PC Box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Evo poslat će ti ljudi odmah, samo stavi fino adresu :p

U mom potpisu imaš pravilnik pa ga fino pročitaj..posebno obrati pozornost na 14. stavku

:maryjane:
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
jaO kralju stavi HPS u neku staklenu cev poput Cooj tuba i naka duva vent kroz nju napolje ili bar stavi staklo ispod HPS pa neka ti jedan vent duva preko lampe napolje van kucista! Tako ces resiti problem toplote a i 50-75w nece grejati kao ludo ako napravis ovakav sistem! Improvizuj decace!!!
 

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
odluka je pala, ako stavim hps moram dodat jos jedan ventac koji buci. ja cu stavit 3 neonke po 15W iznad reflektor od aluminija i to je to.
 

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
nego posto cu dobiti samo 2 sjemenke skunka, ako budu mudonja i cura nekako bi ih nabio u kuciste pa kada procvjetaju neka se prase pa da sam ja siguran sa sjemenkama.
nego da vas pitam koliko vremenka sjemenke mogu stajati prije negoli izgube klijavost?
i kakvi uvjeti su za to dobri??
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Petar Pan je napisao(la):
ja čekam da Inq napiše kompletan vodič za mini grow, kao što je i obećao, a onda se možda bacim u akciju.
Inq??????! :icon_lol:

Vodic vec postoji sa slikama... nisam ja pisao vec neko sa foruma ko nema vise internet a i ne zeli da mu se pominje ime.

Problem je sto ja u fajlu ne vidim slike... ali sredicu to :)
 
16.06.2009
13
0
0
41
mislim da si ovo izveo vrhunski.mozda bi bilo dobro ubaciti (bar bi ja tako) nekoliko led diodica,mislim da bi puno znacilo.Hps bi previse grejao na tolikom prostoru a sto se tice folije mozes se posluziti za prvu pomoc alu folijom (ako nemas za kupiti bas za uzgoj) ali obrati paznju kada je budes stavljao da ne okreces onu stranu koja je sjajnija,vec upravo onu stranu koja je matirana.Sjajnija hoce da emituje vise toplote a to hoce naskoditi biljcicama.Eto toliko od mene.

P.S.(mislim da bi u vegetaciji puno pomogla i stedljiva)
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Pa naravno da ima: Che-ov dnevnik, Laidback-ov dnevnik, flomaster je isto nešto radio ne sječam se točno. Prelistaj dnevnike uzgoja pa vidi ;)
 
04.06.2010
3
0
0
46
Laidback je napisao(la):
Vidjet cu malo za scrog...

Da, lowryder bi bio najbolji, iako je trenutno obicna domacica posadjena. Ne znam gdje bih nabavio sjeme lowrydera, tako da cu se morati snaci sa ovim sta imam.

U Novom Sadu Zmaj Jovina 23 Kullu ltd Pajp i bong shop
 
11.05.2010
19
0
1
44
Imaš na Marinićima iza Plodina firmu Elektro-nešto tipa elektromax, vidit ćeš odmah pokraj birca....tamo bi trebali imati i prigušnice i startere i lampe manjih snaga, a ako nema gore lampi imaš ih u Cro-commercu na piremadi iznad hotela neboder tj. ispod Ave motora. 100w -125 kn.... Sretno!
 
11.05.2010
19
0
1
44
Imaš na Marinićima iza Plodina firmu Elektro-nešto tipa elektromax, vidit ćeš odmah pokraj birca....tamo bi trebali imati i prigušnice i startere i lampe manjih snaga, a ako nema gore lampi imaš ih u Cro-commercu na piremadi iznad hotela neboder tj. ispod Ave motora. 100w -125 kn.... Sretno!​
 
28.03.2012
5
0
0
33
Ne znam kako bi zapoceo recenicu, u glavnom proveo sam 2 dana pomno citajuci vecinu stvari ovde, veoma sam iznenadjen i uzbudjen koliko su ljudi ljubazni i veoma upuceni sto se tice trave.E sad citajuci vecinu ovih tema savrsena stvar mi se cini ovaj PC BOX, veliku zelju imam da napravim to, prvenstevno jer je veoma intersantno, zbog ljubavi prema gandzi i vise mi je pun ku**c jebe**h dilera koji mi uvaljuju takozvano 'travu'ili ti GOVNA..E sad ja ne znam dal sam na pravom topicu, i veoma mi je zao ako nisam(ovo mi je prvi post, a i nisam nesto iskusan sto se tice pisanja i foruma).Zelim da imam 2 biljke koliko sam skapirao obicno kuciste nije dovoljno veliko za to(vec za jednu biljku) tako da mi je u planu da kupim BIG TOWER. Pored toga voleo bi da ako neko ima volje da mi pomogne sta jos da uzmem, citajuci sve o sijalicama me je zbunilo mnogo. E sad ako budem imao kuciste BIG T sa napajanjem, pored toga bi mi trebale 'sijalice' ali koje?(vase misljenje me zanima, potrudio sam se da razumem ali pretesko mi je(stvarno puno stvari ima a ja zelim sto pre da pocnem sa ovim, veoma sam uzbudjen), ali stvarno previse stvari odjednom i ne verujem samom sebi da cu napraviti pravi potez, zato i trazim vasu pomoc). Pored sijalica trebaju mi i ventilatori(Po vasoj proceni koliko bi mi bilo potrebno i koja su najbolja mesta za stavljanje, svatio sam da moram da imam jedan za biljku pri dnu, jedan gore ispod sijalice,ali iskreno veoma sam zbunjen..)
Sto se tice tih spravica za merenje temperature i vlaznosti vazduha(to mi je jasno i planiram da kupim)ali mi je prvenstveno da kupim ove osnovne stvari. Sto se tice folije procitao sam za njih i kupicu one najbolje(nisu skupe uopste).Sto se tice vode to mi je jasno, ima raznih nacina, citao sam to za limun da smanji ph vrednost i to da mogu da je prokuvam.
E sad do ovog foruma sam dosao preko jednog prijatelja koji mi je rekao da ovde mogu da nadjem sve sto me zanima. S obzirom da on radi outdoor a i nije toliko iskusan nije mogao preterano da mi pomogne oko ovoga.
Pre tacno 2 nedelje , stavio sam bio 10ak semenki neke divlje marihuane od kojih su mi 3 nikle.
[image]http://imageshack.us/photo/my-images/837/fotografija0040r.jpg/[/image]
Ovo je slika 5 dan, inace drzim ih pored prozora i posle citanja odredjenih postova ovde svatio sam da im fali dosta svetslosti zato i idu tako visoko i naginju se trazeci svetlost.
[image]http://imageshack.us/photo/my-images/11/fotografija0042m.jpg/[/image]
Ovo je posle tacno 2 nedelje odvojio sam ih.
[image]http://imageshack.us/photo/my-images/138/fotografija0041z.jpg/[/image]
Ovo su mi ove 2 vece.
[image]http://imageshack.us/photo/my-images/684/fotografija0044k.jpg/[/image]
Ovo je skroz levo na slikama, znaci numero uno. n1
[image]http://imageshack.us/photo/my-images/822/fotografija0045.jpg/[/image]
Ova je druga, znaci n2.
[image]http://imageshack.us/photo/my-images/37/fotografija0046.jpg/[/image]
I ova mala mackica je treca, najmanja ali nekako mi je veoma simpaticna. :)
E sada po proceni mog drugara, ako ne bi koristio nikakav box nema nade za njih, a i ako bi se desilo nesto morao bi da cekam do 9og meseca, sto ja nikako ne zelim, ali ove mackice mi i nisu toliki prioritet koliko da napravim box.
Ako se nadje neko da mi pomogne, voleo bi da znam otprilike koliko bi me izasle cene sijalica , ventilatora , i tih spravica za temeraturu i vlaznost vazduha, ako nije problem.I jos jedna stvar ja te ventilatore mogu sve da prikljucim na napajanje?
peace!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
nabavi za pocetak big-tower kuciste i skroz ga ocisti iznutra, a sto se tice rasvete moz unutra hps (70, 100 pa i 150w, sve zavisi kako ces da sredis ventilaciju) ili da stavis bar 4 kvalitetnije cfl sijalice (od 26~30w)