OG Kush, #2, 400w by east

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.013
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
@irieman
Problem je vec nasto prije gnojiva,pogledaj update kad je imala 30dana. Na trecoj slici se dobro vidi
Meni to lici na neki problem sa vodom,ako ph mjeris onda nije do njega. Meni izgleda da je od precestog zalijevanja
@irieman
Normalno da hoces pomoci
Jbg nisam ni vidio od powera post
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.922
358
Socotra Island
eelslap.com
Himalaya vrlo moguće da je do vode , iznad je i Power napisao da hoće kandže od previše zalivanja i zato sam i udario "slažem se" taster , i napisao sam zato da bi valjalo izmeriti pH istekle vode posle zalivanja čisto da bi znali šta biljka može da uzme od elemenata . A i oni soil testeri i njihovi rezultati su sumnjivi... Imam identičan strain u boksu i voleo bih da mogu budem od pomoći čoveku , ništa drugo .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Taj strain je meni imao skroz tamno ljubičaste grane sa tamno zelenim listovima(ispao sami med). A meni isto izgleda kao previše vode. Kolike su ti posude, s koliko litara zalijevas i koliko često ako slučajno pratiš?
 

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
@irieman - provjerim runoff kad idući put procuri

@Blader - prijatelju pratim svaki njen korak,posude cca 25L
24.09. kad je presađena natopljena vodom,
28.09. 1,5L
30.09. 1L
15.10. 1,5L
22.10. 400ml
23.10. L gnojiva (koktel)
25.10. L gnojiva (koktel)
26.10. flush
toliko o zaljevanju

E sad pitanje za iskusne, šta dalje?
čekat da se osuši zemlja skroz,pa..
..zalit gnojivom (dušikom),sušenje, hidrogen,sušenje zaljevanje vodom.
..zalit hidrogenom,sušenje, gnojivo, sušenje, voda.
...zalit vodom, sušenje, hidrogen, sušenje, gnojivo.
...zalit vodom, prebacit na cvjetanje.
..ili?????????
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
U autu se ovo ljeto pokazao da jako dobro trpi manjak vode,dok su white widow i jack herrer uvjek bili lagano dehidrirani, iako sam i ja čitao na netu da je osjetljiv, pokazao se bas otporan.

A po meni isto ovo šta kaže power, pustit dok se ne osuši.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
Update 45.dan/ 1. dan na 12/12

Glavni vrh topiran, prije prebačaja, a prije neki dan dok sam elestirao, napukla mi najdonja grana, ali nije pokazala neke znakove stresa, bar ja to nisam skonto, problem je i dalje isti, ali ide na bolje, nadam se, poslušo sam savjete vaše, te čekam dalje ishod situacije

1.11. cvat.jpg

1.11. cvat2.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
Update 60.dan/ 16.dan na 12/12

Grana koja je napukla, što sam napomenio u prošlom postu,zarasla, čak
i prestigla ostale, zanimljivo. Ph metar pokido (onaj 3 u 1) pa uzo novi
onaj žuti, što svi skoro koriste, Problem sa smeđo-žutim listovima rješio na način
da sam ih poskidao, između ostalog bilo je i gnojenja čak i puna doza plantele crvene,
kupio se magnezij, svakakih kučnih čarolija je bilo, te prije neki dan
odrađen flush, e da i voda (pipača) ph 6,9 ,a run off 6,8.
ugl da ne duljim evo par slika kako to sad izgleda.
poz, pratimo se. :)

16.11. cvat.jpg 16.11. cvat2.jpg 16.11. cvat3.jpg
pogled kroz đunglicu 16.11. cvat4.jpg
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
probaj defolijaciju, taman ne radiš lolipop. ;) Samo razmišljam... :gled:
edit: ja se sad tu nešto naložio da ispitam taj teren...ako ništa drugo da ubijemo monotoniju :D
 
Poslednja izmena:

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
@ChiliHead tebra, da se razumemo, ja sam veliki protivnik defolijacije što se može videti u par tema gde sam komentarisao i čak sam optužen da sam protiv experimenata itd, ne mogu sad tačno da se setim gde. Elem, dosta nailazim o tome u poslednje vreme i na stranim forumima i ovde sam video u par dnevnika, gledao neke snimke na youtube i jednostavno ne vidim razlog da neko iz radoznalosti, ekperimenta, razbijanja mita- proba da isfura ovaj kontroverzni trening i da , eto, posle toga ili učvrsti svoj stav kao protivnik defolijacije ili pak razbije predrasudu o tome. Trenutno u boxu imam dve prilično ćelave biljke, ali to ne mogu da računam kao kompletno ispoštovanu proceduru defolijacije, jer sam ja s tim počeo u sred cvetanja, + imao neke probleme ali eto zezanja radi ne može da skodi. Dakle, iskustvo u praksi je jedino merilo ispravnosti ili neispravnosti neke metode koju zastupamo. Gotovo sam siguran da ima gomile stvari koje radimo tokom growanja po difoltu jer je tako krenulo pa "kud svi, tu i mali Mujo", a da one zapravo nikad nisu do kraja ispitane i potvrđene kao ispravne i delotvorne. I sam pripadam onoj grupi ljudi koja će se pre držati nekih proverenih metoda, bez da mnogo razmišljam kakvo uporište ima u logici, nego da stisnem petlju i da istražim nove mogućnosti, kojih verujem ima svuda, pa tako i u našem divnom hobiju. :razvaljen:: :) I gledao sam video, znam...šta reći kad kaže Servantes...:respect:

P.S. @east tebra, oprosti na spamanju i na opširnosti :)
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Valjda se East ne ljuti što mu spamamo temu,ali opet u vezi growa je :)
@Barbarossa Što da ne,ja sam uvek za experimente i probanje nečeg novog,eto do skoro mi je bilo nepojmljivo da harvestanu biljku iz samo 1x1cm hedića skroz vratim u vegetaciju i još i poskidam klonove sa nje pa sam to i uradio ove godine...ALI moje neko lično mišljenje je da ne treba rizikovati i experimentisati kada se radi sa samo jednom biljkom i brendiranim semenom već ići na sigurno :)
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Šta se tiće defolijacije mogu reći o mome iskustvu. Imao sam ja grow i moj frend. Ja sam imam duplo manji box od njega. Obojici je pratilo žutilo do samog kraja. On je skidao žute listove i radio defolijaciju ja nisam i na kraju sam dobio duplo više od njega, a biljke su mi bile skroz žute na kraju 9. tjedna, ali čini mi se da su moje imale više hrane da iskoriste iz samo biljke. Možda ružno izgledaju žuti listovi, ali čini mi se da dobro dođe pogotovo ako biljku nešto mući.

sry za spam, ali možda će pomoći u odluci ;)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ja se vodim logicom... sto prirodnije to bolje.. po pitanju ukusa i kvantiteta... a nisam protivnik nicega sto se tice biljke,pratim sve i gledam sve... al na delu,priroda je majka... ipak setite se sta znaci priroda,evo jedan primer... pripitomis divlju zivotinju,(rezultat ukratko)ta zivotinja nije vise sto je bila... ;) kako svet ide,ovim tokom.. na kraju cemo ostati bez zivotinja i biljki... peace
 
Poslednja izmena: