Naručivanje sjemenki - zabranjeno reklamiranje!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.05.2012
4
0
0
33
pozdrav dobri ljudi,
gledam ovaj alien seedbank pa mi se vrti u glavi od vrsti i podvrsti,
posto se ne razumem najbolje u strainove, a oni mi ne odgovaraju na mail (hehe),
rekoh mozda najbolje ovde da pitam za savet... samo nemojte da mi kazete da pogledam po ostalim temama jer sam juce provela 12 sati citajuci sve i svasta i jos vise se pogubila.
dakle, hocu da narucim semenke, ali da vrsta otprilike odgovara sledecim uslovima:
1) da je za indoor uzgoj i da je sto je moguce manje zahtevna za uzgoj (posto sam noob, jelte)
2) da je mix indica/sativa, treba mi u medicinske svrhe
3) da ima relativno visok procenat CBD-a i THC-a, citajuci po netu dosla sam do zakljucka da je CBD vazniji za medicinske svrhe, ili gresim?
4) da nije preskupo, jbg

mogu li mi u skladu sa ovime neki iskusni poznavaoci preporuciti tip ili sortu ? puno hvala!

P.S. jel' ovaj alienshop kao najprovereniji/najbolji pa ste ga zato okacili, ili...?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
pozdrav djevojko! zalutala si na pravi forum! :D

reci ti nama koja te bolest muči, lakše ćemo predložiti i naći vrstu za tebe...
 
16.05.2012
4
0
0
33
ma, mene srecom (valjda) jos nijedna, ako ne racunamo ove standardne viruse, depresije i sl. :) tako da bih konzumirala preventivno... inace sam mislila da dam ujni koja ima lupus, citam da ljudi koriste i za to, a imam i dijabeticare i alkoholicare u familiji... dakle, najbitnije mi je da je laka za uzgoj jer dosada imam samo iskustva sa kaktusima :)
 
17.05.2012
1
0
0
30
Može preporuka za vrstu koja skroz opušta do sad sam sadio samo domačice i dobivao sam bas svašta :D. Imamo problema sa spmazmom čitaj grčevima pa mi za to treba :)
I ako može pm za ovu stranicu sto su iz hrvatske gdje got netko napiše nešto o njima ime je označeno sa *********.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
narucio sam preko aliena semenke, znaci sve sam lepo popunio i poslati su mi na mejl
onu potrvdu sto treba da izfotokopiram i posaljem sa parama, e sad nije mi
jasno jel sad treba da im posaljem jos jedan mejl i da im kazem da bude stelt i
da posalju normalno pismo(da nije preporuceno, da ne moram nista da potpisujem) ili
oni to vec znaju??
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
zavisi sta si izabrao u opcijama preporuceno ili ne verovatno obicno ako si isao po uputstvima sa foruma

nemoras im slati mail znaju oni sve samo cekaj pismo puno srece ti zelim ja jos nisam dobio malo je zategnuto
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ja nisam video opciju dal je pismo obicno ili preporuceno, izabrao sam ono seed/graines/i nesto trece,
evo vidim sad im sajt ne radi, poslacu im ja mejl da pismo bude obicno.
kad si im ti poslo pare, kolko vec cekas?
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
odgovorili su mi ovi iz aliena i rekli da ovi nasi carinici proveravaju postu
u martu i aprilu i da za maj neznaju. ali definitivno ne bi trebalo narucivati
semenke od 2 do 5 meseca...
 
22.03.2012
41
0
0
35
Meni su poslali pre dvadeset dana i jos uvek nisam dobio pismo.Kontaktirao sam ih i rekli su mi da da moze potrajati i do 4 nedelja.
Inace u prethodnim narudzbunama dolazilo mi je posle desetak dana.Upitanju je alian i ocigledno je da nesto ne fukcionise
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
kao sta kazes, moze trajati i do 4 tjedna... proslo je tek 3, ako ne dodje kroz 4 onda im posalji jos 1 mail i buni se... do onda... imaj strpljenja, moraju doc :)

peace out !
 
18.12.2011
27
1
3
34
Ja sam narucio preko GHS-a pre 50 dana i jos nije stiglo,sad mi salju ponovo. Primecujem da vecini kasne posiljke ili da ne stizu na vreme,sad ne znam u cemu je problem.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
problem je najverovatnije u carini koja je pojacala kontrolu, pa ili im se posiljka vrati i onda ne znaju sta sa njom (spremni su da salju ponovo ali...) ili bude jednostavno zadrzana na carini pa i posiljaocu i primaocu samo ostane znak ? u smislu sta bi? naravno, kod obicnih posiljki uvek postoji mogucnost da neki postar to smota u dzep... i ne moze mu niko nista
 
18.12.2011
27
1
3
34
Meni su odgovorili malo pre iz GHS-a ovo:


Dear Sir,We are trusting you telling us that you have not receive the order. Sofirst of all we are believing you and second of all from our experiencesto your country takes a bit longer.5 weeks is way too much , but we cannot resend them again to the sameaddress for so many reason. First of all the seeds are not totally legalin your country and for your own security we do not want to resend them tothe same address.For sure you have friends where you can use the address for the sending.If you do not want to do this , is also fine . But is your ownresponsibility is you do not receive it again.Thanks,Ne znam sta da radim. Da li mogu da narucim na adresu poste pa posle da dodjem tu i da podignem? Ne zelim da uvlacim prijatelje u ovo i njima da pravim problem ako bude neka frka.
 

ajde

Aktivan Član
07.09.2011
100
9
0
110
hmmm..npr. naručiš neku "normalnu" legalnu stvar tipa majcu ili možda neke gole fotografije ili sličnu "privatnu" stvar..neke slike uznapredovale kožne bolesti il sl. i onda kad ti otvore pošiljku na carini (ništa ne nađu jer nema sjemena nego sam neka glupost) ti ih lijepo tužiš za povredu privatnosti. i zgadiš im život da više nikad ne otvaraju pošiljke
jel to moguće napravit :) možda se onda smanji kontrola

možda je offtopic, al čisto ideja neka :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
carina ima pravo vrsiti kontrolu "sumnjivih" posiljki... cak periodicno i nasumicno vrse kontrolu onoga sto ulazi u zemlju, jbg. zato su carina, ne mozes njih tuziti... nije ti bas neka ideja na zalost, niti tu ima sta da se pametuje, ne mozes tuziti nekog sto obavlja ono sto mu je u opisu radnog mesta
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Procitajte mejl koji sam danas dobio, od aliena je, veoma korektno sa njiohove strane.

"Customs is checking normal mail in march and april... Maybe also in may. Not sure


As long as they do this, there is offcourse more chance that it won't pass through...So yes, its not a good time to order, from march till may-june i think. They know people order for outdoors and prob will check good because of this.

We can send it twice but it can be stopped twice, so ...We will send it as safe as possible, they dont check all, but offcourse chances are alot higher now"