Oprema za prostoriju 3 x 3?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ajde imam volje pa cu te savijetovati kako i šta bi ja napravio u tvom slucaju...vidim ne plivaš baš u ovim vodama

Kao pocetnik uzeo bih sortu koja ne traži puno..fem sjeme..AMS od Greenhause ili Skunk od Sensi Seeds vrlo moguce i Wembley od Pyramid Seeds..nešto od toga...zatim
Izbacio bih perlit,kokosov treset,vermulit.
Stavio bih 12 kanti po 20 lit za 12 biljki..kante bi napunio Teramagmom ili Composanom do vrha..u sredinu bih stavio sjemenku i održavao vlažnost dok ne niknu.
Što se rasvijete tice....3x600w HPS mi bolje zvući za taj prostor...znaci svaki metar lampa....
Tajmer za rasvijetu na 18/6 iducih 45 dana...s tim da bi topirao biljke nakon 20 dana kad bi ih i prvi put pognjojio ADN gnjojivom a u nastavku growa bi radio LST na bocnim granama...kasnije i polulolipop.....te gnjojio svakih 8-10 dana.
Zaljevanje iskljucivo po potrebi,znaci kad je zemlja suha..zaljevam...
Pazio bi na PH ko oći u glavi.
Što se ventova tiće....stavio bih 3 komada...upuh i ispuh...jaće ventove te jedan unutar rooma za cirkulaciju zraka....Naravno CT svakako..ljeto je

Nakon 45 dana prebacio bih na 12/12 rasvijetu....iducih 60 dana....tu i tamo bi odradio možda koji flush ako je potrebno....
Nakon 60 dana stavio bih na 11/13 još desetak dana....potom još 2 dana u totalni mrak....i berba....

Ukratko tako bi ja napravio.Sretno frend !

Ispravak za rasvijetu nisam odma vidio 3x3 :)....u ovom slucao bi stavio 3x1000w....i bojao se racuna za struju ko crnog vraga
 
  • Sviđa mi se
Reactions: s0va

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
CekamBoju je napisao(la):
I realno spremio mito za sudiju da ti daju sto bolju celiju sa nenasilnim cimerom :D
ma za sudiju nije bitna kolicina jer ja ti mogu potvrdit 100% znam iz iskustva(nisam ja u pitanju da se razmemo) da i za par menki ili cak da ti nista ne pronađu a netko te optuzi i kaze da je s tobom pusio i prodavao zavrsis 3g u cuzi..............tak da ono kad sadis sadi sa stilom ili nikako........hahahaa!!!
 
07.06.2013
29
16
8
Ma robija ne gine sigurno, to je nevazno.

Nego bar da mu celija ima dobar pogled i bolji cimer :D
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Jack kazes 3 lampe od po 600w, svaka lampa na metar, ne znam dal si video al on oce
3x3 i tako mu jedna lampa dodje na 3m2....
Druze ja mislim da ti nisi ni 3 sata citao forum, pa si bubnuo neku prostoriju,
ako oces veliki grow kupi jednu lampu od 1000W i napravi prostor od recimo 3m2,
znaci 2x1,5m2 ako dobro odradis grou mnogo ces dobiti. Da sam moderator za svako nebulozno pitanje
ja bi ovde delio neg poene, kartone ili sta vec se daje...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Je sad sam i sam vidio da je 3x3 u pitanu...temu sam premjestio u "projektiranje prostoa za uzgoj" pa se napisavajte koliko vas volja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye

Milos89

Aktivan Član
28.05.2013
163
196
43
35
Ovaj lik se pojavio , izlupetao se kao kad odes da ti gledaju u solju ili u karte , i posle togao nestao . :D A naravno od grow-a nema nista . :D Citao 3 meseca , da je citao 3 meseca verovatno bi shvatio bar nesto , ali ocigledno da nije .. :D
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Da ponovim samo ..prelazi granice zdravog razuma ....smanji to na 1x1m ili 1,20x1,20 stavi jednu od 600w i imat ces i previse ;)

Sutra ce neko doci sa sobom 5x5 m :sad2: jel nam treba to ?

ovo je tema za kljuc i groblje s moje strane.
neka gazda malo prelista forum i kad se odluci za neku normalniju soluciju ,neka onda otvori temu u projektiranju pa cemo dalje po rutini.
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
druze da si i par dana citao forum shvatio bi par stvari, toliko puta su pominjane da nema sanse da nisi naisao na njih. prvo, da si imalo citao dnevnike video bi koliko ljudi priosecno dobijaju sa recimo 600w lampom, na koju kvadraturu ide ta lampa, itd.... i da si citao iole shvatio bi da ce ovo sve pobrojano sto si ti rekao pogotovu tolika kvadratura i jacina lampi da veooooma zasmrdi na nekoga ko zeli da gaji komercijalni uzgoj. ne kazem ti ja ovo sto te mrzim, nhego iz najbolje namere. i ja sam pre dolaska na forum bio komercijala, s tim da sam imao brdo biljaka a jako mali prinos po biljci. samo cu ti reci ovo.
da odgajis i par kila u prvom branju i da prodas, i da te sklepaju panduri u drugom, suocavas se sa sledecim. minimum 5 godina robije, trosak za advokata recimo 200e po rocistu, onda novac za kantinu, nek trosis i bednih 50e mesecno dok si tamo 3000e, i da umesto growa nadjes posao neki i da ti je plata 200e mesecno to je 12000e....... govorim samo o tome sta ti se vise isplati materijalno, tu nisam pomenuo bacenih 5 godina najbolje mladosti, obrukana porodica, 5 godina provodjena vremena sa ljudima sa kojima ne bi hteo ni sekunda da boravis u istom prostoru, 5 godina propustenih izlazaka, zezanja sa ortacima, muvanja ribica, i mora drugih lepih stvari koje ne mozes da radis kad se sj....s i odes u mardelj....
na stranu sto bi bio obelezen za ceo zivot, imao bi krivicni dosije za proizvodnju i posedovanje opojnih droga, i puno dugo nakon toga bi mogao da imas raznih neprijatnosti od strane drzavnih organa, mogao bi da zaboravis na posao u drzavnoj sluzbi.... ma mali milion toga gubis...

da li mislis i dalje da su tih par somica evra sto bi zaradio gajenjem i prodajom marihuane vredni toga svega pobrojanog? jasno da je odgovor NE.

nadam se da si shvatio sustinu svega ovoga sto sam ti napisao, nije iz zle namere, samo dobro ti zelim. nije iskljuceno da si hteo da gajis za sebe samo si se u prvom odusevljenju pomisli da gajis vutru zahuktaoi nisi realno procenio potrebe i mogucnosti.

i dobro nam dosao na forum, videces da mi nismo tako losi kako smo se mozda ucinili na prvu loptu, kriti ke su bile iz najbolje namere.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.