Oprema za prostoriju 3 x 3?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
01.05.2013
6
0
0
E ovako posto sam novi na forumu procitao sam sve moguce teme o indoor uzgajanju sklopio sam
celokupnu opremu koju mislim da mi treba od A do S za npr prostoriju 3x3 pa me sad zanima dali je to dovoljno dali fali nesto ili mozda je necega previse :D

E ovako

Tajmer za navodnjavanje
Tajmer za rasvetu
Ph metar
Diamond folija 60 m
Hidrorocks
5x4l
Hydrorocks granulacija 4-8mm

Kokosov treset komada 10
BioSupstrat cigla je teška oko 700gr i dodavanjem oko 3L vode od nje nastaje oko 9L supstrata.
BioSupstrat je kompresovan i dodavanjem vode narasta i do 10 puta!
Perlit
5x4l
Vermulit
5x4l
BioBizz Pack komada 2
U kompletu se nalaze sledeći proizvodi:

RootJuice

0.25L

BioGrow

1L

BioBloom

1L

BioHeaven

0.25L

TopMax

0.5mL





Dva kompleta HPS 600w

Komplet 600W HPS sadrži sledeće komponente:
600W Sijalica
600W Prigušnicu + Starter
Standardni Six-Fold Reflektor
+ 4m kabla od reflektora do prigušnice
+ kabl sa utikačem


Plus
pumpa za vodu
crevo
kapljac
regulator vlaznosti
ventilator viseci
ventilator izduvni
saksije to jest plasticne kese...

Sad recite jel sta fali ili je necega previse... Hvala
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
koliko biljaka,kakav trening......to te pita...a verovatno i koje semenke planiras
mislim, 3X3 je 'ebeno OGROMAN prostor,tu ti uredno staje 10-15-20 biljaka (pa i vise,sve zavisi od tvog plana i nacina gajenja)
a mi smo ovde osetljivi na komercijalno gajenje :) ako me razumes.....
tu se moze dobiti oho-ho kolicina...
kad vec pitas cega ima previse,pa eto,imas previse PROSTORA :)

moj savet-mani se plasticnih kesa, "znoje" se biljke u njima,previse zadrzavaju vlagu,a onemogucavaju biljkama "disanje",jako su lose za uzgoj,bolje uzmi "smart potove" ili obicne saksije
i veca bi ti perverzija bila 2X 1000w HPS,ali moze i ovako biti dobro :D


sretno,pratim !
 

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
fali ti neko dobro sjeme

još toliko rasvjete, optimalno bi ti na tu kvadraturu bilo imati 450 000 lumena

neznam sto ce ti toliki box, po opisu vidim da nije u stambenom objektu tvog prebivalista, al sve jedno se pazi

ja bih sigurno napravio manji box, svakog dana citam u novinama o ovakvim prostorijama...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: loop

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Veliki ti je to prostor za osobnu upotrebu ... kosta dosta dok se opremi i skupo ga je odrzavati a jos teze opravdati ako se desi nesto lose.
Topli savjet... smanji to bar za 60%.
 
01.05.2013
6
0
0
Ja ocigledno nisam procitao dovoljno dobro forum... Koliko ide lepotica na metar kvadratni? i dali moze link ako negde postoji tema najbolji trening i koje se vrste najbolje ponasaju u tim tretiranjima...

Meni se svidele ove vrste

Barneys Farm Seeds Critical Kush

Barneys Farm Seeds Liberty Haze

Sweet Seeds Female Black Jack

Kontam nekako bi mi bile jako ukusne ove :D :D
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Nebitno sad dal je za osobno ili komerc. uzgajanje. ,puno je to posla za nekog tko počinje tek.

Evo novi vodić jedan:
https://www.vutra.org/topic/10608-vodi%C4%8D-kroz-unutra%C5%A1nji-uzgoj-by-marcopolo/
Evo jedan od ranije:
https://www.vutra.org/page/articles.html/_/strane/food/uzgajanje-od-a-do-%C5%BE-u-va%C5%A1em-domu-cro-gerilla-r57
Evo ti o treniranju detaljno:
https://www.vutra.org/topic/6664-treniranje-kanabisa-scrog-sog-fim-lst-hst-by-data-sid/

Ima toga još. Pretraga šljaka bez greške, pa probaj malo kucati pojmove koji te zanimaju i vidi koje rezultate možeš još dobiti. I ovo što sam ti linko je pretraga izbacila.
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
ma dobro decko je napravio greske u koracima bude on to ispravio, prvo nam reci koju godisnju potrebu za vutrom imas kolko trosis i odatle se krece pa onda projekat opreme, prostora i lovice koju imas, dali mislis radit ulje itd......kad se tu izjasnis onda bi ti mogli reci sve ostalo sta ti treba......
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
zivotinja je napisao(la):
. Koliko ide lepotica na metar kvadratni?
ne možeš pitati ovakva pitanja,to zavisi od isuviše faktora.....
moš' staviti jednu biljku u posudi od 65 litara,moš' staviti 4 u posudama od 15-20l,moš' staviti gomilu klonova u SoG režimu...
ma,mis'm moš' svašta...
dakle,
sam skontaj kako ćeš da gajiš,čitaj forum,i sve dođe posle samo
 
01.05.2013
6
0
0
U glavi mi je da radim Low Stress Traning isto kao u navedenom u temi TREnIRANJE vezivanjem u krug...
Dali su ove vrste koje sam ja nabrojao dobre zajedno za uzgajanje i sta mislite dali ce im taj trening odgovarati?
Moje potrebe nisu finansije nego sama potrosnja svega proizvedenog :)
I dali mi mozete reci koje saksije bi odgovarale za takavo treniranje i sve ostalo sto bih trebao uraditi da to sve ispadne kako treba :D
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
druze veliki je to prostor, na taj prostor uz odg svetlo mozes dobiti 5 kg suvog puta
3 growa to je 15 kila, jel toliko mozes da ispusis u toku godine?
smanji prostor ko sto rekose pre mene, pocni da citas forum i ne postavljaj pitanja
koja su kilo puta pre tebe postavljali.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Koliko sam shvatio covijek je pocetnik,ako natrpa primjerice 27 biljka u taj prostor i radi vegetaciju mjesec dana + cvijetanje,kladim se da nece dobit više od 600g...ako i završi grow uopce...
 
01.05.2013
6
0
0
Jack pa onda pomozi zasto kako i sta 600 ne razumem te! To sto je neko pocetnik ne znaci da ce sve prvi put zasrati a uz dobar grow support poput tebe ja sam mislio da se ne moze zajebati ceo grow :D Procitao sam sve zivo ovde ljudi moji verovali ili ne vec evo tri meseca pa sam se i prijavio da bih video sakrivene teme itd i sad vam napisem sve kako sta i jedini savet koji sam dobio jeste da smanjim prostor u redu to smo resili sad da vidimo kako dalje imate li neke predloge za mene da ne upropastim sve
I pitanje moje dali su vrste Critical Kush,Liberty Haze i Black Jack dobre za LST to jest takvu vrstu treninga dali trebam koristiti cool tube posto sad idu velike vrucine napolju pa da mi se ne pregreje sve pored toga itd
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
počni od ovog



sve sorte daju više ako se primjenjuje neki trening...kreni sa čitanjem, bit će lakše tebi i nama...i nemoj da nas lažeš da si čitao 3 mjeseca, jer očigledno nisi :)
 
01.05.2013
6
0
0
Nema potrebe za laganjem ja bar mislim i to sam procitao! zanima me samo dali sorte ove koje sam naveo dobro se ponasaju u tretmanu low stres i dali se iz Alien moze naruciti to na kucnu adresu baaa :D Na primer u bosnu?
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ako čitaš forum ovako kako čitaš odgovore onda neznam šta bi ti rekao...evo citirat ću sam sebe: "sve sorte daju više ako se primjenjuje neki trening"

mišljenja sam da onaj gumb "Započni novu temu" treba napraviti što sitnijim da ga je teško uočiti, a onaj gdje piše pretraga napraviti što većim i uočljivijim :)

reci mi jesi li pokušao upisati riječ "Alien" u pretragu?
ajd probaj da vidiš šta će se desiti
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
zivotinja je napisao(la):
. Koliko ide lepotica na metar kvadratni?
u potove od 10l ide 4 biljoze fem sjeme za srednje uvjete ili potovi od 20l 2 lepotice itd....to je na metar kvadratni i ide 400w idealno da se razumijemo mislim na svjetlost
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
zivotinja je napisao(la):
To sto je neko pocetnik ne znaci da ce sve prvi put zasrati a uz dobar grow
vidi ovako,ja sam odradio prvi indoor SAMO ČITAJUĆI i bez postavljanja suvišnih pitanja.i to sam ga odradio dobro,bolje neg' sam se nadao..
a ti,sa ovakvim stavom,jbg,da ti MI odradimo sve,a ti samo digneš noge na astal....teško da ćeš taj grow završiti...

shvati ovo kao dobronameran savet
PRESTANI pitati za svaku sitnicu i počni ČITATI forum....

mis'm kakva su to pitanja? "dal' ove biljke idu zajedno"....ne,poješće se međusobno......
imaš dnevnike,imaš podforume o gajenju...ja stvarno ne vidim problem....
meni je sve bilo jasno posle 2 sata čitanja...bez šale....
u krajnjoj liniji,šta je problem ukucati u google "best strains for LST training indoor" -recimo
ili
"LST indoor tips and tricks"

...

smanji prostor
skontaj kakva ti je oprema
odluči koji trening/dužinu vegetacije-već prema broju biljaka i veličini posude-i udri

SVE što si pitao već postoji na forumu-i to na više mesta....
umesto što nas maltretiraš,da k'o papagaji ponavljamo svako malo,jedno te isto-bolji uzmi čitaj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.