Naručivanje sjemenki - zabranjeno reklamiranje!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.02.2008
1.048
1.455
188
weed4life je napisao(la):
poslo sam 29og pare i jos im nisu stigle, kazu nekad je potrebno i dve nedelje,
kolko sam citao ovu temu za 2-5 dana stigne, dal je moguce da obicno pismo
putuje toliko?
jel bi bio problem da umesto BB umem Kalashnikovu, jel bi pravili
problem, ionako je cena skoro ista?

danas su mi stigle semenke, 21 dan proso odkad sam poslo pare,
ne mogu da verujem ;) evo i slika, 3 su vece a 2 manje, plasism se da ne proklijaju :(

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
a što ti nebi proklijale? meni je mama najmanja sjemenka bila.....a najveća je i najbolja je bila.....iz ghs-a je sjeme?
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
da iz greenhousa je... ove 2 su bas male dok su ove tri vece, mada velicina nije bitna ;))
stavio sam 2 semenke u vlaznu maramicu i nadam se da ce za koji dan da isklijaju...
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
al me karaju iz aliana 2x im se vratila posiljka i ja im napisem drugu pa posle i trecu adresu i sad me prave majmunom da su kao slali na lazne adrese

nemogu im objasniti da je to vraceno sa carine adresa nema veze sa tim mada znaju oni to dode mi da ih oteram u t.p.m
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Hej!
Ovaj mi je dio bio najosjetljiviji u cijeloj pripremi growa...

Čitajući forum vidjela sam da nam je Alien bio (ili još uvijek jest, ne znam) sponzor, pa sam iz tog razloga kod njih naručila 3kom Sweet Afghani Delicious od Sweet Seedsa. Nisam htjela plaćati nijednom karticom već sam im uplatila točan iznos plus 7€ poštarine preko banke (klasična uplatnica kešom u korist njihovog računa). Ubrzo su mi mailom potvrdili primitak uplate i javili da je već poslano. Nakon cc 15 dana u sandučić je stigla obična bijela koverta sa nekoliko puta presavinutim A4 papirom unutar kojeg su bile umetnute sjemenke u original pakiranju. Dakle sve čisto i relativno brzo (iako sam se iznervirala čekajući pošiljku...)

Nakon što su moje S.A.D. imale 10ak dana, poželjela sam nabaviti još neke sorte. Preporučili su mi iskusni članovi sa foruma da probam uzet od Slovenaca (ne znam smijem li navest adresu- kanabis(točka)org). Naručila sam od njih Skunk#1 i Mazar Kush i ta se kupovina pokazala kao odlično iskustvo. Naime, zvali su me odmah drugi dan osobno na telefon i ponudili da se nađemo u Zagrebu kako bi direkt od njih preuzela naručeno(!). Došla sam u dogovoreno vrijeme, uzela paketić, platila kešom i doviđenja. Puno bolje iskustvo nego čekati pošiljku izvana i stalno biti u nekom strahu kakav će biti ishod. E sad, caka je da to funkcionira tako samo u Zagrebu, no oni pošiljke šalju iz HR, tako da nema carine pa je i to veliki plus.

PS
sori zlo&naopako što sam nastavila raspravu, htjedoh samo pomoći nekome svojim iskustvom
:)
 

n00b

Aktivan Član
30.06.2009
74
27
18
34
Ivana_zg je napisao(la):
Hej!
Ovaj mi je dio bio najosjetljiviji u cijeloj pripremi growa...

Čitajući forum vidjela sam da nam je Alien bio (ili još uvijek jest, ne znam) sponzor, pa sam iz tog razloga kod njih naručila 3kom Sweet Afghani Delicious od Sweet Seedsa. Nisam htjela plaćati nijednom karticom već sam im uplatila točan iznos plus 7€ poštarine preko banke (klasična uplatnica kešom u korist njihovog računa). Ubrzo su mi mailom potvrdili primitak uplate i javili da je već poslano. Nakon cc 15 dana u sandučić je stigla obična bijela koverta sa nekoliko puta presavinutim A4 papirom unutar kojeg su bile umetnute sjemenke u original pakiranju. Dakle sve čisto i relativno brzo (iako sam se iznervirala čekajući pošiljku...)

Nakon što su moje S.A.D. imale 10ak dana, poželjela sam nabaviti još neke sorte. Preporučili su mi iskusni članovi sa foruma da probam uzet od Slovenaca (ne znam smijem li navest adresu- kanabis(točka)org). Naručila sam od njih Skunk#1 i Mazar Kush i ta se kupovina pokazala kao odlično iskustvo. Naime, zvali su me odmah drugi dan osobno na telefon i ponudili da se nađemo u Zagrebu kako bi direkt od njih preuzela naručeno(!). Došla sam u dogovoreno vrijeme, uzela paketić, platila kešom i doviđenja. Puno bolje iskustvo nego čekati pošiljku izvana i stalno biti u nekom strahu kakav će biti ishod. E sad, caka je da to funkcionira tako samo u Zagrebu, no oni pošiljke šalju iz HR, tako da nema carine pa je i to veliki plus.

PS
sori zlo&naopako što sam nastavila raspravu, htjedoh samo pomoći nekome svojim iskustvom
:)



Ivana, djelimo slicno iskustvo. Takoder sam se nasa sa Slovencima, evo bas jucer. Presretan sam sto sam naisa na njih, da ne moram narucivat iz vanka. Previse me prpa poste, carine, bla bla...

Evo uskoro bi moga pocet s grow-om :) Jos mi je slovneka dala par savjeta za klijanje. Ma ekstra :D
 

ja!

24.09.2009
9
0
0
40
Ima li neko iz Srbije da je u zadnjh 3-5 meseci bez problema kupio seme od Alien-a? Uzimala sam pre par godina od njih, ali me sada brinu razni naslovi u novinama.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ja sam narucio iz Srbije a i jos nekoliko njih na forumu, problema je bilo za prolece samo posto
su tad rigorozniji zbog outdoora...
 
07.03.2012
20
1
8
33
Haj ! Imam problem sa narucivanjem preko kartice. Tacnije radi se o intesinoj visi internet. Danas mi poslali iz aliena "creditcard failed, no payment". Ovu sam izvadio na brzinu zato sto sam stari racun u drugoj banci ugasio. Inace na kartici/racunu imam 0.5 vise nego sto ocu da narucim. Ne znam jel provizija igra neku ulogu il nesto ... Jel ima neko ovu karticu i da placao bez problema?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
e bas doKurca ;) znam samo da dok sam sa takvom radio (virtuon;internet) kada bih narucivao od engleza, na racunu je moralo biti bar duplo para od onog sto hocu potrositi, naravno, na kraju ti skinu koliko te kosta al u startu moras imati vise, objasnjavali su mi to u banci (mislim razlog) al se vise ni ne secam, davno proslo vreme ;)
 
07.03.2012
20
1
8
33
E Powere za virtuon sam citao da moras 20e uvek da imas dokle god koristis tu karticu i da je ova intesina bolja :) Bas cu probati kasnije da uzmem nesto sto kosta manje pa da vidim dal ce me opet odbiti :/
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
20e je druga stvar, to je depozit koji ti se vraca kada gasis karticu, i on se ne racuna u balans tj. stanje na kartici kada je koritis
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
prvo se procita pravilnik foruma pa onda kace postovi

14. Bez ponude/potražnje ilegalnih proizvoda

"Marihuana u ex-YU zemljama još uvek nije legalizovana dok sloboda govora postoji, zato, da bismo ovaj sajt održali legalnim, strogo je zabranjeno nuditi i/ili tražiti prodaju ili razmenu bilo čega što je ilegalno u bar jednoj od država bivše Jugoslavije, počevši od semenki Marihuane pa do Marihuane već spremne za konzumiranje."
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
HazeSeeker je napisao(la):
Prijatelju svi mi kršimo zakon .

Jasno. A sad da se ne pravimo pametni, razmisli malo o tome što sam napisao :) Prodaja, pokloni i bilo kakva razmjena ilegalnih proizvoda je i ovdje strogo zabranjena, kao i reklamiranje sajtova sa naših prostora koji prodaju ilegalnu robu. Na forumu su dostupne samo informacije. Jesam li u krivu možda?

Ps.
Znam da kasnim cca pola godine s odgovorom, ali nisam zalazio na ovu temu :) Ja kršim zakon unutar granica svoje zemlje, pa me alien baš ne zanima previše :D