Ne radi na prvu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Ne znam, u moje vrijeme je bila kvalitetna i dobra vuva, mislim prije ono i bilo je kamara za iste pare kao i danas - "panj", tako ono se kod nas zove, panj i odmah se zna - cener, danas dobiješ 10% od onog što si prije 10g dobijao... i tih 10% je uglavnom smeće, da je negdje doći
To što neko ili ne osjeti ništa, ili odvratno mu, to je sve zbog odvratne "trave", da neko izvadi uzgojenu kvalitetnu, i da neko zapali prvi put, baš bih ga volio vidjeti :icon_lol: hhehhehehe i da mi nakon svega kaže "ništa meni..." LOLčina hehehehehehehehehehheeh
sorry "našiljio" sam se ko mljaze, pišem ovaj post pola sata, i više :) heheh
 
05.06.2010
1
0
0
30
V vecini slucajeva nije ni do trave svaka je dobra samo mek gori.neznaju da vuku da valja i govore nama nista.tako je i meni bilo prvi put dok mi frend nije reko vuci to ko krkan puklo me punin jos kad mi je uradio "šat" nisam zna di sam
 

Bob _Marley

Aktivan Član
17.05.2010
159
6
0
42
ja sam upocetku se bojao vutrinog ucinka slabo sam vukao ali bila je trava i zato me nije puklo,a kasnije sam samo rasturio.... :D
 

Rasta Man

Aktivan Član
11.05.2010
127
148
43
CIKABAJA75 je napisao(la):
da, možda nepušiš dobro, možda ti oni uvaljuju smeće neko a možda ti se tjelo još uvijek privikava na to. tjelo nezna jel to nešto dobro ili loše.evo ti link ubiti sve ti tu piše:

http://www.diskrepancija.org/casopis/index.php?id=134,344,0,0,1,0

poćni čitat od učenja tehnike

a el postoi ikoji način da se ne dogodi ona drhtavica.inače ja sam veoma zdrav i sranja, iman savršen tlak i sve to. a opet kad podimin više nego inače uvik se uvatin tresti, srce ono tuče sto na sat itd.
 

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
Ak imaš drhtavicu,... to nije normalno,zaš bi drhto, prvi put čujemo to...

To što ti herc udara 100 na sat nije niš čudno tak marica djeluje...ak imas zdravo srce i općenito si zdrav trava će ti za par godina sjebat tlak, na to računaš,naravno zavisi i o tome kak često ćeš pušit i to,ali postoje cijene koje moraš platit ak misliš duvat...
 

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
Ak imaš drhtavicu,... to nije normalno,zaš bi drhto, prvi put čujemo to...

To što ti herc udara 100 na sat nije niš čudno tak marica djeluje...ak imas zdravo srce i općenito si zdrav trava će ti za par godina sjebat tlak, na to računaš,naravno zavisi i o tome kak često ćeš pušit i to,ali postoje cijene koje moraš platit ak misliš duvat...
 

Rasta Man

Aktivan Član
11.05.2010
127
148
43
CIKABAJA75 je napisao(la):
Ak imaš drhtavicu,... to nije normalno,zaš bi drhto, prvi put čujemo to...

To što ti herc udara 100 na sat nije niš čudno tak marica djeluje...ak imas zdravo srce i općenito si zdrav trava će ti za par godina sjebat tlak, na to računaš,naravno zavisi i o tome kak često ćeš pušit i to,ali postoje cijene koje moraš platit ak misliš duvat...

ma znan ja za to sa srcem, i tlakom, i već sam uspia nekako se naviknit na to, jer znan da me prođe za 10 -15 minuta. a ovo sa drhtavicom, sam bia tržia nešto pe netu, i onda san pročita nešto o nekin epicentrima u tijelu...meni se znaju noge počet tresti, zatim znan često i čitav se tresti....
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Pad krvnog tlaka, pad secera, nagli osjecaj gladi, napad panike ili sve skupa u isti tren = drhtavica, opca slabost, vrtoglavica, moguca nesvjestica i sl.

Nemoj se prepusavati ko svinja i nemoj pusiti "na prazan zeludac", pojedi nesto prije.
Sljedeci put kada ti se to desi probaj pojesti zlicu meda, ili otopis par cajnih zlicica secera u casi vode pa popijes,
i nakon sto te uhvati malo sacekaj pa lagano lezi na ledja i malo odigni noge.
Samo se nemoj naglo ustajati i sjedati, da nebi lagano blackout-ao (zbog tlaka).

@CIKABAJA

Trava mu nece sjebat tlak, niti za par niti za 10 ili 20 godina.
 

Rasta Man

Aktivan Član
11.05.2010
127
148
43
He-Man je napisao(la):
Pad krvnog tlaka, pad secera, nagli osjecaj gladi, napad panike ili sve skupa u isti tren = drhtavica, opca slabost, vrtoglavica, moguca nesvjestica i sl.

Nemoj se prepusavati ko svinja i nemoj pusiti "na prazan zeludac", pojedi nesto prije.
Sljedeci put kada ti se to desi probaj pojesti zlicu meda, ili otopis par cajnih zlicica secera u casi vode pa popijes,
i nakon sto te uhvati malo sacekaj pa lagano lezi na ledja i malo odigni noge.
Samo se nemoj naglo ustajati i sjedati, da nebi lagano blackout-ao (zbog tlaka).

@CIKABAJA

Trava mu nece sjebat tlak, niti za par niti za 10 ili 20 godina.
hvala na pomoći. pokušati ću to s medon. jerbo me stvarno jebe to s drhtavicom.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Hahaha,jel to neko spominje drhtavicu?:rofl:
Mene je znala uhvatiti drhtavica kad zapalim baš neku dobru.Zadnju godinu drhtanju ni traga jer sam se valjda navikao na svoju domaču ganju i nekako izbalansirao toleranciju pa ne radi ništa kao nekad:)Uglavnom,ako i ljeti zapalin vani,znalo mi je ako sam uz more recimo kao da mi se temperatura spusti za 2-3 stupnja i osječa se malo "nelagode".Ali bilo je i kad sam doma,nije ni zima ni ništa a baš lagano "podrhtavam".I ometa jer ne kužiš zašto,ali se veseliš jer znaš od čega je:))
Nekako mislim da na to utječe sve učestalija konzumacija,i tijelo se privikava na veče i jače količine.Kad se navikne i "prihvati" produkt,simptoma više nema.Meni jedino to pada na pamet.
Volio bi znati šta se točno ustvari dešava.
 
14.08.2010
46
4
8
35
Prvi put me opalilo tek nakon nekih pola sata...već sam pomislila da ne utiče na mene iako sam pušila čistu xD
Prvo neko promjenjeno stanje svijesti, osjećala sam se kao da plutam, izoštreno čulo dodira...
Onda smijalica nakratko, a zatim neko tupilo...zaboravljala sam šta sam pošla pomisliti xD
Tad mi se već nije sviđalo...samo sam jedva čakala da prestane :rofl:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

Nikolica

Aktivan Član
19.03.2010
69
4
0
34
Uh kad spomenu to zaboravljanje. Koliko se nerviram kad krenem nešto da pričam napušen i prekinem na sekund i već potpuna amnezija. Što je najgore, niko od ljudi koji slušaju se isto ne sećaju o čemu sam pričao, i onda kreće smejanje... :)
 
14.08.2010
46
4
8
35
Ili možda još gore kad kreneš nešto pričati i završiš na desetoj temi, a zaboraviš šta si prvobitno pošao reći... xD
ahahaha :cool44:
 

MauieWoowie

Aktivan Član
23.08.2010
68
6
8
38
Osjeti se sigurno ehehe, nema tu ne osjetis, jedino ti se cini da ne osjetis iz razloga sto nisi ni znao sta i kakav osjecaj da ocekujes, a vec kada si jednom uzeo drugi put ti postaje jasnije jer mozak ima sta uporediti, i tako, jeste da sam se ja prepushio sad al to nema veze
 
10.12.2009
9
0
0
33
Pozz ekipa :D

Moje prvo iskustvo sa pusenjem trave je bilo prije tri godine(sa 17 godina), tada sam prvi put zapalio i od tada pa sve do dan danas i dok ne umrem cu pusiti ganju(jedino ako mi neka bolest to ne dozvoli, nedaj boze).Prvi put kad sam zapalio i nije bilo neko odlicno iskustvo, jer nisam znao sta je marihuana cuo sam razne stvari tako da me malo bilo i strah i nisam se bas urokao prvi put, niti sam uvlacio puno 10 manjih dimova u vrh glave, al' naravno tad sam bio dijete i od ta deset dimova sam se fino napusio i bas mi je bilo lijepo, i tako mozda poslje dvije sedmice sam se opet naso sa ekipom i zapalio opet nisam isao da se prepusim nego sam uzeo malo vise od deset dimova, i tako iz sedmice u sedmicu, naravno bilo je odmora uvijek po mjesec-dva-tri nisam pusio pa opet krenuo u akciju.I tako do danas, moje jedino lose iskustvo je bilo kada sam krenuo sa haverima na vikendicu (starija raja i dosta iskusna) a ja najmladzi, bilo je trave na bacanje a i dosta alkohola, ali takvu travu sam prvi put vidio u zivotu bila je zute boje i veoma jakog mirisa(oni su govorili da je trava iz brazila sto ja nisam vjerovo), naravno i tad sam bio mlad i neiskusan (mozda sam do tad ispusio 15-20 dzoja, i to sa ekipom ne sam) ta marihuana me je doslovno receno ubila jos sam popio 2-3 pive, i to sve na PRAZAN STOMAK (sto je moja velika greska) nisam znao gdje se nalazim i nije bilo onog happy osjecaja, nego jedva sam stajao na nogama, i najgore sto mi se desilo bas sam se izofirao, ja stojim i pade mrak na oci jedno 30 sekundi, meni su te 30 sekunde prolazile kao sati, prvo sam se pravio kao da mi nije nista, a onda je drug poceo pricati nesto a meni su oci gledale u nebo, onda sam se bas prepao kontam aaaa osljepio sam hahahah zvuci smijesno ali vjerujte mi, meni nije bilo :D i ocima sam koluto gore dole :D i onda sam dosao sebi, ja sam dosao do zakljucka da je najveca greska sto sam pusio na prazan stomak, a onda drugo je bila dobra marihuana a trece sto sam se prepusio(Mogu reci da mi je ovo pravo iskustvo jer prije toga nikad nisam pusio kao taj put)
Pocetnicima ne preporucujem da puse travu sami, jer moze biti los feeling, jer se znate prepasti i bude lose, dok je s ekipom(naravno ukoliko vam odgovara ekipa) mnogo bolje smijeh zajebancija itd.
Sto se tice mana, nesvidja mi se sto pocinjem da zaboravljam stvari,srce mi pocne brzo lupati(ovo mi bas ne odgovara jer me nekad bude strah, ma da to nekad osjetim nekad ne) sto se tice ovoga sto se noge trijesu i sto ti bude hladno, sto vise si iskusniji to ce ti se manje desavati jedino ukoliko se bas dobro urokas to se zna desiti ili ukoliko je roba dobra.
A vrline :D hmmm ima ih mnogo dok pusis bude ti sve svijedno, boli te briga za sve, za sve probleme zaboravis i sve stvari sto te muce, nema stresa, pa onda osjecaj happy, pa smijalica pogotovo uz ekipu bude odlicno, pa onaj high osjecaj, sve ti je usporeno, nekako drugacije razmisljanje i jos mnogo toga naravno to se sve desava ukoliko pusis kvalitetnu robu, sto se tice ostalih droga(da, trava spada u lake droge, svidjalo se vama to ili ne) probao sam samo speed 3 puta, na partyu ali to mi ne lezi samo sam htio probati da osjetim kako je i nikome ne preporucujem hemiju(jer ce vas unistiti cim postanete ovisni), ja sam se nasao u travi i samo cu to da pusim, i nije stetna 100% naravno sve sto ide u pluca je stetno ali jedan joint je kao jedna cigara.I nemojte da se bojite kad kazu da sa travom sve pocinje, da sa travom idete na teze droge jer to 100% nije istina, znam po sebi a i po mnogima momcima i djevojkama, sve zavisi od osobe do osobe, od karaktera do karaktera, to vam je isto kao 85% osoba sto puse travu puse i cigare, sada bi trebali reci da sa cigare idete na travu sto je cista glupost! Nevjerujte svima i ja sam jedan od onih rijetkih koji obozava travu ali je ne konzumira svaki dan nego svake sedmice po 2 jointa, jer ukoliko svaki dan konzumirate, naviknucete se, necete postati ovisni jer trava ne stvara ovisnost ali ce te se naviknuti i mnogo ce vam trebati novca, a postacete i veoma lijeni i bice vam sve svijedno ipak u zivotu trebate imati neki cilj a ne stalno biti urokani, a i roditeljima nebi bilo drago kad bi znali da im dijete pusi, ovo najvise govorim za danasnju djecu koja puse travu veoma rano i veoma cesto sto se meni nikako ne svidza, ali hajde svako ima svoj zivot i svoje misljenje.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Probajmo to ovako ispričati.
Da bi 'majstor' postao 'majstor svog zanata'...potrebno je radno iskustvo.
Isto tako je i sa dimom.Ako nemaš iskustva te ako neznaš što te čeka kad zapališ....desi se da upadneš u 'nevolju'.A u ovim slučajevima,nevolja je ustvari obični psihički trip,kojeg treba znati otkriti i reći mu....u,jbt...al' me vozaš:).I on popusti nakon izvjesnog vremena i poslije ti bude 'drago' jer si shvatio da je to samo:maryjane:
Primjera radi;igraš nogomet,svi 'grebu' da pobjede,ubrzano ti lupa srce....uopće to ne shvaćaš kao prijetnju:)

Obzirom da ne treba pretjeravati ni u 'iću ni u piću',isto tako ne treba ni u dimu.Znam da je 'slatko' zapaliti sa ekipom,razvalit se ko' luđak,pa nakon 15 min kruži drugi top,(koji uopće nije potreban,al' zinila guza),....odredite si neke granice,svoju mjericu i neće biti nikakvih problema.

Mali zaključak;imati svoj dim...neprocjenjivo:).Daleko je lakše vladati umom kada nikud ne žuriš:leafblunt:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura
21.11.2010
19
2
0
33
Prvi put sam pusio tamo negdi u 1. srednje za novu godinu, uglavnom kolega smotao neki jadni đoint i nas 6 na njega a još nisam ni cigarete pušio pa sam popio jedno 2 litre vode, uglavnom sranje iskustvo.
Nakon toga sam još par puta s istim likom ali uvik je trava bila sranje pa nisan ama baš ništa osjetija pa je nisan ni pušija jedno 6 miseci.
E onda mi jedan jedan prika iz razeda ponudija da uzmemo zajedno 20g taman tamo poslije lita (taman završija s poslon, para ka blata)
I donija on to do mene kad ono neki golemi kifovi i mi to fino izmrvili i istu vecer popusili jedno gram
Mora da je bila neka jaka indika jer se mi 2 ure nismo mogli dići s kauča i još na prazan stomak, uglavnon taj prvi puta kad sam se baš napušija mi je bija i najači.:mrtva_banana:
Uglavnon ako je dobra trava nema teorije da se nečeš napušiti