Ormar

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jadran-kush

Aktivan Član
27.07.2014
129
712
93
Ljep pozdrav svima, ovako ormar je dimenzija 100 cm Š,60cm D, 200cm V...sjeme vidite na slikama.... Molio bi vas iskusnije za savjete sta i kako dalje jer ovo je sve sto imam a pocetnik sam u ovome kao sto vidite ... razmisljao sam 3 komda unutra ... dakle sta mi sve od opreme jos treba i kako bi vi to izveli ? :sadbanana:




 

jadran-kush

Aktivan Član
27.07.2014
129
712
93
rasvjeta: 400w hps ili envirolite 200w x2 ( molim savjet )
ventilacija : 6 komp venltilatora 12 v, 80mm... 2 ubacuju, 2 izbacuju, 2 u rasprsuj, cooltube
zemlja : composana , gnjojivo jos neznam


dakle zanima me samo vase misljenje . Hvala
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Za tu povrsinu ti je dosta 250w hps.
ventilacija: ne treba ti 6 ventilatora ako ides na CT, na dnu ormara trebas rupu/e za pasivan usis, cak ne trebas ni vent. unutra stavi sta oces da mijesa zrak.
razmisljaj i o ventilatoru za CT i filteru ako si u stanu a nemas kamo sa smradom....i jos scime ces oblozit ormar. oces u bijelo sve, ili mylar foliju ili one suncobrane za auto.

compo sana...odlicna zemlja.
za gnojivo si miran prva 3-4 tjedna....pa onda mozes pocet sa plantella list....na primjer.
 

jadran-kush

Aktivan Član
27.07.2014
129
712
93
razlika izmedu kit kompleta 250W i 400W je 78 kn tako da mislim da cu ipak uzet 400w . u kompletu dode žarulju Sylvania GroLux 400 W HPS, 400W prigušivač i starter, reflektor long glos.sto se smrada tice imam prozor odma do boxa( da u stanu sam ) ali cu isto uzet CT ventilator i filter. a u vezi ovih 6 vent mislim da od viska glava ne boli jer ih vec imam pa zasto ne da ih iskoristim :) ugl hvala na pomoci nadam se da ce ovo licit na nesto javim se ponovo... pozz
 

jadran-kush

Aktivan Član
27.07.2014
129
712
93
Skoro sam zaboravio oblozit cu onim suncobranima za auto. i jos nesto... ta rupa na dnu ormara za pasivan usis nije bas da mi je naj jasnija :sadbanana:
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
a vent za CT? slabo ti je pc vent na ct-u...u ovom ormaru češ teško održavat normalnu temp. sa tom lampom,ili 250w ili veći ormar...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
tttutakkamen je napisao(la):
... ta rupa na dnu ormara za pasivan usis nije bas da mi je naj jasnija
Ako ct vent vuce van toplinu i zrak iz boxa....svjez zrak mora uc odnekud. E onda stavis rupu na dnu da hladni zrak ulazi. Vent za upuh nije tolko potreban jer samim podtlakom od ct venta ce zrak sam ulazit u box kroz rupu brze nego sa pc ventom za upuh.

cfl zarulje zaboravi sad ako si se odlucio na hps.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
ma mozes. to je samo light trap za otvor.
znaci u tvom slucaju kad na dnu boxa napravis ajmorec takvu rupu za usis.....onda mos stavit takav ili neki drugi light trap da ti svijetlo ne izlazi van...tj da ti ne svijetli pol zida dok spavas.
e sad...oces ti napravit okruglu rupu, kockastu, ili neku trecu ili pak vise manjih...to je na tebi. bitno je da friski hladni zrak moze uc.
sta te muci tu? :D prosto ko pasulj.
 

jadran-kush

Aktivan Član
27.07.2014
129
712
93
jeje fala brate pomoga si puno,nego eto nesiguran sam nebi tia busit rupe bezveze po boxu ... znam da mi nesmje ulazit svjelo u box dok je u njemu mrak pa sam zato malo pazljiviji po pitanju obicne rupe :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
imas hrpu vrsta light trapova da svijetlo ne izlazi i ulazi. ili sa kutevima ili ovo kaj si stavio ili najlonka je isto super rjesenje u kombinaciji. to je sve na tebi da se igras :)
 

Gagiba

Aktivan Član
Razmisli o kombinaciji 250w + recimo 4x45w CFL koje ćeš da poređaš uspravno oko biljki. Malo više kablova ali efikasnija priča i što se tiče rasporeda lumena i što se tiče temperature.

Pc ventovi ne mogu efikasno da duvaju vazduh u CT, ne bi bilo loše da nabaviš neki profi vent, malo je bučniji od Pc ali neuporedivo bolje menja vazduh.