natrijumska sijalica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.06.2006
7
0
0
DALI IKO MOZE DA MI DA OBJASNJENJ KOJA JE RAZLIKA IZMEDJU hps i hpi sijalica.posto imam philipsove 400wHPI pa me zanima jer ima razlike u kvalitetu.hvala


-------------------------------------------------
NE POSTAJ ISTO PITANJE NA VIŠE MJESTA
-------------------------------------------------
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
bezimeni je napisao(la):
DALI IKO MOZE DA MI DA OBJASNJENJ KOJA JE RAZLIKA IZMEDJU hps i hpi sijalica.posto imam philipsove 400wHPI pa me zanima jer ima razlike u kvalitetu.hvala

Ako misliš na Philips 400w HPI-T, onda je to Metal Halid lampa, nema neke razlike u kvaliteti, razlika je u boji svjetla, znači sa ovom lampom možeš samo vegetaciju odraditi, za cvjetanje ti treba HPS.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Kao sto rece Spalato... Ta sijalica je za vegetaciju. Ti nemas Natrijumovu vec Metal Halidnu sijalicu. Za cvetanje ce ti trebati Natrijumova.

ps: Ako te zanima nesto o Metal Halidnim sijalicama citaj po forumu, imaju temu posebnu i jos sticky pa ne mozes da je ne vidis ;)
 
21.06.2007
18
1
0
33
Evo sta sam nasao na ovom sajtu (radi se o nekvoj radnji sa akvarijumima i sl. a cene su u evrima :blink:) :

GROLUX
Silvania 29 cm 14,5
Silvania 33 cm 14,5
Silvania 45 cm 11
Silvania 60 cm 11
Silvania 120 cm 25

Su ovo HPS sijalice? Tj. jesu li sve iz serije "Grolux" HPS (natrijumove) ?
 
21.06.2007
18
1
0
33
Nasao sam u jednoj radnji HPS za nekih 200 dinara (oko toliko se vrte cene). E sad sta mi tacno jos treba (starter i sta jos bese) i to valjda mogu da uzmem i sa neke neonke?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ne možeš skinuti sa obične neonke jer su balast i starter samo i isključivo za MH i HPS
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Hakim je napisao(la):
Nasao sam u jednoj radnji HPS za nekih 200 dinara (oko toliko se vrte cene). E sad sta mi tacno jos treba (starter i sta jos bese) i to valjda mogu da uzmem i sa neke neonke?

Nisi nasao HPS za 200 din sigurno. HPS je bar 10-20evra.

CItaj... ima sve opisano i slike svega sto ti treba...
 
21.06.2007
18
1
0
33
Ima, ali ne postoji topik u kome pise gde mogu u Beogradu da nadjem gorepomenute sijalice (osima vizkomerca, ali oni opet daju samo sijalicu). Evo sad nadjoh ovo :

USHIO proizvodi kompletnu liniju specijalnih lampi...

Halogen
Incandescent
Metal Halide
Xenon
Mercury
UV
High Pressure Sodium
Fluorescent
Quartz Infrared

Moze li ista od ovoga da se gurne u obican grlic ili da se iskoristi sa nekom opremom koja se moze lako nabaviti?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Hakim je napisao(la):
Ima, ali ne postoji topik u kome pise gde mogu u Beogradu da nadjem gorepomenute sijalice (osima vizkomerca, ali oni opet daju samo sijalicu). Evo sad nadjoh ovo :



Moze li ista od ovoga da se gurne u obican grlic ili da se iskoristi sa nekom opremom koja se moze lako nabaviti?

U principu to izmišljanje tople vode ne završava sretno, kupiš jednom kako valja i imaš da traje. :sun2:

Kod mene su OSRAMove lampe, kod njihovog zastupnika imaš i balaste i propaljivače (bar u Hrvatskoj). Evo našao sam ovo, možda ti pomogne ...

OSRAM GmbH
Predstavništvo Beograd
Čika Ljubina 15/V
YU - 11000 Beograd

Tel: + 381 11 30 30 860
Fax: + 381 11 30 30 853
E-mail: [email protected]

Za sva Vaša pitanja stojimo Vam na raspolaganju.


Sretno.
 
21.06.2007
18
1
0
33
ts-ov-post-koji-se-negde-izgubio

Care hvala za infose! Ali oni ne rade uopste maloprodaju i prodaju samo sijalicu :( Danas sam bio i kod one Elektrotehne na NBG-u, ali ni oni nemaju (pisao sam o tome ovde) Inace, nasao sam par radnji kod kojih se mogu kupiti HPS sijalice u Beogradu, ali samo sijalica, dakle nema ostale opreme koja mi je potrebna da bi sijalica radila (balast, starter) i ne znam gde to da nadjem, niti da li se moze iskoristiti od neke druge sijalice (e to bi bilo super).
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Hakim je napisao(la):
Care hvala za infose! Ali oni ne rade uopste maloprodaju i prodaju samo sijalicu :( Danas sam bio i kod one Elektrotehne na NBG-u, ali ni oni nemaju (pisao sam o tome ovde) Inace, nasao sam par radnji kod kojih se mogu kupiti HPS sijalice u Beogradu, ali samo sijalica, dakle nema ostale opreme koja mi je potrebna da bi sijalica radila (balast, starter) i ne znam gde to da nadjem, niti da li se moze iskoristiti od neke druge sijalice (e to bi bilo super).

Damn, pa stvarno ne mogu vjerovati da u Beogradu nema ...

Probaj se spojit sa nekim ko' radi u održavanju javne rasvjete, oni toga imaju na bacanje, ili ako imaš priliku i mooda, rastavi neku uličnu lampu ... nije da te potičem ... :costumed-smiley-027
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
nabavio sam ove dvije zarulje ... de mi samo recite dali dali mogu posluziti za cvjetanje ... mozda je glupo pitanje ali ... pozz -
6b10ht4.jpg
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Plavi spektar služi za vegetaciju, a crveno-narnačasti kakav je u HPS lampama pomaže u cvjetanju. Stoga, sa 110w HPS lampom možeš odraditi cvjetanje ako to jest HPS.
Prinos i tvrdoća i gustoća vrhova će biti manji nego sa jačom lampom od recimo 400w ili 1000w, ali moguće je. Također možeš i dodati ovu lampu koja ima plavi spektar, dobiti ćeš više watta i također vrhiće sa više lišća jer plavi spektar pomaže biljci da razvija listove i pomaže u fotosintezi.
Stoga, samo naprijed! Upali te lampe i pazi da nisu preblizu biljkama! Piši kako napreduje...
Pozz, Boz:sun2: