Par pitanja pre pocetka uzgajanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
Dakle,

Sa burazerom vec par meseci planiram da pocnemo da uzgajamo jednu biljku, pa se sad napokon odlucismo da kad se vratimo sa letovanja za mesec dana, napravimo ceo box i zasadimo neku lepoticu.

E, sad, posto sam citao dosta o boxovima ovde po forumu, naucih par stvari, ali ipak mi se cini da se moj razlikuje dosta od dosadasnjih.

Imamo sobicu na tavanu, mozda 2x2, visine isto oko 2 metra, gde je dosta mracno ,ali nema mnogo vlaznosti, i uvek duva blaga promaja. Pa sad, planirao sam da ogradim to, sa strane da stavim foliju (videcu jel cu PVC, da unutra bude bela strana, ili cu jednostavno aluminijumsku, da bude mat strana ka unutra), i odozgo isto to, i time napravim neki prostor od otprilike 1 metar kvadratni, visine od mozda 1.5m.

Kakva svetla bi mi bila potrebna za to? Sigurno necu moci da izdvojim dovoljno da uzimam LED lampe, pa ono, sta bih mogao da stavim u zamenu za njih? I da, iz BGD-a sam, gde mogu da kupim te lampe ovde?

Isto, sto se tice cirkulacije vazduha, provetravanja... Sobica je na takvom mestu da uvek blago pirka vazduh, nije zagusljivo, i cini mi se da ne bi bilo potrebno ugradjivati dodatnu ventilaciju.

Sta bi mi jos trebalo za uzgoj? Jel potrebno da uzimam neko djubrivo, ili ne?

Seme cu moci da nabavim, ali sam isto hteo da pitam, jel moze nesto da se napravi od semena hibrida? Posto se uvek u kesici zapadne 5-6 semenki, pa ono, jel vredi to necemu, ili da uzimam nesto kvalitetnije preko neta?

Hvala unapred. :)
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
treba dosta da citas posto neznas skoro nista nije to prosto da ti neko objasni u par reci ja bih ti savetovao lampu natom prostoru od 400w

i takode semena kupljene tj.brend mani se hibrida i klonova daleko si od toga. ventilacija ako mozes ostaviti tako da slobodno vazduh ulazi i izlazi jedino je tu najveci problem miris jak u cvetanju zato se koriste carbon filteri i odvodne cevi u dimljak itd.

pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.