Outdoor Blueberry by mali

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.386
2.598
imas kod staklara staklo od 2mm montiras ga ispod sijalica sad to zahtjeva i premjestanje ventilatora tako da ipak u djelu gdje su sijalice ima vent.koji ce ubacivati odnosno hladiti lampe.imas dosta lampi siguran sam da ces imati i problema sa vlagom jer lampe isusuju.ja sam namjestio staklo odma ispod sijalica tako da su se dodirivali stavio sam vent koji je ubacivao hladan zrak i tako sam hladio staklo na taj nacin sam biljke mogao staviti prakticki na 2cm od sijalica a kod CFL je svaki cm dragocjen.dobra strana stakla je to sto ces puno lakse kontrolirati i vlagu i temperaturu a u malim boxovima je to najveci problem i jos jedna sitnica primjetio sam da nemas nikakav reflektor iznad lampi pa ti i to preporucam.pozdrav
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
meni su bas u razini zarulja ovi ventovi sta izbacuju zrak vani, pa bili moga onda samo staklo stavit uz žarulje i tamo na kraju skoro pola od 2 ventilatora izvlace zrak, jel mi to dovoljno ? ove s boka ventove cu usmjerit prema dole da mi mješaju zrak u boxu
sad imam mislim blizu 13000l svjetla, za cvjetanje cu dodati jos da bude bar 15000, one en pokazuju da ima fali svjetla, a meni je prekomplicirano bilo tu raditi reflektor
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
mali_1.3 je napisao(la):
meni su bas u razini zarulja ovi ventovi sta izbacuju zrak vani, pa bili moga onda samo staklo stavit uz žarulje i tamo na kraju skoro pola od 2 ventilatora izvlace zrak, jel mi to dovoljno ? ove s boka ventove cu usmjerit prema dole da mi mješaju zrak u boxu
sad imam mislim blizu 13000l svjetla, za cvjetanje cu dodati jos da bude bar 15000, one en pokazuju da ima fali svjetla, a meni je prekomplicirano bilo tu raditi reflektor

na tu velicinu boxa za vege fazu imaš lumena za bacanje za cvjetanje nek odgovoru iskusniji što da radiš

zanima me temperatura u boxu,cini mi se da zbog malog miliona žarulja imaš problema sa vlagom,sve ti posuše
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
je, al san pojaca brzinu ventova i oko 30 mi je temp, a vlaga verira oko 50 sa 2 case vode :) mozda uleti HPS 150, nisan bas pri novcima, al vec imam cooltube i grlo, pa bar to nebi mora kupovati...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.386
2.598
mali_1.3 je napisao(la):
meni su bas u razini zarulja ovi ventovi sta izbacuju zrak vani, pa bili moga onda samo staklo stavit uz žarulje i tamo na kraju skoro pola od 2 ventilatora izvlace zrak, jel mi to dovoljno ? ove s boka ventove cu usmjerit prema dole da mi mješaju zrak u boxu
sad imam mislim blizu 13000l svjetla, za cvjetanje cu dodati jos da bude bar 15000, one en pokazuju da ima fali svjetla, a meni je prekomplicirano bilo tu raditi reflektor
iskombiniraj nekako to sa staklom ako su ventovi u ravnini sa lampama do jaja bit ce ti lakse montirati.ako ne ubacis HPS onda po meni ovo neka ostane kako je ima tu dovoljno crvenog spektra cak mozda malo previse za vegetaciju ali bit ce to mrak,neznam kako ali ipak si daj truda i stavi nekakav reflektor od lima ili necega vidjet ces razliku i ti a i biljoze.pozdrav.malo se pametujem nadam se da mi nece nitko zamjeriti
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
uzet cu staklo jer sad bas neman za HPS, sad ce temperature gore, pa bi treba...
inace sam narucio plav i zeleni hesi i dolazi u petak...
sto se tice napretka biljki dogodilo se cudo, napravija san neki trening s biljkama koji ih je u 1 dan izbacio za 3-4cm grane
ja sam zapravo isao LST-rati nesto i zapela mi zica za vezivanje u rupici u pitaru i ja povukao malo jace i slomija glavni vrh i 2 niža, sad sam to stavio u vodu dok mi clonex ne dođe i sad ja mislim sokirat ce se ona kad ona poludi, znaci samo za 24 sata ovi LST-rani vrhovi su se za duplo izdužili, sad sam ih sve poveza, ima ih 9kom, samo da bude bar ona cura :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.386
2.598
umjesto LST ti si napravio HST (toping) mnogi ce reci da to i nije losa opcija ja sam osobno protiv toga ali zna to biti jebeno.jednom prilikom sam unosio veliku biljku sa balkona u dnevnu sobu i pogodio sam sa vrhom u vrata i on je pukao kao kod tebe nisam znao sta napraviti i jednostavno sam sa zicom uvezao vrh onako kao langeta kad ruka napukne i zaraslo je za par dana, cudna je to biljka.pozdrav
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
da, al inace bi se trebala sokirati i tek nakon par dana krenuti u rast, a meni je za 24sata poludila
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
kakav je blueberry sa mirisom...osjeti li se?

nalozen sam na taj blueberry odavno...zvuci mi tako yummiii ;-)
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
ne trebaš se brinut kaj si joj isčupo vrh :) ...ja sam svoje lstiro neki dan nakon topiranja (pustio ju prvo 10 dana da se oporavi) i jbga previše zategnuo i pukla cijela biljka pri dnu.....zalijepio ju i za pol dana već je dignula sve "vrhove" u zrak......
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
@MarcoPolo jos uvijek je na vegi (u petak ce biti 5tj) al se osjeti vec jaki miris, razvaljivat ce
@Pare meni je danas dosa clonex tako da ovaj vrh planiran staviti u zemlju, do sad je bija u vodi i nije mu nista
@Domaja svakako je dobro reagirala, jos sad kad je stavim na cvjetanje i zalijem plavim i crvenim hesijem ima da poludi :)
Inace krepa mi je komp tako da nisan moga staviti slike, morat cu vam slikati i staviti da vidite razliku, super napreduju
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
misliš zelenim hesijem :) plavi je od trećeg tjedna...skupa sa zelenim....
 

kengue

Aktivan Član
22.02.2012
123
34
28
43
lega skoro smo isti dan zapoceli sa istom sortom, jedino nam se boxovi malo razlikuju i rasvjeta, al tvoje su malo naprednije, ja imao problema sa osiguracima.. mozemo usporedjivati dnevnike.. :hehe: sretno...
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
sretno tebi jer ja bas i nisan ima srece, htio ih bas staviti na cvjetanje i izvadim biljke vani da zamijenim mala grla s vecim zarulje i uto ulete roditelji i vide biljke na sred prostorije, box nisu otkrili, biljke su unistene...napravit cu novi indoor kad se odselim, a do tad lijep pozdrav i hvala na pomoci !!
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
a jbga brate....odselit ćeš se pa ćeš bit sam svoj gazda....jbga stariji su još krompiri.....zato mi trebamo odmah upoznat djecu sa pravom istinom....tako da nemaju ni onaj usađen osjećak "krivnje"...da budu slobodni jer jedan živiot imaju a ustvari živimo životima puni neznanja jer nam je to tako netko rekao :( .....više sreće drugi put...nadam se da nećeš odustat :) ...baš te bilo simpa gledat kako od totalnog neznanja si učio, mučio i trudio se ;) ....svako dobro...
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Mali više sreće drugi put, jesi im probao možda objasnit?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.