Outdoor sorte

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.08.2011
35
3
8
58
Prvo su bile 12 sati u vodi.zatim u vati tri dana dok se nisu raspukle i korjenčić je izašao van samo 2mm.tako je bilo tri dana i potom ih stavio u zemlju i ništa do danas.

p.s. "domačica "za tri dana u vati imala kokjenčić 2 cm.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
pa nije bas da obecava, jesi probao jednu bar malo da odgrnes, da vidis sta se desava, ako si dublje zasadio il jace nabio zemlju moz da joj blokiras razvoj u jace vlaznoj zemlji... ili jako suvoj... povrsina bi trebala da je rastresita i vlazna, dubina samo par mm... i ja imam jednog automatika koji vec treci dan ne izlazi, nije duboko spustena menka, odgrnuo sam i stoji ziva zdrava, nije istrulila al stoji, jbg. ne izlazi joj se na +42C :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
pa, temperature su daleko od optimuma za isklijavanje, nije iskljuceno da malo stekaju zbog vrucina, ako nisu trule odrzavaj vlaznim da ne dehidriraju i budi strpljiv, mozda se pojave kad malo zaladi ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
koji konkretno, ima vise vrsta tog substrala naturen bio... u svakom slucaju buda je stavio u terramagmu, ne bi trebalo biti problema po pitanju zemlje... i moja semenka automatika je u terramagmi (kao i sve do sada), i isto se nista ne desava a nije istrulila, stoji onakva kakvu sam je zasadio, a stavljena je kada se vec raspukla i krenula klica
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
krauter ausaat erde - substrat za bilje sa manjima potrebama za hranljivimi tvarima. namjenjen za začetnu fazu sadnje / seme /.
probleme sam iste imao ko gore opisani. koristio sam ga prvi put. kad sam ga stavljao u posude mi se nije svidzala struktura
substrata, pa sam mislio valda znaju sta prave. kad sam vidio da semenke se ne razvijaju ili su dve dosle tanke ko vlas sam skonto
da nesto puno ne valja. / greska mi bila sto su u trgovini imali jedino ovaj supstrat a men se nije islo u drugu./ onda sam uzeo supstrat composanu
isto za zacetnu sadnju stavio 6 kom automatika i nesto drugih sve je izraslo iz zemlje brez greske. tolk, da sam zakljucio da je bila greska u supstratu.
sta znam slaba sarza. svetlo sam imao 2x 55 watov neonke za vegi, tem.27- 28 stepeni upajena svetla, gaseno 22 stepeni, vent, sve tak ko mora biti. zalivanje prvi put na puno u posude od 0.5 litara, kad se iscedila voda lepo semenku 3-4 mm duboko. proklijano u vodi, nikad me nije ostavilo na cedilu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
zaista cudno ako se radilo o "substratu za bilje sa manjima potrebama za hranljivimi tvarima. namjenjen za začetnu fazu sadnje / seme", mozda je zemlja dugo stajala, lose skladistena... ko ce ga znati al verovatno je ja ne bih vise kupovao :) hvala za iskustvo u svakom slucaju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
07.08.2011
35
3
8
58
ima li kakve naznake da će izrasti?
PowerSeed je napisao(la):
koji konkretno, ima vise vrsta tog substrala naturen bio... u svakom slucaju buda je stavio u terramagmu, ne bi trebalo biti problema po pitanju zemlje... i moja semenka automatika je u terramagmi (kao i sve do sada), i isto se nista ne desava a nije istrulila, stoji onakva kakvu sam je zasadio, a stavljena je kada se vec raspukla i krenula klica
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
ne znam, moja ne mrda, sklonio sam je unutra na prozorsku dasku i prakticno odustao, al neka je jos malo... mislim da joj je vrucina na terasi dosla glave
 
07.08.2011
35
3
8
58
moje nisu bile vani baš zbog toplotnog udara.možda smo ipak trebali saditi u maju, kad je vrijeme povoljno za nicanje i sadnju.ovako idemo "protiv" prirode.(mislim)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
ma daj, onda bi se indoor svodio na sejanje samo u maju, nema veze koji je mesec, potrebni su samo adekvatni uslovi, a velike vrucine nisu pravi uslovi za klijanje, temp. ne bi smela biti iznad 28C, a ne 38C i vise
 
07.08.2011
35
3
8
58
ima linetko iskustva sa White cheese autoflovering sortom ?

Power mislio sam samo na najidealnije uvjete.(netvrdim da automatik neće izniknuti sada već mu treba vremena po ovoj vrućini)
 

MasahikoKimura

Aktivan Član
16.07.2013
63
23
0
zna li netko nešto o Pineapple Chunk sorti,čini mi se fantastična stvar i planiram iduće godine raditi outdoor uzgoj s tom sortom..

ako netko zna nešto o njoj slobodno neka se raspiše,postoje informacije u seedbanku o njoj ali naravno ''svatko svoga konja hvali''....