Outdoor Project 2013.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Nadam se da ce krenut jace...trebale bi bit duplo jace za 18 dana u out...što se piljevine tice ,nemam pojma ne koristim je...znam da je moj stari koristi u vinogradu oko cjepova da ne raste pljeva....vidio sam ti pripremu i savjetujem ti da pognjojiš sa pola doze...sretno pratim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lamp3rija

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Probaj da ocistis piljevinu sa jedne biljke sacekaj jedno 2 zalivanja i vidi razliku.

Pogledaj u mom dnevniku, imam 2 biljke i 1. je bila u obicnoj zemlji a 2. u mesavini zemlje i piljevine. Posto je zemlja bila jako losa biljke su pocele da umiru ali ova sa piljevinom je sporije rasla i kada sam presadio duze joj je trebalo da se oporavi. I dalje ima piljevine jer je koren rastao kroz mesavinu zemlje i piljevine i nisam mogao da uklonim sve. Mogu da ti kazem da Ova prva bez piljevine buja a ova druga raste ali znatno sporije.

Evo i kapetan ti gore kaze da se koristi za uklanjanje korova i trave pa razmisli da li je pametno da posipas...

Ali necu da ti naredjujem sta da radis, kazes da si radio uspesne grow-ove sa piljevinom. Tako da, ako je tebio dobro meni jos bolje :)
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Ja ne bi previše da pilam sa piljevinom, samo bi želio izrazit zahvalnost i zadovoljstvo što imam prilike kao jedno gradsko dijete čitati o iskustvima "sa terena".
Jednog dana, kad se odlučim za sadnju pod suncem, sigurno će mi sve ovo znanje i trikovi koristiti. :thumb:

Ako sam dobro shvatio, glavne značajke piljevine, bez obzira o kojem se drvu radilo, su toksičnost i kiselost. Čitajući jutros mrvicu po netu uspio sam pročitati i da piljevina dok se razgrađuje crpi dušik iz zemlje. E sad, ukoliko imamo problem sa korovom i puževima, mislite da bi površinski sloj od par cm u okolini već formirane biljke imao zamjetan štetni utjecaj na korijen i rast biljke? S druge strane, ukoliko protiv puževa koristimo pepeo - može li on pak previše povisiti pH zemlje?

Svjestan sam da je praksa zapravo jako jednostavna i ne treba komplicirati, ali jbga - onda ne bi imali o čemu teoretizirati. ;)

U svakom slučaju, ako Smokey ostavi piljevinu i biljčice pokažu simptome nedostatka N i/ili niskog pH - znamo na što posumnjati.
Eto - ako su male za 20ak dana možda je baš zbog piljevine koja cucla dušik i/ili kiseli zemlju. :D

Još jednom se ispričavam na spamanju dnevnika, al kontam da je ovo outdoor pa ne smeta da ga napunimo sadržajem do prvih pistila :)
 

MornarPopaj

Aktivan Član
14.04.2013
110
55
28
PowerSeed je napisao(la):
@vutricaaa
nema opomene zbog ћирилице i nemas opomenu, al ces lakse doci do odgovora ako komuniciramo latinicom, no hard filing zemljak
znma, skontao sam da nema opomene, zato sam i prepravio kom., a mislio sam da imam opomenu jer ispod posta pise "Status upozorenja", ali onda sam video da je to kod svakog posta, pa se skontao :D Pozdrav! :) :rasta1:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Invalid or Deleted File.
The key you provided for file download was invalid. This is usually caused because the file is no longer stored on MediaFire. This occurs when the file is removed by the originating user or MediaFire.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
preventivno neopitroid jel jednu ti vec grickaju musice. i one u kantama kad presadis,kante sto dalje sa sajta.prema okolnom raslinju prosudjujem da furanje vode nece bit potrebno. samo ce im se korijen ulijeniti. sretno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
odlicno, krajnje neupadljivo, samo mogu da se nadam se da je mesto dovoljno sigurno iako znam da takvo ne postoji, tako da, puno srece
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Nema sigurnog.sajta, to je definitivno. Cak mislim da je netko I bio na sajtu, ili zivotinja kakva, jer sam stavio okolo 'osigurac' da tako kazem u vidu konca I bio je potrgan.

A sto se tice musica, to cu sutra obaviti prskanje.koprivom I cesnjakom. P.s. u kantama su Jack Herer auto I Afghan Kush ryder.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
frend, meni to izgleda kao gnezda od rode na zemlji, mislim da je preupadljivo, pa sad jos i ako ti je konac potrgan, pazi sta radis, opreza nikada dosta, sta drugo da kazem
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Danas je obavljeno spricanje profiv gamadi, I rascicscena je malo piljevina. Imate pravo, malo je preupadljivo.

Ponovo je postavljen konac na prilazna mjesta, I ukoliko opet bude potrgan, prelazimo na malo 'ortodoksnije' mjere sigurnosti. Update uskoro.