Par pocetnickih pitanja :D

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
02.07.2013
1
0
0
Pozdrav svima!

Sorry ako su pitanje malo glupa, proučiti ću sve detaljno kasnije, ali sad mi treba par brzinskih odgovora :D. Ako su neka pitanja "nezgodna", obrišite samo njih, nemojte cijeli post :). Inače sam iz kontinentalne Hrvatske, okolica Križevaca, i sva pitanja su čisto "akademska" :D. Ukoliko su neka pitanja već detaljno objašnjena, može link na temu, pa ću ih pročitati.

1.) KASNO ZA SADNJU ILI NE?

Zanima me je li prekasno za "outdoor" posaditi par biljkica, obzirom da je već 7. mjesec? :) Ako nije, do kad bi narasle kako treba? I do kad je krajnji rok za outdoor sadnju? I u koje doba godine je najbolje posaditi?

2.) RAZLIKE MEĐU SORTAMA?

Koja su najbolje sorte za pušenje, a koje za ulje (kao što radi onaj Rick Simpson), ima li uopće razlike (osim u količini THC-a) ili je manje-više svejedno? Je li najvažnije uzeti sjemenke s najviše THC-a ili? Postoje li sorte bolje za indoor sadnju, a bolje za outdoor? Postoje li sorte koju su namijenjenje ranijoj sadnji (npr. u 5. mjesecu) i sorte za kasniju sadnju (npr. u 7. mjesecu)? Ukoliko ima takvih razlika, ima li negdje nekakva tablica za lakše se snaći? Koliko sam shvatio, svim sortama treba oko 2,5 mjeseca da full narastu.

3.) LEGALNOST NABAVE SJEMENKI?

E ovo mi je najnepoznatija teme, s najviše upitnika, pogotovo obzirom da smo od jučer u EU. Čitao sam malo po HR siteovima i našao sam hrpu kontradiktornih informacija. Od onih da je kazneno kažnjivo bilo kakvo posjedovanje sjemenki, pa čak do tog da je kazneno kažnjivo i sam pokušaj ("namjera") nabavke sjemenki. Neki kažu da za posjedovanje sjemenki možeš završit u zatvoru, neki kažu da ti ih murja samo oduzme ako ih nađe kod tebe, a neki kažu da možeš završiti u zatvoru, no da se mora provesti vještačenje (sadnja tih sjemenki). S druge strane, neki kažu da posjedovanje ili nabava/pokušaj nabave samih tih sjemenki nije ilegalan, a i ako ti ih murja nađe, ne može ti ništa ili ti ih samo oduzmu. Što je na kraju točno? :)

4.) NARUČIVANJE SJEMENKI IZ EU IZ WEB SHOPOVA?

Gledam po stranim siteovima i vidim da je u dosta zemalja (Italija npr.) sasvim legalno prodavati i kupovati sjemenke marihuane, tj. same sjemenke i njihova nabava/posjedovanje nisu kažnjive sve dok se ne posade. Obzirom da smo od jučer u EU, mogu li se sjemenke naručiti u HR preko Interneta i bez straha da će ih murja naći/zaplijeniti? :) Ne znam koja je procedura naručivanja preko Neta, pregledava li se i dalje roba pri ulasku u HR ako se naruči nešto iz EU? I nakon kolko vremena dođu poštom u HR? Koji su dobri web shopovi u EU (s kvalitetnim a povoljnim sjemenjem i da slanje ne traje predugo)? Vidio sam da navodno postoji i nekakav SLO web shop ***********, kakva su iskustva sa njima, jesu li povoljni i pouzdani?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Sve već imaš na forumu, pa čitaj. Koristi pretragu za lakše snalaženje.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
1. Kasno ali nije da ne može.
2. Proizvođači imaju opis svake sorte
3. i 4. zakone u HR znaš.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.