Outdoor Grow Arjan's Strawberry Haze, Hawaiian Snow, Auto NL & Auto Purple

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Pozdrav ekipa, malo sam vas zapostavio, ali evo me sa novim updateom.:vb_wave:

p1000683q.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Prvo, Hawaiian snow. Imao sam velikih problema s njime zadnjih nekoliko dana. Veliki nedostatak magnezija je bio u pitanju. Nakon nekoliko prskanja s gorkom soli sve se poćelo dobivati natrag u normalu.

Visina biljke je več dobrih 1,5m i nema naznaka cvjetanju još..

p1000679p.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Arjan's Strawberry Haze. Lijepo napreduje, iste je visine kao i snow. S njo za sada nikakvih problema, i mogu reći da je jako zahvalna i suradna biljka. Svakako je preporučujem.

p1000681em.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Auto White Widow. Stara 3 tjedna otprilike. Hrvala se sa rastom jako, ali je pod zadnje krenula. Isto problem je bio sa nedostatkom magnezija, koji se riješio vrlo dobro istom metodom kao i Hawaiian snow. Poćela je cvjetat, ali jako malo, još se oćekuje eksplozija rasta kroz ovih nekoliko dana.

p1000677s.th.jpg
[/URL] [/IMG]

I naravno, Auto Northern Light. 6 tjedan cvjetanja, i mikroskop kaže da je gotovo. danas je skinuta i stavljena na sušenje. Trichomi su gotovo svi mliječni, upravo onaj efekt se očekuje po mom guštu. Up-liffting high..:uhvacen

p1000685hb.th.jpg
[/URL] [/IMG]

I još jedno malo iznenađenje sa strane. Svojevrsni eyperiment sa vremenom. U posudama su 2 komada Sugar Mango Ryder-a od WOS-sa, a u zemlji Afghan Kush. Stare su gotovo 20-ak dana. Vidjet ćemo što mogu očekivat od Kusha, sa ovako kasnom sadnjom.
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
notherline-120x120.jpg
Type: Ruderalis 30% / Sativa 10% / Indica 60% Yield: 30 - 150 gr.
Indoor: 80 days Height: 50 - 160 cm
Outdoor: February / October THC: 10 - 15 %

Evo odlučio sam odraditi smoke report ovoga što je bilo isprobano.
Ovo su službene karakteristike biljke sa Pyramid Seeds-a. Ne bi se složio sa količinom THC-a, jer je stvar jebeno potentna!! Prije da je 18-20%, ali dobro...

Uglavnom, probni vrh, koji je suh , koliko se to može uopće nazvat nakon nepunih 5 dana sušenja bez curinga, imao je nekih 0,4g slobodne procjene, ali je bilo dovoljno za dvojicu da furaju cijelu noć :ludak

Efekt je jako zanimljiv, upravo ono što sam i očekivao od mlad biljke. Uplifffting high, cerebrall buzz, vrlo kreativno i društveno orijentirano, ali oprezno sa količinom, jer kako sam rekao, jako je potentno, bez obzira što je automatic.

Osobno sam previše malo povukao, i bilo je na granici paranoje i nelagode jedno kratko vrijeme dok se nije spustilo na normalu. Ne puca pretjerano na smjeh, više na filozofsko stanje uma, opet, više po mom guštu :)

Okus i miris, definitivno od Northern Lighta. Gotovo da ih ni nema!! Jako smooth smoke, ne reže grlo, uz optimalnu kolićinu, znaći bez pretjerivanja, tipa 1g u pljugu, nema ni crvenila očiju niti nikakvih drugih opče poznatih nuspojava. Munchies postoje nažalost, jer to ne volim kada moram napast frižider nakon pljuge :tuzan

Definitivno Indica dominant strain, sa prepoznatljivom genetikom NL. Preporučio bih početnicima, jer nije zahtjevan, dapaće, daje puno više nego se u nju ulaže, i simpatizerima ovakvog tipa dima.

Biljoza je danas 3 dan u water curingu, pa nakon što obavim sve, idu i rezultati službenog vaganja i bag apella. Stay tuned...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
jako ljepo si odradio grow i ljepe sorte samo :) tako i treba :D
ovaj auto NL ti je ispao odlicno, bas se vidi da je masaaan :)
ljepo sve odradjeno, samo jos da se izcjura i :)

peace out !
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
DJFlyHigh je napisao(la):
jako ljepo si odradio grow i ljepe sorte samo :) tako i treba :D
ovaj auto NL ti je ispao odlicno, bas se vidi da je masaaan :)
ljepo sve odradjeno, samo jos da se izcjura i :)

peace out !

Hvala frende... Vidit ćemo za ovaj vikend full gotov proizvod, i onda zaključiti ovaj strain do kraja.
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
evo opet problema, i to velikih ovaj put sa hawaiian snowom.. Nešto ga je gadno nećelo, jel donji listovi su poćeli u par dana drastićno žutit, a srednji i lagano gornji mladi poćinju dobivati žućkaste rubove... Sumnjao sam na magnezij, i špricao par dana listove sa epson soli, i bilo se je povuklo ali jako lagano, i sada opet..

Neki listovi poćinju dobivati točke kao da su suhi, ali ne na vrhovima, nego po sredini.. kao duhan kada je suh za skladište. To se sve dogodilo nakon zadnje zaljevanja i gnojenja.. Umjesto plantele sam stavio valentin tekuće gnojivo, jer mi je ponestalo te plantele list..

Slićan problem imam i sa WW auto, koja je cijela požutila skoro, a u cvijetu je već tjedan i pol.. Da nije možda ph zemlje? Jer na istom mjestu gdje je sada WW, je bio i Arjans Haze, ali je on full otišao baš iz istog razloga kao i ovo. Ph zemlje nisam mjerio, jer ruku na srce, nemam baš 40-ak eura za mjerać, a za latmus papir ne dam 20eura u lokalnim apotekama..

Ideje, savjeti??

A i da ne otvaram novi post, kad sam već tu, možemo zakljućiti auto NL grow... Vrhovi su osušeni, stavljeni u teglicu, i to je to :dada

Ukupno nepunih 5g , što me je malo razoćaralo, ali s obzirom na kvalitetu, ne bunim se :bale

p1000691e.th.jpg
[/URL] [/IMG]
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Vrlo moguce da je ph Haze-i su osjetljivi na to....a i Valentin mi blinka sa strane Valentin,Valentin,Valentin
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Ma valentin je bio samo trenutna zamjena.. Ali i omjer NPK na njemu je bio vrlo zanimljiv: 8:5:6 sa mikroelementima. Obićno je na Planteli 6:3:6

Sutra postam mali video, možda će bit lakše tako doć do logićnog zaključka. Nadam se nekakvoj brain-storming pomoći :ludak
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Valentin je jedno do boljih gnjojiva...ima nekoliko vrsti...po meni bolji od Plantelle...ko sumnja u Valentin gnjojivo neka pogleda moje biljke pa nek kaže da ne valja...
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
a pa i plantella je slovenska isto kao i valentin... sada mi je jedino žao što sam poćeo saplantelom.. tako da šaltanje sa gnjojivom baš nije predobra ideja...

Danas sam ih obišao, i malo se poćelo dobiva nazad na staro. Jedini problem koji je ostao je plijesan koja se mjestimićno poćela bila stvarat na hawaiian-u.. ali to smo uspješno sredili...

DDruga stvar, još jućer sam pokušao jedan zani,ljiv experiment... Evo i šeme...

94357731.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

naime... nije optimalnih i relanih dimenzij kao i orginal, ali radi na tom principu...

Nešto kao kap na kap navodnjavanje... u 24 sata potrošilo je možda pola litre vode. Ima za kupiti u svim večim dučanima vrtne opreme a cijena je nekih 6 eura po komadu... Vidjet ćemo kroz par dana kakav ima zapravo efekt

45593520.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Ma nisam mislio da Valentin nevalja...imam i ja negdje u dnevniku dio gdje sam ga pohvalio .....nego mislim mozda zbog,mjesanja Plantela-Valentin.....ovo sa navodnjavanjem ok ali tu je zemlja vlazna konstantno a nisam siguran da nasa biljkica to voli,cak mogu tvrditi da mala voli kada je suha........ponekad
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Naravno da voli, ali pošto sam ovo primjenio kod automatika, koje bi trebalo pa skoro svaki dan navodnjavat da dosegne visinu dovoljnu za dobar urod ( pod time mislim masivni :D ) treba više vlažno bit... A i temperature vani i na direktnom suncu su ogromne ovih par dana, tako da sumnjam da će vlažnija zemlja u dubini imat loš efekt na biljčice kada će dobrih 70% isparit...

Ovo mi je super došlo za auto WW koji je u cvijetu... A i ova 2 Afghan Kusha koja sam posadio treba ih malo stimulirat da potegnu prije cvjetanja, jer će njima poćet cvijet za nekih 5-6 tjedna... nemaju baš previše vremena da se protegnu na ovoj suši, ali doslovno suši ( nije bilo prave kiše već skoro 2mj )

A na Strawberryu i Hawaiianu to nije potrebno a i sumnjam da bi imalo učinka na biljoze od 1,5m kojima je korijen već sigurno nekih 40cm u zemlji, tako da.. Ovo je više za teglične biljke i kao dodatak za vodu ako ste u nemogučnosti jedan period zaljevat... Sve u svemu, vidjet ćemo, ali mislim da je ovo super za automatic.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Apsolutno se neslazem s tobom ....naravno da nevoli kada je vlaga konstantna. A druga stvar koju nebi smio zaboraviti je PH evo naglasit cu ga velikim slovima.PH vode se dize sam neovisno o tebi i potrebno ga je korigirati.Recimo limunska kiselina spusti ph i vec nakon 20min ph se vrati na staro i sta onda.......
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Po meni ste obojica djelomicno u pravu....sto se outdoora tice nemože se pretjerati s vodom i sa vlažnosti...pogotovo u velim vrucinama...da u dubini zemlje ima vlage je spas za biljku...npr hidrogel bi po takvom bio loš za uzgoj...a nije loš...jako je dobar....PH mjeriti za outdoor?..nepotrebno...puno je bitnije na pravilan nacin gnjojiti i zaljevati odstajalom vodom..govorim za outdoor

Što se tice indoora i opcenito teglicnog uzgoja....PH je jako bitan a vlaga ce prije ubiti biljku nego ju spasiti...veca je sansa da preživi sušu nego potop...no to vrijedi za indoor i teglicni uzgoj
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
pogledaj tu-icmag forum-Looking for guerilles with leaf spot diease experience, odmah na prvoj stranici.Mislim da je po tvom opisu ovo najslićnije s problematićnim listovima. ja sam to slućajno našao i kad sam vidio slike išao malo proućiti jer i kod mene je totalno isti problem s tim truljenjem lišća.Prvo poćne kao s hrđavim toćkicama koje postaju sve veće i tamnije i nakraju list požuti i otpadne,-vjerojatno neke glivice s kojma je zaražena zemja na sajtu,koliko sam skužio nemogu se uništiti ali ima nekih mjera da se uspore i da se pokuša preventivno djelovati da se ne aktiviraju ali ostaju i preživljavaju u zemlji.I kad zaraza uzme maha može ozbiljno smanjiti urod.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Smokey je spominjao posude,teglicni uzgoj taj nacin sto vec netko moze protumaciti da je dobro za indoor a to svakako nije. Naravno da je vani nemoguce pratiti ph.Slj.god sam outdoor i ako budem bio u nekakvoj nedoumici svakako cu Blade tebe gnjaviti.pozdrav.Smokey peace
 
27.05.2011
9
1
3
32
Malo sam skeptican oko ovog hazea i hawaiian snowa jesi siguran da ce uspjeti do kraja izgurat na vrijeme?? :icon_confused: A sto se tice ovog navodnjavanja ne znam kakav utjecaj bi to imalo na biljku ja osobno zaljevam biljoze kada se listovi opuste i ono kad ona bas trazi vodu...
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
ma ekipa, sve je ok, ali ajmo rasčistit da se ne ''pokoljemo'' bezveze :cvetak

Prvo da vas uputim u sam početak pripreme sadnje... Iskopao sam rupe dubine nekih 30x20cm dubina x širina i unutra nadodao plantele balkonia, kao i što se vidi na slikama s početka. pošto sam ove godine radio selektivni i manji grow, pozabavio sam se i s time, inaće je ištla klica u rupu bušenu čačkalicom i bilo je super.. hehe

Pošto je plantela balkonia puno rahlija, pa čak i od terramagme, vlažnost je već nakon dva dana od zaljevanja gotovo nikakva, a zemlja na dnu ovog sajta je kamen kamneni, dovoljno vam to govori da dublje od 30cm lopatom nije išlo jel sam mislio da će puknut :ludaci_lol:

Ali da se ne udalajavam od teme, samim time biljka je bila sporija u rastu jer je korijen radio više od same stabljike a kada je prošao kroz balkoniu i udario u glavnu zemlju nastali su problemi jer je teško dolazila do vode a kiša nije padala napominjem kako se spada skoro 2mj ako ne i duže! Zato smatram da bi ovo puno pomoglo ne toliko da zaljeva, jer ova spravica nije za zaljevanje jer koliko razumijem njemački piše da je materijal slićan keramici, a ne drvetu. Služi samo za održavanje vlage u zemlji.. Pa povežite sada 35 temperature-rahla suha zemlja-zaljevanje jednom tjedno sa ( na moju sramotu) 6l vode pognjojene po biljci i temeljnu zemlju- sativa ( suptropska ) koja voli da je više vlage nego indica ( barem meni zdrav razum to govori ).

A opa cupa u pravu si, tegle jesu u outdooru za automatice baš zato da vidim jel ta teorija sa temeljnom zemljom u pravu, jel auto ww propada kad je prokorijenio kupovnu balkoniu jel voda je slaba, a ja ne mogu svaki drugi dan dolazit zaljevat biljčice.. ipak mi je vlastita koža nekako draža! :icon_confused:

Protuva smatram da će ispeljat grow, barem strawberry, on je u super stanju, a i očekujem cvjetanje za kojih 4-5 tj..

Hvala catfish, budem to malo prostudiro
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Smokey....zagrizo si ti dobro u uzgoj jos nekakav indoor na jesen i to prelazi u kronicnu bolest.....mos se navuci na to.poz:thumb:
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
opa cupa je napisao(la):
Smokey....zagrizo si ti dobro u uzgoj jos nekakav indoor na jesen i to prelazi u kronicnu bolest.....mos se navuci na to.poz:thumb:

Hahaha, znam frende, jako dobro znam. Smoking pot isn't addictive, growing it is...mislim da je to netko rekao davno... Indoor više ne radim. Ovo je puno 'prirodnije'. Mislim da ću se smirit preko zime, a i bolje opremljen bit za nagodinu. :dada
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.