Neistine o travi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Pa vidi to i nije tako strašno,i meni su takve statistike prije zvucale grozno.Ali ako recimo 0.5% populacije u 60-tima doživi živčani slom onda pušač marihuane ima 0.8% šanse da doživi živčani slom.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Mogu da se jebu s tim lazima...satro batalis skolu,evo ja pusim i idem u skolu bez problema,super sam ucenik,i marihuana mi je samo pomogla u balansiranju problema i odmoru kad je potreban...peace & respect
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sweatMJ

purple-haze

Banned
Banovan
05.12.2007
41
0
0
35
kad smo imali neko predavanje u skoli prije par godina,u prvom raz,kad je bio neki bivsi doper,ja sam branio vutru,iznosio cinjenice,a ***** srao po tome,izmisljavao neke lazi,da postanes sterilan,svi su mu povjerovali, a nama ganjarima digo tlak,***** mu mater u picketinu onu smrdljivu kurvin sin dsa očifhčoqjarosgčlkjsdfkl
 

prolaps_rektuma

Aktivan Član
19.04.2007
154
8
0
36
kad smo kod toga u 4 srednje smo pravili iz metodike brošure,plakate....
i nas par fino navrnili na vutru.org skinuli materijala i zadivili profesoricu,a da vidiš koju raspravu smo potegli...
i naravno kao referencu stavili sajt...

neistina:eek:d trave se suše obrazi
 

purple-haze

Banned
Banovan
05.12.2007
41
0
0
35
ok,nije samo zbog trave,to sam rekao u toj temi,procitaj sve,nemoj preskakat,vec kad smo kod toga,ako se poklope svi uvjeti,nedovoljno masti,ugljikohidrata,bjelancevina,ne bavljnje sportom,uzimanje trave,alkohola,i droge,si cuo mozda za cetrifugalnu i peripetalnu silu?kad si napusen,rad srca ti je brzi,gubi se tekucina,koja se mora nadoknadit,ako je ne nadoknadis dolazi do toga,ali naravno tako i trcanje isto,zahtjeva nadoknađenje tekucine u suprotnom,susis(dehidriras)nadam se da su sad svi shvatili sto je zapravo dehidracija i kako nastaje!!
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
ma neee.... krivo si ti skuzio. Dehidracija je u biti ovlazivanje. DE HIDRatizacija. Hidra ti je voda a de se zna sta znaci. U prijevodu dehidracija ti je na hrvatskom DE VODE odnosno DAJ VODE odnosno znaci da ima mnogo mnogo vode. Ja mislim da je tako Green man, vutragenijo i ekipa ce se zasigurno sloziti samnom...

:))
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Čitam ovu temu i stvarno ne mogu vjerovati da se toleriraju ovolike gluposti.

Kao prvo, ja sam konzument i konzumiram marihuanu već nekih 5-6 godina.
Ima razdoblja kad je to bilo svaki dan, pa jednom-dvaput mjesečno, pa s pauzama od godinu dana i sl.

Marihuana nije sasvim zdrava za naše tijelo, toga bi trebao biti svjestan svaki konzument.
Također, nije niti ilegalna bez razloga.
Klasificira se kao droga i točka.
Naravno, razlozi zašto je tako sežu duboko u svjetsku povijest stoga ne bih išao baš toliko unatrag; ali valja spomenuti da su cijelu antikampanju protiv marihuane pokrenule SAD kad je ista počela stizati iz Meksika.
Kao takva je bila konkurencija proizvodnji pamuka, a ljudi kad su je počeli konzumirati postizali su drugo stanje svijesti. U isto vrijeme je bila prohibicija alkohola pa možete povezati jedno s drugim.

No, pušenje kanabisa JE ŠTETNO ZA MOZAK. Naravno, kada se marihuana uzima zdravo za gotovo. U umjerenim količinama neće biti velikih i drastičnih posljedica, no ne mora biti tako. To zna većina članova ovog foruma.

Konzumacija marihuane može biti okidač za šizofreniju ljudima koji posjeduju letentnu opasnost od te mentalne bolesti. To nije neistina nego je znanstveno potvrđeno.

Svako pušenje je štetno za pluća, to je pod broj 1.
Znao sam čuti da marihuana "čisti pluća" što je jeda od najvećih neistina i bedstoća koje sam čuo. Pogledajte kako izgleda voda iz bonga nakon pušenja pa nek svi oni koji zagovaraju tu tezu ponove isto.

Drugo, marihuana isušuje usta što može razviti veću opasnost od karijesa.

Treće, marihuana je štetna za mozak tj. oštećuje neurone, živčane stanice, tako da određene blokira i dolazi do malformacija.

Četvrto, marihuana otežava učenje, pamćenje, smanjuje koordinaciju pokreta, ponekad izaziva paranoju.
Također, marihuana ima učinak na potenciju i kvalitetu sperme kod muškaraca što je dodani minus.

Sve gore navedeno nisu neistine nego povrđene činjenice.

Meni kao dugogodišnjem konzumentu marihuana pomaže kao sredstvo za socijalizaciju, za dublje upoznavanje samog sebe, kao pomoć pri nesanici, ponekad kao motivacija za kreativne zadatke, sredstvo za opuštanje, smijeh, podiže mi kvalitetu interpersonalnih odnosa s drugim ljudima, tolerantniji sam, liberalniji, probleme u životu ne shvaćam kao veliku stvar već kao lekcije, izazove i sastavni dio življenja.
Od kad pušim marihuanu život je primio drugačiji oblik, možda nisam kognitivno inteligentniji, ali emocionalno svakako.

Napomenuo bih da nikad nisam probao bilo koju drugu drogu osim alkohola i cigareta (prestao sam pušiti cigarete) i ne namjeravam (osim kad odem u mirovinu lol :))

Ne mislim da je marihuana droga već biljka koja ima svoje mjesto i ulogu na planetu. Stoga ona ne bi nikada smjela biti ilegalna.

Kad bi se je stavilo u pravi kontekst i kad društvo ne bi bilo indoktrinirano na temu marihuane, vjerujem da bi svijet bio ljepše mjesto za život.

Svaka zloupotreba je kažnjiva, stoga i svi oni koji zloupotrebljavaju marihuanu trebaju u istoj mjeri biti kažnjeni.

Boz :sun2:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
bozga je napisao(la):
No, pušenje kanabisa JE ŠTETNO ZA MOZAK.
Treće, marihuana je štetna za mozak tj. oštećuje neurone, živčane stanice, tako da određene blokira i dolazi do malformacija.
?#%X!!%?!?!? Od kud ti to? BTW blokiranje i oštećivanjue nije isto.

> Lester Grinspon intervju
> Lester Grinspon youtube clip
Ako nije tokslična znači da ne uništava organizam a to se odnosi i na mozak.
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
bozga je napisao(la):


Treće, marihuana je štetna za mozak tj. oštećuje neurone, živčane stanice, tako da određene blokira i dolazi do malformacija.

Četvrto, marihuana otežava učenje, pamćenje, smanjuje koordinaciju pokreta, ponekad izaziva paranoju.
Također, marihuana ima učinak na potenciju i kvalitetu sperme kod muškaraca što je dodani minus.


Za treće , znas li ti kaje uopće neurotransmitor??
To su ti kemijske tvari koje omogucuju prijenos poruka sa jedne zivcane stanice na drugu...I nemos to ostetit mozes zivcanu stanicu...Ali se vec sad vidi da nabrajas stvari za koje nisi ni siguran...
Za četvrto to su sve negativni efekti za vrijeme utjecaja marihuane


Sta sta si ti tak uvjeren da ima tolko istrazivanja da ostecuje marihuana mozak???
Da ti pomognem s primjerom istrazivanja...
In 1995, based on thirty years of scientific research editors of the British medical journal Lancet concluded that "the smoking of cannabis, even long term, is not harmful to health."
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
E moj bozga.. kako cemo na zelenu granu ako i ti kao dugogodisnji konzument posjedujes toliko losih informacija... :eek:hno:

Inace za mozak je stetnija vegeta nego trava.. vjerovao ili ne vegeta se sastoji 15% od monosodium glutaminata ili pojacivaca okusa. Povezano je 2000 tumora mozga godisnje u americi direkno sa tom substancom.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
@ Weedran - blokiranje i oštećivanje nije isto, u pravu si, ali živac ili prenosi ili ne prenosi impuls. Ako je on konstantno blokiran, s.j.eban i ne radi dugo vremena, on crkne i više ne obavlja svoju funkciju i ostane sj.eban.

@ Crass - da, točno je da marihuana nije toksična i da još nitko nije umro od marihuane (bar koliko ja znam), ali dugoročno duvanje ti zasigurno neće poboljšati inteligenciju nego će te zatupit i promijenit ćeš životne navike.

@ elephant0r - Ove informacije koje ja posjedujem su informacije koje su produkt višegodišnjeg informiranja o marihuani kao i životnog iskustva. A kao druga stvar, nemoj mi dirati Vegetu!!!

Prvo se raspitaj kakve su prehrambene navike kod Amerikanaca pa će možda biti jasnije zašto toliko umiru od raka. Svaki treći Amerikanac...

Ovo što ja pišem je moj objektivni pogled na konzumiranje marihuane. Naravno da se marihuana ne djeluje na svakog isto. Postoji još mnogo mnogo faktora koji su tu uključeni i ne mogu ih sve nabrojati ni da hoću, ali treba biti svjestan toga da se marihuana ne može uzimati zdravo za gotovo.

Meni je ok pljugat ponekad svaki dan, ponekad rijeđe, ponekad uopće ne. Jer postajem svjestan kad je marihuana lijek, a kad je marihuana porok.

b r a i n c h i p je napisao(la):
Bozga samo cu ti reci da si uz gram istine napisao kilo sranja. Ne zelim trositi energiju na ovakve 'do loop' rasprave.
Peace!

Napisao sam gram istine, a kilu sranja i ne želiš trošiti energiju na ovo? E pa onda mi nemaš ni pravo napisati da su sranja jer nisu sranja. Sad bih najrađe spomenuo 4. točku pravilnika, ali neću... :snupi:

Boz :sun2:
 

purple-haze

Banned
Banovan
05.12.2007
41
0
0
35
nije istina,dokazano je da u mozgu imamo receptore za cannabinoide,zvani endocannabinoidi,koji ispustaju kannabionoide dok nismo napuseni koji su stvoreni u tim receptorima da bi nas opustili,i sta jos ne...-ispustaju se u vrlo malim kolicinama,i to je dokazano,znaci to vrijedi i za one koji ne puse,a kad se napusis kannabinoidi ulaze u te receptore i one samo nadrazuju zivcane stanice,a pritom ih ne unistavaju,sta nije isto kod alkohola...pogledaj malo na netu najnovija istrazivanja,na taljanskom,eng,hrv,na svim mogucim jezicima ces naci te podatke
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
purple-haze je napisao(la):
nije istina,dokazano je da u mozgu imamo receptore za cannabinoide,zvani endocannabinoidi,koji ispustaju kannabionoide dok nismo napuseni koji su stvoreni u tim receptorima da bi nas opustili,i sta jos ne...-ispustaju se u vrlo malim kolicinama,i to je dokazano,znaci to vrijedi i za one koji ne puse,a kad se napusis kannabinoidi ulaze u te receptore i one samo nadrazuju zivcane stanice,a pritom ih ne unistavaju,sta nije isto kod alkohola...pogledaj malo na netu najnovija istrazivanja,na taljanskom,eng,hrv,na svim mogucim jezicima ces naci te podatke

To vrijedi i za one koji ne puše?! Lol. THC mijenja ponašanje živčanih receptora i sj.ebava ih, a to nije dobro. Sve što je previše nije dobro. Pokušaj trenirati bilo što, mišići i živci se mijenjaju nakon nekog perioda vježbanja... Tako se i mozak mijenja kad konstantno pušit nemoj brijat da nije tako.

Boz:sun2:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
bozga je napisao(la):
THC mijenja ponašanje živčanih receptora i sj.ebava ih, a to nije dobro.
Mijenja ali ne sj.ebava, receptori prime i nakon nekog vremena otpustiju THC molekule a da ne ostanu povrijeđeni, za razliku od većine droga kao što su alkohol, heroin... koji bombardiraju određene djelove mozga i uništavaju ga... imao sam dobru animaciju koja prikazuje to, budem probao naći.