Outdor grow,domaja. :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
10.11.2014
2
4
3
tijuana
Pozdrav svima htio bi vam pokazati svoj sistem vanjskog growa prezivjela mi je jedna samo.
Sjeme je bilo od obicne sto sam pusio,pre par godina sam od istog napravio takvu stvar da nisam mogao vjerovati :D Samo je bilo pre malo nisam djubrio,nista bio sam pocetnik.. :/
Tako da sam sad malo ozbiljnije to razradio vidjecemo sta ce biti,ove godine. :)
Ovo je moja djevojicica,komentari i misljenja su dobro dosli pozdrav. IMG_20150611_074507.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Maksimilijan2

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
a da malo objasnis taj tvoj sistem vanjskog growa, pa onda da vidimo komentare i misljenja ;) sretno
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Pozdrav i tebi,ako si nam zeleo pokazat svoj sistem,trebao si onda vise informacija navesti... sta kako i gde al dobro zelim ti srecu u growu i da bude zenka
 
10.11.2014
2
4
3
tijuana
Hehehe sistem zemlja nadjubrena stajskim djubrivom u kanti,posto sam pre stavljao u zemlju ovaj put sam se odlucio za kantu.Ove flase sto vidis su izrezane na dnu malim rezom da ide kap po kap kad ostane suva zemlja sama povlaci vodu :) Nije nesto ali sljaka ;) Zaljevam kokosijim razredjenim izmetom.Pokusao sam od ove klonirati dvije biljke posto mi je samo ona uspijela vidjecemo sta ce biti,postavicu slike ovih dana.Inace nista ne koristim od hemijskih sredstava samo majka priroda.Pravim od kopriva za prskanje i polozio sam oko nje svejeze koprive.To je to ukratko :)Hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Maksimilijan2

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Ovako ja zalijevam papriku.
I funkcionira :D
Jedino što ćeš u kanti morati kasnije kad naraste svaki 3-ći dan bar ... po 4 litre vode.
I budi oprezan sa tim home made gnojivima.Radije si uzmi jednu Plantellu list a kasnije cvijet i to doziraj i ne brini.
 
10.11.2014
2
4
3
tijuana
Xexexex papricica ljuta ;) Konstantno je vlazna zemlja od ovog sistema traje do 7 dana lagano.Dobra fora dok ne uzmem ono crijevo za kap po kap pa cu to pantentirati.Moracu uzeti tu plantelu citao sam dosta ovdje o tome kako sta,ja za sad samo prirodnim putem.A gnojivo razrijedim dobro ostavim da odstoji 2-3 dana i onda zaljevam,vodim racuna o tome. ;)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Traje zato što je biljka mala :) i ne pije puno vode.
Kasnije ćeš vidjeti a bit će ti i kanister mali,hehe ... pretvoriti će se u kanisterčić kad ovo drvo naraste ,još ako se pretvori u curu,ihaaaaaaa :)
 
10.11.2014
2
4
3
tijuana
Ako,ako samo da bude drvo ;) Do tad moram napraviti sa kanisterom i crijevom sistem od 25l jer citav avgust i septembar me nece biti.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Onda ju odmah sada rokaj u neku rupetinu sa zemljom,jer ti neće preživjeti odsustvo.
Voda će ti se pretvoriti u otrov za ta 2 mjeseca :(
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
A zasto komplikujes? Ako vec imas prostor da posadis u zemlji,kao sto rece kolega voda se pretvori u otrov,pre je ostavi dva meseca direkt u zemlji bez zalevanja,nego da joj pravis sta vec... mada i to navodnkavanje kako si ti odradio,ja to ne bi koristio,ako vec posecujes curu u 5 dana,mozes odnet do nje 5l vode.... ok je to,petica ta trud,al ovo je moje misljenje... peace
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Simpatično ti je ovo sve, ali nepotrebno :) Pogotovo što planiraš svoje odsustvo, pa se nećeš moći brinuti o biljci... I kolege su ti rekle, a ja ću ti ponoviti... PRESADI DIREKT U ZEMLJU ;) Sajt ti je dobar, bujna je vegetacija na njemu, pa će se vlaga bolje zadržavati oko biljke ! Možda da okrčiš okolne grane, da bi biljka dobila još vremena pod direktnim Suncem ?!? Da sam na tvom mjestu, ja bih uradio sledeće :
  • Iskopao rupu širine tog bureta, i dubine da biljka potone do PRVOG sprata listova
  • Isušio sadržaj bureta, rascijepio ga, i prebacio busen u rupu
  • Ostatak rupe napunio nekom brend zemljom
  • Molio se Bogu da bude ne muška :)
Uradi ovo sve, i velike su šanse da ti biljka preživi. Iz stabla koje bi porinuo dublje u zemlju će krenuti korijen, a ovaj već razvijeni bi završio poprilično duboko... pa je samim tim pristup vlagi zagarantovan ;) Na većim dubinama uvijek ima vlage ! Nabavi Slavol u medjuvremenu, i uključi ga u ovu tvoju organik priču... ali i razmisli o Venlovom prijedlogu da kreneš i sa Plantelama (Vrt i List) . Srećno u daljem radu :sun2::sun2::sun2:
 
10.11.2014
2
4
3
tijuana
Hvala na savjetima drugari onda cu je presaditi u zemlju,nadam se najboljem.
Uzecu i te preparate za nju.Do tad cu ovo od koprive i gnojiva koristiti.
Saljem slike kad odradim,pozdrav rastamani. :)
 
10.11.2014
2
4
3
tijuana
Tepam joj ;) Nadati se da ce biti suknjica :)

E druugarI trazio sam ono sto ste mi rekli,ali gdje sam ja nema Plantele.Nasao sam od Green Garden-a za cvijet i list moze li to?Ni Slavola takodje nema. :/
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.