OPERACIJA "Sklapanje"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mikolo13

Banned
Banovan
24.03.2014
72
24
18
Evo vako, ja se prvo ISPRICAVAM jer ovo pisem dva puta, ali ovaj put u podforumu koji je namjenjen za to. jos jednon pardon.


1. FAZA
Bi li moglo ovako nesto zazivit ode?
IQxfYJd.jpg

jer dosta toga mi izbacuje error kao kod ovoga https://www.vutra.org/threads/diy-vutra-org-kolekcija.3483/ ... kad san dosa na forum receno mi je da samo citam i citam i citam ca san i napravia i jos uvik to radin ali ima jako puno nepotribnih tema i komentara i samo me zbunjuje >.<

ovo nebi bilo lose za nove korisnike. da sad ne cita milijun tema. odabere koja mu opcija pase, vrsta placanja i sisaj dalje.

evo link od originalne str. http://www.bug.hr/forum/board/slaganje-pc-konfiguracija/75.aspx?sort=act

EDIT : ca se mene tice, ja uvik tezim boljem, nekoj perfekciji. plati pa se rugaj. trenutno mi je zajebana zdrastvena situacija u familiji, napravia bi sve da bude sta bolje al doslovno sve i jednostavno ako zelis nesto napravit kako treba, plati brate plati. SVI ali bas SVI nevezani komentari za temu bi se INSTANT brisali.

2. FAZA
Ma ovo triba napravit i sa vrstom gnojiva i zemljon. znaci
Admin bi otvoria 3 nove sticky teme nazvane: (ovo dolje ispod su samo primjeri, iskusniji ljudi bi to puno bolje rijesili)
Sklapanje gnojiva i zemlje - do 250 kn (jeftina varijanta)
Sklapanje gnojiva i zemlje - od 250 do 1000 kn (srednja varijanta)
Sklapanje gnojiva i zemlja - CIJENA NIJE BITNA (high end varijanta)

znaci sva moguca gnojiva i sve ono best buy za tu varijantu. isto tako i sa high end, daj brate najbolje za vegetaciju, cvjetanje i amen. one seme big bud, candy, ali ne sad da mi preporucis 10 njih, a imaju istu funkciju da se pare bzvz ne trose. ili ka ono za pocetnike uzmes za prvu ruku onaj Starter paket (recommended) i gotovo. napise se mozda par rici o tim gnojivima i eto ga

EDIT: ovo je samo za unutrasnje i ono sa boxom. jer za outdoor netreba puno pametovanja. sta jednostavnije to bolje. samo pratis onaj vodic ca je napisa kolega Tarzan i nemos falit. priroda uvik nade rijesenje na kraju krajeva, ali ponekad treba samo malo njege i ljubavi i eto uroda.

ZAKLJUCAK za obadvi faze:
po meni je najbolje da kad dode novi/stari korisnik, lipo odabere varijantu (grow box i gnojiva). kaze ocu to to i to, koristit cu za to to i to. budzet mi je toliki i toliki. iskusni ljudi mu odgovore, sloze mu konfiguraciju on se slozi i sve sta ima citat je unutrasnje uzgajanje tj vodic, unutrasnje dnevnike i na kraju otvori dnevnik i eto ga. ovo san predlozia iz razloga sta na Bug-ovom forumu nekim iskusnim ljudima je gust sklapat konfiguracije, pa san mislia da bi i ode nekima to bilo drago. Moze bit iz razlicitih trgovina.

Evo samo jedan mali primjer dodatak ca bi moglo bit napisano u svaku sticky temu "Sklapanje Grow boxa itd" . Isto bi se ovako slicno moglo napraviz i sa "Sklapanje gnojiva i zemlje"
SLIKA 1:
sGktq8m.jpg

SLIKA 2:
ts6Eqh5.jpg


Evo kako bi to moglo izgledat. ofc ako se ovo svidi nadredenima.
Bude li se dobilo puno kritika, admin/moderator moze izbrisat ovu temu. POZZZZZ
 
Poslednja izmena:

mikolo13

Banned
Banovan
24.03.2014
72
24
18
skuzaj powerseed. ma napisa san dolje u dnu da bude li se dobilo puno kritika na ovo da admin/moderator moze izbrisat temu i bit ce kao da nikad nije ni postojala =D
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
ajoj
ma nema frke, samo ne kontam o cemu se ovde radi, svraticu sutra :) :rasta:
slazem se ; ) :rasta:


EDIT: ma nemas sta samo kopiraj Potgrond H 70L 8 eura a gnojiva znaci najeftinje Hesi/GHE flora pa do najskuplja tipa advance nutrients jer imaju 100 boca, nema sad tu puno filozofije ako sam dobro shvatio morat cu vjerojatno jos jednom procitat, ali svima bi savjetovo isto znaci potgrond H a gnojiva isto nema sad milion izbora, imas 8-9 dobrih firmi vise je pitanje sto je tebi dostupno nego sto bi ti ja savjetovo.

recimo ako ti savjetujem fox farm ocean forest moci ces ju nabavit ali samo ako odes preko bare, ovako trebas vidit sto ti je dostupno i uzmes najbolje.
 
Poslednja izmena:

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Kolko sam ga ja shvatio njemu je bitnije ono sa konfiguracijom boxa nego zemlja i gnojiva.To se samo nadovezao na ideju.Pa ljepo napišeš koliki prostor imaš,koliki buđet i koji ti je plan.Savjetovat če te se šta i kako a o cijeni i di češ da kupiš je tvoja stvar.Ovdije če te svi usmjerit na sponzore.A ti kad znaš šta ti treba i šta ti je činiti sam odlučiš i pronjuškaš di šta kupiti.Bitno da dobiješ savijet za tvoj prostor.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mikolo13

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.922
358
Socotra Island
eelslap.com
Prvo ono sa usisivacem , pa mali oglasi pa jos jedna wtf tema u roku od par dana . Ajde lagano mikolo , izadji napolje prosetaj malo , lepo je vreme :D
 

mikolo13

Banned
Banovan
24.03.2014
72
24
18
Kolko sam ga ja shvatio njemu je bitnije ono sa konfiguracijom boxa nego zemlja i gnojiva.To se samo nadovezao na ideju.Pa ljepo napišeš koliki prostor imaš,koliki buđet i koji ti je plan.Savjetovat če te se šta i kako a o cijeni i di češ da kupiš je tvoja stvar.Ovdije če te svi usmjerit na sponzore.A ti kad znaš šta ti treba i šta ti je činiti sam odlučiš i pronjuškaš di šta kupiti.Bitno da dobiješ savijet za tvoj prostor.

upravo to. Ali ja san cisto mislia radi bolje organiziranosti foruma da sad novi ljudi ne moraju puno citat nepotrebnih tema za opremom.
Jer u mom slucaju, ja san jako puno procita (savjet od iskusnih) i na kraju je bilo puno error slika, dosta istih tema u razlicitim podforumima i dosta toga me je i zbunilo. Ovo bi trebalo pojednostavnit novim forumasima.

Prvo ono sa usisivacem , pa mali oglasi pa jos jedna wtf tema u roku od par dana . Ajde lagano mikolo , izadji napolje prosetaj malo , lepo je vreme :D

ma prika, ja san se cili uzivia u ovaj forum i ovaj hoby i stalno nekako zelin doprinit (nekad su i blesave ideje :D, pa ako prode, prode XD)
 
Poslednja izmena:

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Novi dođu,nađu temu projektiranje prostora za uzgoj.Napišu svoje želje,koliki prostor i koliko bi potrošio.I u najkračem roku dobije odgovor od nekog iskusnog i rješen problem.Nema tu nedoumica,tema se zove projektiranje.Znači projektiramo zajedno prostor ovisno u gore navedenih faktora.
Svaka čast na trudu.A forum se konstanto slaže i uređuje.Da ima puno za čitat ima.Da zbunjuje nove,zbunjuje.Ali svih zbunjuje dok u živo ne vide i probaju neke stvari.Pa tek onda shvatiš kako je sve jednostavo.Par osnovnih pravila a ostalo su samo varijacije po osobnim željama. ;)
 

mikolo13

Banned
Banovan
24.03.2014
72
24
18
Novi dođu,nađu temu projektiranje prostora za uzgoj.Napišu svoje želje,koliki prostor i koliko bi potrošio.I u najkračem roku dobije odgovor od nekog iskusnog i rješen problem.Nema tu nedoumica,tema se zove projektiranje.Znači projektiramo zajedno prostor ovisno u gore navedenih faktora.
Svaka čast na trudu.A forum se konstanto slaže i uređuje.Da ima puno za čitat ima.Da zbunjuje nove,zbunjuje.Ali svih zbunjuje dok u živo ne vide i probaju neke stvari.Pa tek onda shvatiš kako je sve jednostavo.Par osnovnih pravila a ostalo su samo varijacije po osobnim željama. ;)

e vidis ja totalno zaboravia na taj podforum. ajme jesan kreten :upiii: . ali eto mislin da nebi bilo lose da se napravi tih 5 varijanti "grow box do 1000 kn, itd" od strane iskusnih ljudi pod sticky temu i zakljuca (pa naknadno update) ka pod neku semu tutorial za grow box. vidit cu ja jel mogu pa cu napravit par varijanti (low, middle, high end) grow box tutorial.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.