Outdoor Blueberry by mali

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
sime, vec je odgovorio na to pitanje, teraj sad tako pa presadi za dve~tri nedelje

mali_1.3 je napisao(la):
istina, nisan zna da ce se ovoliko spustiti kad ih zalijen, al ovo mi je skola za drugi put
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
15. dan
evo, presadija san ih u posude od 5L i ovaj put san napunija do vrha i stiska malo tako da se zemlja skroz malo spustila, jedva san ih u box ugura :D taman njih 3 i kad dode cvitanje da ostanu 2 ili 1 zenske to bi bilo super
kad san ih izvadija iz ovih od litre bilo je dosta korjenja tako da mislin da je bilo potrebno presađivanje
slike veceras dolaze
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
SimasZg je napisao(la):
super grmasto rastu....valja :thumb:

da, sad su oko 3-4cm od svjetla, danas cu napravit LST
e i da vas pitam za gnojidbu kad da pocnem gnojiti i sto se tice onih hesi gnojiva jesu puno bolja od plantelle ?
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Nema potrebe još gnojiti, pogotovo jer imaju dovoljno zemlje i još su male....moj savjet je tek u cvjetanju da pognojiš sa nekim gnojivom koji ima više P i K.....ali polako...nemoj zeznuti nešto
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Hesi je favorit :) ja ga koristim , odradio sam sad jednu rundu blueberry-ja sa Composana gnojivom i vratio se na Hesi. Osobno mi je najbolje gnojivo. I blueberry je odlicna sorta, stoga nemoj da zajebes.. :p
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
mislija san naruciti hesi gnojivo, pa ako van nije probem da mi kazete od onih osnovnih gnojiva koje je bolje hesi bloom ili hesi hydro bloom, u biti u cemu je razlika, sad cu narucivati neke stvari sa jedne stranice, pa bi tija i gnojiva jer su hesi uglavnom povuklji i prodaje drugi hrvati...
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ako narucujes osnovno gnojivo , onda je to po meni zeleni i plavi Hesi. Ja sam uzimao i druge ali ih nisam koristio. Ako ti je usteda novaca u pitanju. Mozes jos Hesi bloom ako zelis.Ali opet naglasavam , osobno , nakon sto sam isprobao sve.. ostao sam samo na Zelenom i plavm Hesiju. Zeleni kupis od litre a plavi od pola litre buduci da zeleni koristis punooo vise.
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
hvala na odgovoru
znaci ovaj bloom complex (zeleni) od litre i fosfor plus (plavi) od pola litre, samo mi tu nije jasno, i za jedan i za drugi pise da je za cvjetanje, onda bi ja triba npr 1 put zalit cistom vodom, 1 put plavim i 1 put zelenim, vidim da je ovaj plavi kao za neki brži rast jer sadrži fosfor
ja planiram drzati 6 tjedana vegu u ovim posudama od 5L, pa neznam oce mi trebati uopce gnojivo za vegetaciju, presadija san ih u 5L nakon 2 tjedna, pa mislin oce mi biti dosta hrane iz zemlje za veg ?
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Najvjerojatnije će posude biti dosta za 5-6 tj vege, onda u cvjetanju počneš s bloomom (zeleni),a nakon 3 tjedna dodaješ fosfor ( dakle zajedno), zadnjih 10-14 dana ispireš čistom vodom i to je to. Ako ti pare nisu problem uzmi si bar supervit još, a ni PowerZyme nije loš hehe , jedino što ne koristim od hesija je TNT gnojivo za vegetaciju. Dobra stvar što u hesi bloomu ima dosta mikroelemenata(Mg,Ca,Mn,Zn ...) - još jedna briga manje.
I ovo što je Che napisao, blooma uzmi bar dvaput veću količinu od fosfora jer takva je i potrošnja
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
e super, hvala, a problem su mi pare, al odvajam od usta za ovaj grow jer zelim da bude sto bolji, pa cu i za to probat skupit, sad san preko neta tija narucit mix sjema za outdoor, pa i to gnojivo skupa, uzet cu i supervit onda jos
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ja ti imam i supervit, ako mislimo na one male kapi sto su skupe a ne sluze nicemu.po meni. ne trosi pare ako kazes da nemas. Kupi onda osnovno , Hesi zeleni i plavi i to je to.Nista drugo. Ja imam sve pa koristim samo Zeleni i Plavi HESI. provjereno i djelotvorno. ne trosi novce ako nemas ...

ja sam supervit kupio u sloveniji prije par godina i jos ga imam , nisam primjetio nikakvu razliku u koristenju i bez njega.. stoga.. Vecina tih stvari vjerovatno ima neku funkciju ali su vise mozda neka vrsta marketinga, jer zasto bi ONI tebi prodali gnojivo u kojem imas sve supstance kad ti moze ponuditi 6-8 gnojiva koja imaju razlicite stvari u svakom.
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
hvala na savijetu, sad cu narucit zeleni i plavi i 6 fem sjema :hehe::hehe::hehe:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
imao sam identican box prije par godina 12.000lumena i razmisli o nekakvom staklu kojim ces fizicki odvojiti lampe od biljki to nije problem napraviti jer ces u protivnom imati problema sa temperaturom,cfl je dobar ali ako su biljke par cm ispod njih a to bez stakla nece ici,vjeruj mi.inace sve 5 obozavam Cfl boxove ja sada cfl koristim samo za vegetaciju i tu se pokazao odlicnim.pozdrav
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
I ja sam za staklo, kod mene sam spustio za 5 stepeni temp i vlaga mi je skocila. Kosta malo ali radi. Onda mozes cak i da izbacis jedan ventilator i smanjis buku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.