Outdoor 2014 unknow seed x3

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Nebojsa Lekic

Aktivan Član
26.05.2014
53
10
0
33
Pozdrav,upravo odlucih napraviti svoj prvi dnevnik radi vase pomoci.Od frenda sam uzeo 15 sjemenki a od toga su 3 bile zdrave.Sinoc sam ih stavio u casu vode da proklijaju do 12 h danas nisu proklijale pa sam odlucio da ih posadim u casice od jogurta.Planiram da ih presadim na sajt kada budu imale 10 cm.Od gnojiva cu koristiti plantellu i stajsko,a od zemlje neku za cvijece koju imam u kuci.E sad jedno pitanje,da li sjemenke koje su bile potopljene u vodu 16h a posle presadjene(neproklijale) u vlaznu zemlju mogu proklijat u zemlji?Svaka pomoc dobro dosla!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.266
35.813
2.698
Weed California USA
Po cemu ostale nisu bile zdrave? Sto znaci zdrava sjemenka? :)

I da.... ako je sve ok sa sjemenkama ce proklijat u zemlji ;)
Prije nego sto sadis u tu zemlju, bilo bi ok da das sliku zemlje ili ime. U zadnje vrijeme ljudi u svasta sade ;)

Slike mozes preko dropboxa stavit tu, a i vecina stranica za upload radi i preko moba, tinypic, postimage, imgur...al mislim da je dropbox cisto ok preko moba.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amrildooo

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa naravno da moze da proklija u vlaznoj zemlji,recimo ja tako klijam nikakvu vodu ,niti maramice itd..napunim casu od 0.5L zemljom nakvasim tu zemlju stavim menku na vrh ,malo prekrijem zemljom i tu zemlju odrzavas vlaznom recimo onom fackalicom za vodu i sve mi proklijaju..:)
 

Nebojsa Lekic

Aktivan Član
26.05.2014
53
10
0
33
Ok. a mogu li vatu staviti preko njih mozda brze proklijaju,prije sam ih prckao i nisam video klicu.kad ce izaci iz zemlje odprilike?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.266
35.813
2.698
Weed California USA
A kakva ce bit sjemenka nego suha? Kakva je onda to zdrava mokra sjemenka? :) (Ne prcam, nego pokusavam shvatit)
Mozes staviti i vlaznu vaticu, al to ne znaci da ce ti brze proklijat. A kada ce sjemenka izac to ti nitko ne moze reci. Nekome proklijaju nakon 24h a nekome kao meni nakon 2 tjedna :D

Uzmi sve one "suhe" sjemenke i stavi ih u vodu/zemlju/vatu na klijanje ;) Kaj ak ti sve 3 budu muske? Sve stavi klijat !!!
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Najbolje da ti nista neprckas kako si sam rekao,dovoljno je da nakvasis zemlju stavis menkicu u nju i to je to...odrzavas je vlaznom i to je sve ..inda jedino ti treba strpljenja da sacekas da one izvire iz zemlje..:) hebiga za koliko dana ce da izadje to niko nezna,to zavisi i od semena ako je sveze izacice pre ako nije onda koji dan duze..hebiga meni je pola proklijalo za dva dana a ostatak posle jos dva dana,a isto seme i isti dan stavljeno na klijanje..:) a moze i za deset dana da ti proklija bilo je i takvih primera..samo strpljenje i bice sve OK..:)
 

Nebojsa Lekic

Aktivan Član
26.05.2014
53
10
0
33
napravio sam improvizovani box posto necu biti kuci nekoliko dana,oblozio sam ga.alu folijom i stavio sijalicu 15w 1000 lumena,da li ce izdrzat 5-6 dana bez vode i postoji li neki sistem za samozalijevanje?
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Sta ce ti izdrzati bez vode a pod sijalicom kad ti ni sjemenke nisu proklijale? Jesi li to sjemenke stavio pod sijalicu i to sve skupa u neki box?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
di si nasao proklijavati sada kada neces biti kuci, ako ostavis u mraku mogu da isklijaju i izduze se, ako stavis pod lampu (koja ne treba dok ne isklijaju) osusice ti zemlju i cvrc... bolje ih ostavi u prozor dok se ne vratis, il napolje, terasa, basta...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
ajd da ponovim sto sam malo pre napisao, sijalica nema funkciju dok ne isklijaju, bespotrebna je sem ako ti je temperatura ispod 10akC pa da malo ugrejes... a sto se tice kise, da je nema kako bi proklijalo sve u prirodi
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
tih 15w ih nece ubrzati, budi siguran. semenka prvo izbacuje koren (koji inace raste u mraku) pa tek onda fura kotiledone napolje. kad izadju iz zemlje (mraka) oni se otvaraju i polako krecu pravi listovi, od tada pa na dalje treba svetla. ovaj proces (kada krene) traje 2~3 dana. jesmo sad pojasnili pricu :)