PC Grow CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
nakon pozamasno dugog pregledavanja foruma, tema, podtema i postova, dosao je i taj ternutak :D

PC box: 18 x 42.5 x 45
Rasvjeta: 30W Osram quick light - 1910 lm (Cool white)
18W Osram quick light - 1170 lm (Cool white)
15W Simpex - 880 lm (Warm light)

3 x sjemena unknwon porijekla Pogledajte prilog 1512

zemlja je terra magma
od pocetka ce sad ic na 18/6 (u chipoteke neki jeftini analogni timer :D), a kasnije na 12/12
mislim se igrat sa topiranjem i LST-om :)
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
kaj nisi mogao vise informacija dati ?:)) koje gnojivo mislish koristiti ,koliki pH vode,velicina posuda ? ..od ventilacije imash samo upuh ,reci mi isuph si sredio ? :)) sretno
 

Farmer82

Aktivan Član
30.03.2009
71
38
18
Bravo, svaka cast...tako nesto i ja imam u planu jer gledam daleko mi je 5.mjesec...a od ovoga outdoora se hrpica opako smanjuje, malo sam se oteo kontroli izgleda :sick:
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
svi te nesto pitaju,pa ajde i ja xD
a jesi li ti SIGURAN u taj topping/LST.....na tu visinu boxa(minus nosac za lampu),ne bi smeo mnogo preterivati,da ne bi bilo usred cvetanja 'jao,sta cu sad,treba veci/siri box..' xD
dakle,samo pazljivo,sve opcije dobro razmotri,najgore je da previdis nesto sad,jerbo posle ...

a i da ti nisu lampe malo slabe?
mis'm,dobre su zasad-dok niknu bestije,al' posle? neces valjda ceo grow sa tako malom lumenazom?
 

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
@nixa: za gnjojivo ima jos vrimena, prvih misec dana ne mislim dirat nista po tom pitanju. voda odstajala priko noci, pH nemjerim, a ispuh se nevidi malo je iznad zarulja po visini, sa desne strane boxa

@buddha: da sa zicom i konopom za drvo

@loop: moram je nekako trenirat haha :D. pa citao sam da je za normalan razvoj biljke potrebno 25-50000 lux (lux=lm/m2), a na moju povrsinu od 0.081 m2, 3960 lm je 48,888.89 luxa (neki optimum amo rec :D)

@powerseed: da, lakse mi to nego stalno trazit nesto za podizat pitare :))
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Da spriječis eventualni pozar ili nesto jos gore mislim da bi trebao poraditi na boxu. :/

Po meni..

Premjesti svaku sjemenku u posebnu posudu. Korijeni ce se povezati i poslije uzrokujes stres biljci. Napravi posude SAM da iskoristis maksimum od prostora koji nemas a treba ti!

Drvo? Makni ga i napravi neki posteni nosac... Ovo izgleda lose... Meni koji sam pedantan izgleda ********. Takodjer, pravljenjem urednog nosaca dobit ces dodatnih par centimetara koji ti trebaju...

Rasvjeta... imas 2xcool light i 1x warm.. to je ok sad, ali kad prebacis na 12/12 treba ti vise warm spektra.. Zamjena jedne zarulje cool za warm.

Uz malo truda mozes napraviti puno... stoga , potrudi se :)
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
dite_splita je napisao(la):
@nixa: za gnjojivo ima jos vrimena, prvih misec dana ne mislim dirat nista po tom pitanju. voda odstajala priko noci, pH nemjerim, a ispuh se nevidi malo je iznad zarulja po visini, sa desne strane boxa

@buddha: da sa zicom i konopom za drvo

@loop: moram je nekako trenirat haha :D

@powerseed: da, lakse mi to nego stalno trazit nesto za podizat pitare :))

A da li znas da je pH vode odstajali znatno visi nego frisko natoceno iz pipe ?..recimo sa 7.5 skoci na 8.5-8.7 u samo 12-24h .. uzmi par kapi limuna i spusti bar malo ,znaci na 1 litru ODSTAJALE vode stavish cca 15 kapi limuna i dobro promijesas.. a najednostavnije ti je ako nemas love za pH metar da si jednostavno kupis pH korektor u kapima ,uzivaj i sredi reflektor
 

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
@che pozar? nebi triva bit sve je lipo.spojeno i izolirano, nikakva gola zica ne viri. a neznam jesi vidija livi pitar je podjeljen na 2 dijela tako da se nemogu ispreplest. a sta fali drvu? i obavezno kad je puknem na 12/12 ide vise 2700k spektra, to se podrazumijeva ;)

@nixa: morat cu barem lakmus nabavit
 

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
evo jedan mali update :D

late girl

ovo vam je moja mrvica
i evo biggie (zadnja izvirila)


i smijeh na kraju, stara koja je prvotno bila protiv svega toga (dok joj nisam objasnija sta je to u biti :D) ima svoju biljku hahaha
 
04.08.2012
24
0
1
28
Pozz, evo da se javim da pratim i jedva čekam vidit kako će biljke dalje napredovat. :sun2:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.