Novi metod upozoravanja/kažnjavanja korisnika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
e upravo tako biggie...that's the point

@genjo...zaista ne znam kakav je kod na forumu, pretpostavio sam da se flash moze integrirati u forum (odnosno swf fajl)
uglavnom moj dio je zavrsen...ako je potrebno neka pitanja prepraviti, ubaciti nova ili cak malo vizualno sve to dotjerati to nije problem...al integraciju prepustam strucnjacima tj. vama moderatorima

mogu li link za test postaviti u temu "pitajte sve sto vas zanima"?
pa da vidimo kakav ce biti odaziv...mislim da ga ovdje ljudi bas ne nalaze jer je samo termoking rjesio test (sa 100 % uspjesnosti ;-))
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Znaci, ovako:

1. novi korisnik dođe i nešto ga zanima, pa se želi registrirat i pitat
2. registrira se, i ide otvorit novu temu, kad ono vidi čuda, otvara se test
3. e ovo je ono ključno, ako netko stvarno ima volju za sudjelovanjem na ovom forumu, će se potrudit i potraziti odgovore u trazilici, a ako ne, nece polagat test, a shodno s time neće moci otvarati nove teme.
4. problem glupih novih tema rješen i moderatori se mogu baciti na neke druge stvari....

:)

jos nesto, naravno treba pazit na "cheatere" haha, pa sve dok se test ne prođe korisnik nesmije slat ni primat PM-ove i ni u kom slučaju se na forumu ne smije (konkretno) pisati o odgovorima na test....evo na to moderatori trebaju pazit da netko ne izlaje šalabahter....


Znaci, ako vec zelite pisat po forumu i otvarat nove teme, morat cete se malo potrudit i mislim da bi ovo moglo pomoci i pri "filtriranju" korisnika.... (čitaj: kvaliteta foruma)


Eto, tolko od mene....

:)
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Sve ste vi to divno smislit samo ne znam ko ce to sve iskodirat :(

ali ima nesto vec postojece koje je slicno tom sistemu....mada ja da sam nov clan bas bi me nerviralo da moram proci neki test. To jos nisam vidio na nekim ozbiljnim forumima ali imaju foru da kad ukucas naslov novog posta sistem izbaci slicne teme (tom tvom naslovu)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Genjo na večini ozbiljnih foruma ne vidiš ništa ako se ne registriraš osim tekstova.A kod nas se sve odmah vidi,svaka slika,svaki dnevnik i sve ostalo.Ja sam mišljenja da je dobra stvar da se slike na forumu ne vide ako nisi regan.
Test nije zahtjevan a da se malo olakša sustimo sa 100% rješen test na nekih 80,85% za prolaz dalje.Mislim da bi to mogo biti dobar filter ko šta kaže kolega veliki L za kvalitetu foruma.
Al opet to je samo moje mišljenje.Ti si tu koji odlučuje.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
E i to, u vezi slika. Ovdje se ne moras registrirat i sve se vidi, treba maknut Dnevnike svima koji nisu registrirani, pa tako ni murja nece vise moc gledat nego ce se morat registrirat, a da bi se morali registrirat moraju nešto i naučit... hahaha


Akcija Obrazujmo MUP!!!
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
daj neka mi neko ponovo pozeleni skalu ne profilu,jebi ga,nisam znao,nov sam,poslao sam izvinjenje,sta cu!jedino je moja skala crvena:thankyou:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
"skala" je crvena jer si očito nešto napisao što je povuklo za sobom nečiji klik na negatvnu reputaciju. Reputaciju možeš zaraditi kvalitetnim postovima,a ne isprikama. Tako to ide, jbga ;)
Nije samo tvoja crvena, ima ih još :) Danas je baš jedan pozelenio jer je za promjenu nešto korisno napisao :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutragenjo

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
DEDE je napisao(la):
Pozz

Al je neko nekog izvozao

;)))))))))))))))))))))))))))

Nis teraj dalje tog tvog sundjera a online nekom drugom prilikom.

AQAAAAAA stomak me jos boli .....



PowerSeed je napisao(la):
Dear DEDE,

You have received an infraction at Marihuana Društvo.

Reason: cemu dva posta jedan za drugim, nisi od juce na forumu :)


-------

-------

This infraction is worth 10 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

Original Post:
https://forums.vutra.org/svijet-int...igre-igrate-dok-se-navareni-3.html#post190060
not smoke je napisao(la):
nista ostajem na sunder bobu hvala na pokusaju.

koji ce mi k.... online kad je instaliram onda cu je peglati ovako dok ide hahahaha

Pozz

Al je neko nekog izvozao

;)))))))))))))))))))))))))))

Nis teraj dalje tog tvog sundjera a online nekom drugom prilikom.

AQAAAAAA stomak me jos boli .....

All the best,
Marihuana Društvo

Zasto dva posta pa na razlicite postove je dat odgovor.
Nemogu da vas razumem do je vama ili tebi ovo vredno neke kazne ??
Ima postova koji su uvredljivi bezobrazni a ti meni dajes neki "infraction at Marihuana Društvo" zbog dva posta jedno iza drugog hahahahaha. Mnogo smesno.
A sad na ovaj mozes i trajni da mi das i ban i za to me zabole samo znaj da ovo nije tvoj sajt i da nemate neku posetu nego ljudi odlaze jer dobijaju nekakve glupe kazne zbog nekih vasih ideja. Samo nastavite tako pa cete sami ostati na sajtu. A trebali bi da popularisete stranicu a ne da terate ljude koji nista lose i bezobrazno nisu ucinili.
Od 2005 pratim ovu stranicu i uvek su se delile neke kazne. Neke su zasluzene a neke ni priblizno. Nemogu da kazem da sam sve naucio na vutra.org ali dosta jesam i bila mi je prva stranica koju sam posetio i uvek dolazio rado. Kako sada stvari stoje neverujem da cu rado dolaziti, posle napada na mene i moje postove od strane admina, moderatora ili kako se vec zovete. Moglibiste bar da budete malo kulturniji i uvidjajniji ( pojedinci ). Vi ste tu da pomazete upozoravate i odrzavate red na stranici a ne da se izivljavate na drugima. A pogotove ne da budete ljubomorni na druge jer zive negde drugde ( prepoznace se moderator koji mi je to sam rekao pardon pisao na chatu ) i sputavate i omalovazavate te iste. Trebalo bi da vam bude cilj sto vise clanova i posete da imate a da se takmicite ko ce vice negativnih bodaova da da i ko ce kome ledja cuvati.
Nisam ljut samo sam uvredjen jer nesmatram ni da sam bio biluzu necega sto zasluzuje neke kaznene bodove. A namerno ti nisam odgovorio na poruku nego sam hteo da svi procitaju sta sam napisao i sta osecam.
jedna stvar jos obavestite me dali sam banovan iji ne cito radi informacije.

Svim clanovima i posetiocima vutra sajta sve najbolje u zivotu zelim a medicinkim puno srece u daljnjem lecenju i neka bude sto uspesnije.

Toliko od mene

DEDE
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
druze, znam od kada si na forumu pa sam zato i napisao "nisi od juce na forumu :)" sa sve smajlikom, i ja sam komentarisao na njegova dva posta ali sam oba citata stavio u moj jedan post, mozes to videti nekoliko postova pre tvog. ne znam cemu si uvredjen zbog malog upozorenja, ja imam infr. koji mi stoji jos do sredine marta meseca, a tebi sam dao na sat vremena, eh.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
@DEDE
Spojeno, suvišno obrisano...molim te nemoj se vrijeđati i isto tako te molim da se smiriš...nismo deca. Infrakcije su tu da se skrene pozornost na nepravilnost. Na sat vremena :) pa toliko nikad nisam dao, dan naj manje :D
Relax man ;)
@PowerSeed
Sve pet prijatelju, smatram da si postupio ispravno.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Dete nisam posto mi sviraju dodje leto 40. A i neku kulturu pisanja po internetu imam.
Iskreno sam cekao kad ces se oglasiti zlo ali si me iznenadio kao da si pratio jer si brzo napisao svoje misljenje samo bi me jos jedna stvar interesala sta vas to plasi na mom odgovoru da si morao izbrisati isti da niko nevidi to pod " suvino obrisano ".
Posle kratkog razmisljanja nije ni vredno nerviranja jer moje misljenje iako je na sat vremena sa smajlijem nije promenjeno.
Ako nekom kojim slucajem smeta sto posecujem stranicu naka kaze pa necu dolaziti vise a ne neka po meni zajebavanja pa posle kad neko kaze " napise " nesto uvredljivo dobije ban. A i saljete mi posle kaznenih pojena da potpisem pravilnik, i to nije zajebancija?
Nezelim da ulazim u raspravu ali nedam na sebe kada mislim da sam u pravu a u ovom slucaju nemogu sebe pronaci kao krivca nego kao osoba na tapeti.
Toliko od mene vise necu ulaziti u raspravu napisao sam sto sam imao a vi kako hocete ionako ste vi glavni ovde.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Da završimo, dete nisi, nisam ni ja, a bome nije ni Seed...to je bila poanta.
Suvišno je obrisano, jer ta obavjest ide na pm s razlogom, pa se na taj način i odgovara...dakle, suvišno je.
Kulturan si, nema rasprave o tome.
Vjerujem da nikome ne smetaš, meni sigurno ne. Htio sam, a sad mi je žao što nisam, spojiti postove i ranije. Eto, sad znaš da je bolje editirati post, nego pisati dva za redom...čovjek uči dok je živ...
Svima je trn u oku taj pravilnik! Zašto? Nije loše napisan i čuva NAS, korisnike ovog foruma. Ne moraš ga "potpisati", dovoljno je pročitati i uvažiti.

PS:
Nije kao da sam pratio, nego jesam pratio. Praktički sam cijeli dan tu, pošto imam vremena između obaveza, pa pratim forum. Priznajem da sam ponekad nepravedan, ali to nastojim ispraviti. Isto tako ne volim da se stvaraju tenzije oko sitnica. Vjerujem da te pogodilo u prvi mah što si dobio "opomenu" je to je to, ništa više.
Opusti se, nitko se nije urotio protiv tebe ;)

Ovo nek stoji neko vrijeme, pa ću obrisati, jer nije ovome mjesto u ovakvoj temi.

Edit:

Premjestio, vratio obrisano, sad raspravljajte do mile volje!
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
ljudi citam ovu raspravu iznad i ne kontam nista sto ga nabadate sta je skrivio DEDE

ili mozda i bolje sto nekontam!!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
not smoke je napisao(la):
ljudi citam ovu raspravu iznad i ne kontam nista sto ga nabadate sta je skrivio DEDE

ili mozda i bolje sto nekontam!!

kasnis malo pa sada ni ne mozes da znas, al ne zamaraj se sitnicama, kako sundjer bob napreduje, imas neku novu koju cepas kad si navaren :)
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
nisam bas neki haker zato me muce malo neke stvari na kompu imam dobre igrice treba ih instalirati

al nikako
 
13.12.2005
29
50
18
Ok pred ban sam. Tema je obrisana. Moderator me NIJE ni upozorio, a odmah mi zakljucao, premestio i obrisao temu a meni 50 bodova manje. Razlog? Samo sam pitao da li neko, ali NEKO zeli da mi posalje,
par semena, jer znam da ga pojedini bacaju, jer su im se slucajno oprasile, pa bi mogao meni da posalje uz nadoknadu... Licno mislim da razlog nije za pred ban, jer svi mi ovde uzgajamo,
negujemo i pusimo dragu nam biljcicu. Pandur nisam, zasto bi pandur trazio seme u koverti bez naznake odakle je? Imam svoje probleme zasto nemogu naruciti, zato sam i pitao. A mene mod "Greenpower1"
odma pred ban a tema zakljucana i obrisana. Moglo bi bar neko upozorenje, pa ako se **rcim onda. Registrovan sam na milijardu foruma, ali sam na mom najdrazem to iskusio i ni na jednom vise, sto mi je najvise krivo.
Iskreno to tako ne ide. A i odluka za pred ban je i vise nego diskutabilna, jer recimo da ja imam milijardu semenki prvo bi razmislio da ih dam nekom nego da ih bacim. Bio bih u fazonu da sirim i razvijam Biljku po svetu nego da je satrem... Jos uz nadoknadu... A clan sam medju prvima od 2005. A "moderator" je od 2008. Nisam ja jedini primer citao sam da je dosta ovakvih slucajeva... Ali nemam ni ruzne reci za moderatora... Sve najbolje...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ponuda i potražnja se nikako ne toleriraju. Inače na takve upite članovi dobiju istant ban bez objašnjenja, ali eto ja sam bio dobre volje danas a ti se još buniš. Nemoj tako i pripazi ubuduče a po onome šta pišeš kao da još nisi pročitao pravilnik pa ti preporučam da pogledaš "kučni red". Imaš i ti doma/u svojoj sobi neki red, tako su osnivači foruma sastavili pravilnik da ne budu i sami ugroženi zbog nekog.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
To pravilo nije uvedeno bez veze, tu je da bi osiguralo ovaj forum od veće pozornosti s strane naše drage policije.
Pušenje kanabisa pa čak i samostalno uzgajanje, imaju daleko manju pravnu težinu od davanja, prodavanja, usupanja,
poticanja na uživanje i "udruživanja radi...". Sve ove optužbe za sobom direktno vuku kazne zatvora bez mogućnosti
uvjetne osude, pa su samim time takve radnje policiji prilično zanimljivije od ekipe koja za sebe uzgaja par biljki.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Neznam zašto bi se bilo ko vrijeđao na inf pa nema ćlana ovog foruma koji ga nije popio,ja vućem od 8.9.2011 pa do 8.3.2012 zašto? Zato što sam bio bahat dijećak eto i unatoć inf sam OK,zašto nebi bio to stvarno nije ništa,lol to mi pomoglo da opstanem na forumu,jer sam pomislio "aha takve stvari nesmjem raditi" "šta još nesmjem raditi?" "idem proćitat pravila" lool
Zato svi si budite dobri i bez svađanja djeco.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.