Old School Trim Hash Oil [bez kuvanja] + Hedovacha (vutra rakija)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.07.2015
88
73
18
41
E kako mi sjede jutarnji, kafa i ova tema maloj rec :D Ismija se na jutru.

Brate to alkohola sto si stavio je malo. Postoji odredjena kolicina thc-a koju 1 litar alkohola moze razdvojit. Vjerovatno zbog toga se i javljaju tolika ostupanja u kvaliteti. Gram cvijeta ima mozda 5-10 puta vise thc-a od trima tako da treba puno vise i alkohola. Isto tako zavisi koliko je suh taj trim ili cvijet. Najbolje je dobro osusiti da se moze ko sto nas narod kaze posolit :)
Alkohol 96% sve ispod je bacanje materijala nizvodu. Ima sigurno boljih nacina da se iskoristi...
A cudi me da se nije javio do sada ni jedan hemicar da to sve lijepo detaljno i precizno objasni :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ja pak mislim da je stavio malo trima. a sa 70% nikad nisam radio. nisam hemicar da bih precizno objasnjavao tako da se iskljucivo oslanjam na iskustvo :) ali rado bih poslusao pricu o odredjenoj kolicina thc-a koju 1 litar alkohola moze razdvojiti
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Nisam imao više trima,a ovo je onako za foru da vidim kako će ispasti što ću dokumentirati i slikati.Ali bi volio čuti cijelo objašnjenje kako,koliko i sta kada se sugerira da je nešto premalo i previše.Jaci alkohol se nisam ni trudio pronaći jer mi ovo nije bilo primarno.Uglavnom sada je jako crna boja,a kako ce biti...ma samo opušteno,nece se baciti..he he....:thumb:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
uz kafu sam pokusao naci neki podatak o tome "koju kolicinu thc-a moze razdvojiti 1l alkohola", cisto da vidim prica li se stogod, kad naletih na forumu 420 magazina na recepturu iz mog prvog posta :) post je tamo objavljen 2012 god.

"I make hash oil using this method:

Step 1. Get some alcohol
The active ingredients in marijuana dissolve readily in alcohol. BE SURE YOU DO NOT GET DENATURED ALCOHOL. Denatured alcohol contains ingredients that can be POISON. "Denaturing" is a process where they add ingredients to make the alcohol unsuitable for human consumption. If you use "denatured" alcohol, you will wind up with hashish that is unsafe to consume, and it will probably taste terrible, too.

Step 2. Grind up your weed.
You will get the most out of this process if your cannabis is ground as finely as possible. You can just soak the leaves whole and get satisfactory results, but grinding the weed will allow the alcohol to get to all the plant fiber to get the most out of it. Just put the weed in a blender and let it run until the material is thoroughly pulverized.

Step 3. Soak the marijuana in alcohol
Put the marijuana in a jar that can be sealed tightly and pour the alcohol over it. Put enough alcohol in so there is enough to cover the marijuana completely, and then some. Let it sit for about 24 hours. By the end of 24 hours, the alcohol will have turned distinctly green. (If you have real bunk, the alcohol may turn brown.)

Step 4. Filter out the plant fiber
Pour the liquid through a coffee filter into another jar. This will remove the plant fiber and give you a green alcohol mixture that contains alcohol and the active ingredients from the marijuana.

Step 5. Let the alcohol evaporate
The final step is to pour the mixture into a bowl and let it evaporate. Depending on the amount of alcohol in the mixture, it might take a day or so.

This will leave you with a form of hashish. The result will be a thick green kind of tar. It can be difficult to work with or smoke, just because it is so concentrated and sticky, but it is useable at this point.

I use 99% isopropyl alcohol and let it set 24 hrs then strain it thru cheese cloth and evap the alcohol off using a fan near an open window so it is more like hash."


nisam nasao nista po pitanju toga koliko thc-a moze "razdvojiti" jedna litra alkohola, al nesto misliom da ce ga "razdvojiti" onoliko koliko ga u biljci ima :)
 
28.07.2015
88
73
18
41
Hemija ne kaze tako :D

Molarna (množinska) koncentracija {c} je omjer množine otopljene tvari {nB} i volumena otopine { V}:

Hiti pogled malo na koncentracija otapala il otopine , il tako sta :D

Nestigo edit a zaboravi napominuti da mi u ovakvim hemiskim procesima ne odvajamo samo thc nego ima tu i boja(pigment stali je vec :D) i jos pokoja stvarcica. Boje u principu ima dosta a lakse i brze se oslobadja od thc tako da ona dosta zasiti alkohol. zato je i pozeljno sto suhlji i sitniji trim/cvijet. E tu je razlog zasto nam ne godi 70%. Evo za primjer slika od hazari gdje je 70% alkohola + 30% vode, znaci sa ove slike izbaci jos 30% tekucine fakticki ces dobiti ne potopljene vrhove trima. e daj to tako to bi i dalje bilo dobro nego on u ovom slucaju ima jos jedno otapalo u boci a to je 30% vode. a u hemiji postoji pravilo ono cega je vise prisutno je otapalo a a ono cega je manje postaje otopina tako da na kraju ovih 30% vode postane fakticki otopina i sjedini se sa bojom i thc-om zato je toliko tesko gotovo nemoguce da sva voda ispari. tako da izgubimo dosta na jacini. :D Zato za ovakve stvari je najbolje koristiti 100% alkohol. Nema ga u slobodnoj prodaji ali ga nije tesko obradit od 96% ili 99% Samo treba da ispari ovih 4 ili 1% vode :D Sve ovo bi nam jos bolje objasnio kakav strucan hemicar.... ja mozda i grijesim davno sam zavrsio skolu moguce je da mi se sve izmijesalo u glavi do sada :D
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Coa420 and hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Bitno je da si dao objašnjenje pa kako god bilo ili točno ili netočno.:thumb:Ja se ne razumijem u to što pises ali sam siguran da će se naći netko tko razumije.:)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
evo neki info vise za tinkture :)
"The cannabis used for soaking must be dry. When fresh bud is used, the result is disappointing. Scissoring up the plant material effectively facilitates extracting all psychoactive constituents. Cannabis should soak anywhere from one to ten days. Some folks soak it for up to four weeks, following that up with a secondary five-day soak in fresh ethanol just to ensure all cannabinoids have been leached. Buds are great for tincturing, but must be dried first. However, some others insist that the buds remain in the solvent no longer than six hours. They claim that solvents instantly grab onto THC molecules and anything after this period benefits only terpene, oils, and chlorophylls, contaminating the final product. Personal experience says seven days is adequate, but you should experiment with different periods to see what works for you and your buds. The recommended minimum cannabis to alcohol ratio is 1 gram of bud to 1 oz of alcohol (~30 ml.). Some people use 7-10 grams good bud shake to 1 oz of alcohol (~30 ml.)."

po ovome, od 1 do 10 gr. vutre ide na 30 ml. alkohola, tj. 10 do 100 gr. na 300 ml, ili 100 gr. do kile na 3000 ml. (3l) alkohola. prilicno rastegljivo ali koliko pratim sve zavisi od kvaliteta biljnog materijala :)

 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ja sam imao oko 200 grama trima pa ćemo kroz par dana vidjeti kako radi i koliko će biti.Kao što sam rekao nije mi bilo primarno(u sprici i teglama je primarno)tako da ćemo vidjeti.U svakom slučaju zanimljiv članak i nešto sam naučio,a to je vrijednost.:thumb:
 
08.07.2015
492
203
43
Iskljucivo napamet pricajuci nije mi se svidjalo ono od 1-6 sati,neverujem da je dovoljno za potpuno izvlacenje,neke slicne recepture nevezano za THC koriste i dve nedelje u alkoholu.
Gledam koleraciju izmedju zeninog pasulja na struju za 2 sata i babinog na smederevcu od 10 sati,e to je bio pasulj.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
28.07.2015
88
73
18
41
U principu nemojte stedit na alkoholu. Ja osobno sam koristio litar na 50g cvijeta. U Bosni kosta oko 7 eura litar 96%. U vecini apoteka ako nemaju trenutno mogu nabaviti u 2-3 dana, samo treba pitat :D
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Kod mene je litra 70 % alkohola 12 eura.To je u apotekama,a ne prodaju sa vecim postotkom barem tamo gdje sam ja gledao.Mozes jedino naruciti i dode ti za dva dana.Mislim da je cijena tu negdje oko 10 eura,moram vidjeti.
13 eura 96 % alkohol.
 
27.05.2016
66
182
33
Denver
Ja bio u apoteci , tražio koji imaju sa min 95% , ona donjela taj rekla je jedini koji imaju , nisam siguran jel imajo 96 ili 98% i 160kn. Nisam ga kupio reko razpitat cu se još malo.
U supermarketima nisam ni gledo :whato::