Octatron - SkySeer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gedža

Aktivan Član
Octatron-ov SkySeer je autonomna, kompjuterski kontrolisana bespilotna letelica, dizajnirana za lak transport i poletanje. On je projektovan i proizveden od strane Octatron, Inokorporacije u Sank Petersburgu, Floridi, SAD.

the-skyseer-was-one-of-the-first-drones-designed-for-police-use.jpg


Namenjen za operacije kratkog dometa, elektricni pogon SkySeer-a podseca na normalno bezicno kontroslisani avion ili na dvo-metarsku jedrilicu.. Svim osnovnim letackim funkcijama rukuje GPS ukljucujuci i sletanje. Domet je oko 3.2km i prosiriv je preko Octatron-ovog NetWeaver interfejsa.

Osnovna prednost izrade je veoma niska cena, potpuno opremljen SkySeer se prodaje za oko 25.000$ US do 30.000$ ato ukljucuje svu elektroniku, video nadzor, stanice za sletanje i racunarskih interfejsa. Video interfejs je u realnom vremenu i omogucava operatoru da bukvalno vidi ono sto avion vidi i da to snimi. U prizemlju stanice rekorder moze da uskladisti do dvadeset sati kvalitetnog snimka u MPEG-2 formatu koji se zatim moze preneti na DVD.

The Los Angeles County Sheriff’s odeljenje trenutno ekperimentise sa SkySeer kao sredstvo prevencije kriminala. U ovom trenutku, eksperiment je suspendovan od strane Federal Aviation Administration zbog tvrdnje da да agenciji nedostaju odgovarajuce dozvole. Iako FAA ne regulise modele aviona, ona nema nadleznost nad bespilotnim letelicama.Pregovori izmedju ove dve agencije su u toku.

lasd_ss_skyseer.jpg


Raspon krila: 1.98m
Tezina: 1.42kg
Izdrzljivost: 45 do 60 pri krstarenju brzinom od 37km/h

Licno sam gledao snimak pre nedelju-dve u kojoj je prikazana ova letelica na RTS-u i to na prakticnom primeru snimanja kriminalaca u pustinji. Naveli su da je skoro necujna i da moze neopazano da snima veoma blizu coveka a da se ne primeti. Video sam da je letelica dosta izdrzljiva iako njena lakoca ne uliva poverenje u nju. Takodje poseduje i mogucnost da snima nocu .



Edit: - Snimali su u americi kriminalce. (kod nas i nema pustinje)
 
26.10.2011
47
1
0
44
ja sam ubedjen da ovi nasi sve snimaju toliko para peru za unapredjenje policije kupuju sve i svasta od novih automobila do iznajmljivanja Idejinog balona :) ovakva letelica za nase pandure kosta 10puta vise nego za bilo koga drugog tako da je imaju 100% imaju i coveka koji lista forume hahahahaha smesno jeste ali imaju
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ludi su ako nemaju.
ali vide ljudi da se ovde ne gaji na veliko,pa im se ne isplati da organizuju ceo tim za par biljaka.
sto ne znaci da nas ne cekaju na 'penal' ako se neko za'ebe i ostavi vise podataka o sebi,nego sto bi trebalo..