Ocekivana kazna u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hibridnihed123

Aktivan Član
29.07.2023
90
346
53
@mare1 hoce vjrv da ti stave davanje na uzivanje , ako ti je prvi put ,mozes uslov da izvuces ,ako ti nije prvi put onda dogovaraj s tuziocem ,novcanu,neki drustveni rad nesto ...
 
21.07.2023
2
0
1
33
Za pocetak hvala svima na odgovorima.
Nikada pre nisam bio osudjivan, niti imam bilo kakvo krivicno delo. Ovo mi je prvi put globalno za bilo sta.
Cimam se jer idem za Nemacku kroz par nedelja, i ne znam da li ce mi to praviti problem. Jer moram da izvadim potvrde o nekaznjavanju i potvrdu da se protiv mene ne vodi krivicni postupak. Za ovu drugu potvrdu se cimam. Ne znam da li se ovo sada vodi kao krivicni postupak, i da li ce mi izdati tu potvrdu. Obzirom da mi jos uvek nije stiglo nista, ne znam da li je pametno da idem odmah da probam da izvadim to.
Iz prethodnih postova sam video uglavon da su svi kojima se desilo to prvi put prosli samo sa kaznom. Obzirom da je samo sprava bila na lice mesta, mislim da nece biti neka stroza kazna od novcane.
Ako se neko razume u pravni sistem da mi odgovori za ovu potvrdu bio bih veoma zavhalan.
Hvala svima jos jednom.
 

Head of Green Berets

Vutra veteran
23.04.2022
151
942
93
@mare1 Možeš se slobodno kretat preko grane u koju god zemlju želiš.Ne brini nisi ništa tako loše napravio...Ako baš želiš vadit potvrdu o ne kažnjavanju možeš ali siguran sam da nemaš potrebe za tim...:respect::vutra:
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.918
256
@mare1 tu potvrdu vadiš u pisarnici u Palati pravde (ako si iz BGD) odnosno u lokalnom sudu - to je uobičajen proces do te mere, da sigurno nećeš biti jedini tamo koji je vadi :D
Tako se puni budžet, gledaj to na taj način :) jer ti ćeš plaćati takse za vađenje.
E sad, ako se zaista vodi KRIVIČNI, ne prekršajni postupak, onda konsultuj advokata najbolje za dalje postupke. Na granici će uglavnom zavisiti od carinika, koliko ga mrzi da provuče kroz sistem tvoj pasoš, ili koliko si sumnjiv, dokle god nema poternica nema razloga da te na prvu privede - ali ako je pokrenut postupak, mislim da nije pametno rizikovati svakako ne bez konsultacija sa advokatom
 

JohnnyJohnny

Aktivan Član
21.05.2023
208
833
93
Mare izvini na onom mom dugom postu na prethodnoj stranici, nije mi namjera bila da budem bezobrazan ili da ti solim rane ili sirim dodatnu nervozu, samo mi ovako bude krivo kad procitam kako bezveze trehnete, eto to je sve... Sorry bro.
Zelim ti svo zdravlje i srecu ovog svijeta i da rijesis to sto prije i da bez ikakvih zivaca odes za Njemacku. Cuvaj se.
 
16.08.2023
1
0
1
33
Zdravo! Pala sam sa travom pre oko mesec dana (oko 4g odokativno) , sad očekujem da mi stigne pismo iz suda. Pozivacu se svakako na oportunitet, pošto mi je ovo prvo krivično delo ikad, ali ono što me vise brine, da li je moguće da zbog ovog incidenta me ne puste preko granice? Planirala sam neko putovanje na jesen, i ne bih volela da rizikujem ako je moguće da me samo ne puste da predjem granicu. Svaki savet je dobrodošao, hvala mnogo!
 

POsram

Aktivan Član
08.08.2023
236
581
93
Vidim da ti niko nije odgovorio, iskreno ja se ne razumem jer nisam do sada imao problema, procitaj malo vise o tome sta je pisano pre ovoga..Samo znam da je brat imao nesto malo i manje od tebe pa je platio 50.000... Tako se to nekako zavrsi obicno..Sad sve je to do sudije verovatno i kakva si ti prema njima i da li si pre toga imala probleme ali nisi tako da imas super sanse.
Ja sam u gradu gde uvek vrvi od policije i onda iznosim samo ako treba da se ide negde u neki stan kucu na bleju, pazim kojim ulicama idem itd.
Njuskala se nekako uvek pojave gde ne treba. Ne nosim ako se ide u neke guzve koncerte i tako to.
Desilo se pa se desilo ali gledaj da se potrudis da to ne bude opet jer sto vise puta nadju time bude losije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

POsram

Aktivan Član
08.08.2023
236
581
93
Nista bajo moj minimalno je oko 500 evra pa na gore za kazne spremaj pare to je sigurno, sve je do njihove dobre ili lose volje kako ces proci. U 90 posto slucajeva to prolazi sa novcanima kaznama tako da sto ti vise puta nadju i vise grama to ima vise da placas, ako preteras onda moze biti i gore
 
26.09.2023
3
0
1
29
Ok hvala ti puno znaci platicu kaznu samo necu u zatvor za to sto su mi nasli prvi put 5g i posle 10 dana navatali sa jos 0.45g
 
Poslednja izmena od urednika:
27.09.2023
1
3
3
30
Pozz forumasi,treba mi pomoc nekog upoznatog sa sistemom.E ovako,pao sam 27.08 ove godine.Nasli su mi u vratima auta zip kesicu bruto 1.9 g i u kaseti cigaret kesicu bruto 0.5 g koju je ostavio drug koji je bio samnom na koncertu.Oduzeli su mi i noz koji koristim za pecanje seciva duzine 8.5 cm ali me on ne brine.Potpisao sam zapisnik kojim preuzimam sve na sebe i da drug nije znao sta se nalazi u autu (od njega nije ni izjava uzeta).Zadrzali su nas u stanici jedno 45 min i pusteni smo.E sad cekam poziv za sud i drhtim u iscekivanju.Da napomenem da mi je dosije cist,stalno zaposlen,imam 34 god.Znam da postoji mogucnost DKR,novcana kazna i najgora solucija zatvor i gubljenje posla.Mnogo bi mi znacila pomoc nekog ko zna sta me odprilike ceka,hvala.
Sve zavisi od mesta do mesta. U Beogradu nećeš dobiti ništa Max novčana kazna, meni je tužilac hteo da ponudi kao lečenje par odlaska u drajzerovoj i dvadeset hiljada dinara u humanitarne svrhe. Ali kao povratnik u delu nije moglo, pre šest meseci dobio 3 ili 6 meseci zatvora na 4god uslovno za 0,73 sopstvene potrebe ali kao povratnik u delu. Skoro sam imao situaciju kada mi je pub polomio buksnu i pustio kući uz pitanje šta ti je ovo moj odgovor duvan bacio i rekao slobodan si. Imao sam sreće jer bi time prekršio uslov.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.918
256
@Milanča poruka na koju odgovaraš je iz 2017 :)

Moje iskreno mišljenje - uvek konsultovati advokata, pogotovu ako je delo koje se ponavlja.
Iako jeste uobičajeno da pune budžet, i da uglavnom izriču novčane kazne tj oportunitet, umnogome zavisi od tužioca i sudije, lično ne bih išao na taj rizik da uštedim pedesetak evra koje bih dao advokatu.

E da, i dobro nam došao!
 
  • Haha
Reactions: POsram