"Nedovršena" vegetacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15.01.2013
0
0
0
111
Dobro jutro narode, zelim ilustrirat jedan niz događaja i upitat vas dali bi to funkcioniralo na isti način na koji ja mislim da bi.
Recimo da stavim na klijanje biljku.... i ona nedovrši svoju vegetaciju... Tj, pošto može biti u vegetaciji koliko god je se u drži pod pravim uvjetom koliko ja znam... Ne želim reć nedovršena vegetacija, ali da je biljka skraćena na vremenu zbog određenih razloga, i imala je samo 2-3 tjedna vegetacije i izgleda otprilike ovako
http://www.dope-smoker.co.uk/wp-content/uploads/2010/07/purple-jems51.jpg
Kad bi biljka te veličine bila stavljena u 12/12 dan/noć ciklus...tj cvjetanje, što bi se dogodilo? Dali bi urodila? Koliko bi urodila... Dali bi se isplatilo? Koliko ja shvaćam princip rasta cannabisa, ovo bi trebalo funkcionirati, jer faza vegetacije samo određuje veličinu biljke, osim ako nisam u pravu? a s obzirom da biljka ovih promjera i razmjera još nije 'predviđena' za cvjetanje... to ga ne čini ne mogućim, zar ne? Ako je neko u mogućnosti mi objasniti kako bi to sve izgledalo, i što bi odstupalo od klasičnog growa, hvala. :)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
drug,
bez otvaranja nepotrebnih tema,molim te !
osim sto ima dosta dnevnika gde su ljudi radili 12/12 od starta(dakle rezim cvetanja od starta)
imas i sve ostalo vezano za vegetaciju na forumu-prelistaj,procitaj

jesi u pravu,vegetacija odredjuje velicinu,ali isto tako i polnu zrelost-nece biljka ODMAH poceti da cveta(cak i ako stavis 12/12 od starta)-mora proci neko vreme dok ne dostigne polnu zrelost,i PRE ce poceti da cveta sto je duze u vegetaciji bila..
nikakva odstupanja nemas od klasicnog growa-sve zavisi STA hoces
ao ti je frka sa visinom-logicno je da ces skratiti period vege
ako nije-logicno ces drzati duze
ako imas mnogo biljaka a malo prostora,skratices
ako imas 1-2,a planiras trening neke vrste(LST,SCROG,itd)-produzices,itd

koliko bi urodila.....jbt...ako jos jednom vidim to pitanje.....
zavisi od svetla,velicine posude,uslova,straina,tvojih sposobnosti,zemlje,djubriva,,,,treba li nabrajati dalje?


dakle zavisi od TEBE i tvojih uslova.mogucnosti


citaj forum!


dobrodosao,i sretno!
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Samo si trebao malo prošvrljat po forumu i eto ti odgovora :) A pitanje nije tesko tako da si mogao lijepo pitati u nekoj grupi predviđeno za tvoje pitanje :) Dobrodosao i sretno u snalaženju forumu i sa biljkom :D
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Omniscient je napisao(la):
Dobro jutro narode

Dobro jutro!

... Ne želim reć nedovršena vegetacija, ali da je biljka skraćena na vremenu zbog određenih razloga, i imala je samo 2-3 tjedna vegetacije...

Vegetacija je završena...kad je završena. Ne kontam baš što je pjesnik htio reći...

Kad bi biljka te veličine bila stavljena u 12/12 dan/noć ciklus...tj cvjetanje, što bi se dogodilo? Dali bi urodila? Koliko bi urodila... Dali bi se isplatilo?

2-3 tjedna (14-21 dan) + kojih desetak dana do početka cvjetanja nakon prebacivanja na 12/12 je dovoljno za biljku solidnih dimenzija. To ti piše posvuda na forumu.
Urod bi bio dobar, pod uvjetom da su svi ostali zahtjevi za optimalan rast i sazrijevanje zadovoljeni.

Koliko ja shvaćam princip rasta cannabisa, ovo bi trebalo funkcionirati, jer faza vegetacije samo određuje veličinu biljke, osim ako nisam u pravu? a s obzirom da biljka ovih promjera i razmjera još nije 'predviđena' za cvjetanje... to ga ne čini ne mogućim, zar ne? Ako je neko u mogućnosti mi objasniti kako bi to sve izgledalo, i što bi odstupalo od klasičnog growa, hvala. :)
Dobro si ti to povezao, još samo da zasadiš nešto pa primjeniš ta svoja shvaćanja u praksi. Na žalost, ja nisam taj koji će ti objasniti grow od početka do kraja u jednom postu. Imaš nekoliko vodića, masu dnevnika uzgoja (grow reportova) i kranje je neozbiljno tražiti da ti sad to sve netko opet piše.

https://forums.vutra.org/content/222-kucni-uzgoj-marihuane.html
https://forums.vutra.org/content/410-sadrzaj-portala.html


PS.

Još jednom lijepo molim sve kojima je lijeno ubaciti link, neka radije niti ne pišu ništa. Kad nekog šaljete na čitanje, barem mu onda dajte nešto za čitanje.
 
15.01.2013
0
0
0
111
pa dobro ljudi šta ste tolko opsjednuti slanjem na druge teme i ponavljanja da ima sličnih postova... da niko ne radi nove teme vi nebi imali na šta odgovorit, a sve što moze bit pitano u vezi ovoga je već pitano.... mislim nema potrebe da se zamarate s tim... zar vam nije drago na forumu vidit novu temu? haha, al dobro...
Hvala uglavnom, odgovorili ste mi na pitanje. Pozdrav
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
Omniscient je napisao(la):
... zar vam nije drago na forumu vidit novu temu? haha, al dobro...

nije ukoliko je ta tema vec par puta sazvakana, da si malo vremena posvetio citanju foruma i sam bi nasao odgovor... ovako se samo gomila broj tema koji drugim korisnicimna otezavaju snalazenje na forumu... sve u svemu, dobio si odgovor, javi se ponovo kad sa hipotetickog krenes na prakticno pa negde zaista zapne ;)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Omniscient je napisao(la):
... da niko ne radi nove teme vi nebi imali na šta odgovorit...

Ti ne kontaš bit foruma ili?

Već sam bezbroj puta ponovio da ovo nije vutra servis za odgovore na sva moguća potencijalno debilna pitanja. Jedno je kad je ljudima frka, pa se potrudiš pomoći da što prije startaju sa medicinskim uzgojem, a sasvim drugo kad netko teorije o uzgoju razvija. Sad bi ja tebi trebo crtat, pa sutra nekom drugom.... 'si ti puko malo?

Kad primjeniš teoriju u praksi, slobodno se javi. Do tada imaš druge pod forume za pisanje komentara, a uzgoj samo proučavaj, jer smo poprilićno osjetljivi na nered u toj sekciji.

:lock:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tropico
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.