglo skuhao korijen. Neopitroid nije krivac a ni te pola doze gnojiva, ili je loš tajming zalivanja i gnojenja, kao što rekoh po suncu ili ti je netko kriomice zalio nekim sranjem tipa octa pa ih usmrtio. Pomiriši zemlju, nikad neznaš ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o and t@mara

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Kolko sam ja vidio, dozivio i procitao, samo mrtav korijen moze tako nesto napravit.
O kojem cepu pricas? Plantellinom ili neki drugi?

Moje misljenje je da se nesto desilo sa korjenom. Ili je dovio neku bolest pa poceo trulit ili se je vec zafrkao po dnu i po rubu tegle pa ga je sunce spalilo. Kolko je litara zemlje unutra?

Okreni naopako sve, izvadi biljku iz tegle i pogledaj boju korjena. U sredini(dole) i na rubu bocno.
 
06.04.2015
39
7
8
40
Čep plantella niti pola. Stavila sam tako dva puta po pola čepića u 4l vode i napunila bocu di vrha vodom ,dakle pet litara na neptun čep. To za korijen sam i sama pomislila. 10.l zemlje su vaze. ali nije mi jasno kako su njih dvije stradale pored ovih četri koje su 10-15 cm i visoke i šire.Imali veze što su te dvije i druge sorte?

@madmaxsrb sve su dobile istu količinu gnojiva/vode. Nisam im posebno mjesala tako da mi nije jasno a ujedno mi i drago da nisu sve kihnule.

@Stipe bacam se na posao pa slike pošaljem. Nemam šta izgubit. Jedna se neda,možda je spasim.
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Taj korjen po meni ne izgleda dobro. Smedje boje umjesto bijele.
10L tegla sa 5L zemlje takodjer ne moze bit dobro. Naravno da od sorte do sorte se razlikuju.
Puno previse gnojiva. Na tak malo zemlje ja nebi stavljao vise od pola doze plantelle sto bi bilo oko 19ml na 5, a ti si stavila skoro 50ml sto je vise od pune doze. Puna doza je 7.5ml/L pa ti racunaj kolko si stavljala ;)

Kolko cesto si zaljevala to?
 
06.04.2015
39
7
8
40
manje od cepica na 5 litara vode je puno? I to je išlo na svih 6. Kako drugima nije ništa? Zaljevam ih svaki drugi dan. Navečer. Jednom sam im dala plantellu i eto ishoda.

Sad si me zbunio s dozama. Kako sam stavila +50 ml kad sam stavila niti pun čep?
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Plantella ima 2 cepa :D Onaj za zatvaranja i onaj prozirni sa mjerom.
E taj prozirni veci cep je 50ml pun. Na 5 litara vode stavis pola cepa ili nesto manje.

Ne mora bit da je do plantelle. Mislim da ni dupla doza ne moze instant ubit biljku.
Nebitno za sada. Cuvaj ovu drugu biljku. Daj joj 20L dobre zemlje i gnoji sa pola doze plantelle svako drugo zaljevanje. Ili svako trece ako cesto zaljevas zbog jakog sunca. Ako joj zafali, pojacas dozu.
 
06.04.2015
39
7
8
40
ok. Htjela sam te pitat dal bi imalo smisla da ih lagano izvadim iz tegle i stavim novu zemlju pa ih vratim ili samo dA Nadopunim vaze. Nemogu stavljati tegle od 20 l,sve se vidi i ovako a pogotovo s tim velikim vazama. Remetinec mi blizu. Hahhahahahah!!!

A ove jadne sasusene? Bacam ili da čekam? Ima li smisla cekat uopće ?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Onda stavi 15L pa natrpaj do vrha. Nema smisla imat 10L pot napunjen jedva do pola. Treba ti barem 5L zemlje za svaki mjesec starosti biljke. Racuns kolko ce ti biljke dugo rast do berbe i tolko zemlje im das.
Pricekaj da se osusi zemlja jer ce ti bit lakse drzat na okupu korjen i zemlju. Nova zemlja na dno, pa vratis sve u komadu nazad i nadosipas zemlje okolo i gore kolko treba. Sve dobro zalijes i dodas jos zemlje ako se previse spusti.
Oprezno da ne strgas korjen.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mala0202 and t@mara

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Jedino što mi pada napamet je količina neopitroida kojeg na slici vidim da ima i po rubu saksije i po zemlji.
E sada dali je to moglo uz zalijevanje dospjeti u zemlju i dali je uopće štetno za biljku ja stvarno neznam.
Ne koristim ga pa bi to prepustila iskusnijima.
Ali evo to mi je zapelo za oko :)
@BLONDinaNINA Neznam šta sam ja to napisala a da je Neprikladno?
Ako se ne slažeš sa nečime,postoji i ta opcija :)
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Ha,ha..izgleda da si se ti bas,bas dobro...:spliff:neznam o kakvoj neprikladnosti pricas,nisam se u ovoj temi uopste obracala nikom pa ni tebi,pomesala si nesto...:fuck:
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Hehe desi se
ali samo ti meni makni taj minusić dok se još može pa se nas dvije skupa dobro :spliff:
Nekako me bode u oči,a i te negativne bodove čuvam za kada stvarno zaslužim haha :)
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Ma vidim sad,zadnji put sam ulazila sa mob na forum nisam sa kompa pa dugacki noktici pa sam stisnula..neslazem se svakako da je to posledica od neopitroida sto je napisano ali nisam ni ja u tom fazonu da bih ti namerno stisnula neprikladno...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: d@ni and t@mara
06.04.2015
39
7
8
40
Nije ni gnojivo ni nropitroid nego Boga pitaj šta. Baš su de ove 4.preostale lijepo razgranale,pokazale svoju zenskost i ja uživala u zelenom balkonu....zalijevanje navečer,više zemlje sve pet i prekjučer ujutro ponavljanje horora...tri se počele susit,jedna još možda opstane.. @Stipe jel moguće im je bilo previše sunca tj.Pretoplo? korijen kad sam ih iscupala uopće nije širok nego zbit ko da su u čaši bile a imale su mjesta za još 3-4 širine tog korijena.