Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
BigL je napisao(la):
Hmmm, morat će neki opaki LST bit....

hehehehe

hehe, istina, ali to je samo najbolja moguca situacija..ako se desi, probam onaj u krug.. :p
A sto se svijetla tice?
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Neznam, nisam iskusan u tome svemu, samo sam vidio da je 40x40 i 4 biljke pa ono, zamislio sam to u glavi hehehhe...

A neznam, 6 lampi, na tako malom prostoru, po mojem laičkom mišljenju mislim da će to bit OK....

Samo sam malo skeptičan u vezi 4 biljke...

A da probaš dvije pa si na miru?

Ili da napraviš 2 ista boxa pa sadiš 4?

Hehehhe
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
heheh i meni se cinilo puno, ali male mogucnosti i malo veci apetiti me tjeraju da ekstremno razmisljam :D
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Svjetla ti je taman, računaj oko 5 lumena po cm2, dakle nekih 8000 za tvoj prostor, naravno od viška glava u ovom slučaju ne boli
Ako češ gurati unutra 4 biljke zaboravi bilo kakav LST, bit će im i ovako pretijesno. Nisi ništa napisao koja vrsta ide unutra...
Ja bi rađe 1 biljku (maksimalno 2) s dobrom vegetacijom i dobrim LST-om, većom posudom - lako moguće da dobiješ više na kraju nego od 4 u manjim posudama . LST je skoro obavezan jer imaš štedne, trebaju ti vrhovi stalno biti na istoj visini. Eto to je moje mišljenje, a ti vidi. Ja imam 2 biljke u prostoru 48X58 i nije baš da imaju mjesta....
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Kenny Dalglish je napisao(la):
Nisi ništa napisao koja vrsta ide unutra...

Hvala ti na komentaru, sto se tice vrste, imas li kakav prijedlog..taman se ovih dana spremam do Slo. Prvi put radim to, a trebala bi mi neka "veselica", po mogucnosti da ostavlja doobar ukus u ustima i stvara puuuno apetita. (potrebna mi je, kako za mene, tako za jednu osobu s karcinomom u terminalnoj fazi, bez niti malo apetita i u laganoj depresiji). Hvala za savjete !
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Parsifal je napisao(la):
Pozdrav!

Zanima me koliki intenzitet svjetla je potreban (ili dovoljan) da biljkama poremeti san (stres, hermiji itd) ? imam box u zamračenoj sobi, preko dana cure spavaju, a ja ponekad moram upaliti svjetlo (60w - obična žarulja)... box nije 100% light proof, na intake ventu nemam light trap zbog boljeg protoka zraka, i boljih temperatura u konačnici...
Mislim da im nebi trebalo prouzročiti probleme,ali ipak treba izbjegavati ulaz svjetla u box. Ako je otvor poveći i baš osvjetljen,nije dobro,ali malo svjetla ako uđe,nije strašno_Oni filteri za kuhinjske nape su zgodni za to,pogotovi crni.Stavi ga preko otvora da ti ne ulazi puno svjetla u box.a on ti neće bitno smanjiti protok zraka
filter-napu-47-x-57cm-2-komada-slika-4450407.jpg
oprez je napisao(la):
... Prvi put radim to, a trebala bi mi neka "veselica", po mogucnosti da ostavlja doobar ukus u ustima i stvara puuuno apetita. (potrebna mi je, kako za mene, tako za jednu osobu s karcinomom u terminalnoj fazi, bez niti malo apetita i u laganoj depresiji). Hvala za savjete !

Kucaj u google cannabis seeds,pa vidi što seed bank-ovi nude kao medicinal.
Za dobar okus se moraš sam pobrinuti tokom uzgoja,pogotovo na kraju :)
 
20.05.2011
6
1
0
49
pitanjce malo kolka je najbolja temp.od do.a kolika vlaznost,juce sam krenuo temp.je 31,5,vlaznost 43%,dok je sijalica upaljena ,danas stavljam jos vent.jos jedno pitanje procitao sam na forumu da nije lose zalivati sa hidrogenom od 3%,praviti rastvor sa vodom,dali je to hidrogen ovaj sto zene koriste pri farbanju kose,hvala
 

gensolin

Banned
Banovan
03.04.2011
5
0
0
38
samo forum čitat....apsolutno sve ti piše...i ja sam novi već par mjeseci pa samo čitanje i naravno praksiranje :) ....a za hidrogen je ekipica rekla da je ok ali ne previše...ja sam dva puta ga koristio u svom prvom growiću....jer kako pomaže tako ubija i potrebne bakterije :) ...na litru vode ja stavim 4 ml.....
 

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
pozdrav ekipa...imam jedno pitanjce:::uzeo sam si HESI SUPER VIT pa me zanima dali je ko radio s njim i dali radi to gnojivo kako i pise...naravno stavio sam kap ipol na 5 litara vode kako i pise...pa me zanima dali mogu stavit vise od tog ili da bolje radim kako pise...i naravno zaljevam biljke s tom vodom..??? ili spricam po njoj??? NIKAD DO SAD NISAM RADIO S TIM GNOJIVOM PA PLIZ POMOZITE!!!
 

gensolin

Banned
Banovan
03.04.2011
5
0
0
38
pokušaj pa eksperimentiraj...a buraz pa nisu za bezveze stavili jedna kap...da im je bilo u interesu zaradit rekli bi ti cijelu bočicu svaki tjedan :) ...ja sam svaki tjedan stavljao po jednu kap na 5 litara vode...skupa s ostalim preparatima hesi naravno....i mislim da mi nije bilo tih stvarčica da mi cure nebi ni preživjele :D ...jer sam ih izmučio doslovce do krajnjih granica :D ...jbga prvi....drugi ćemo bit pametniji...ALI savjetujem ti da stvarno samo čitaš forum...završene dnevnike ja sam po tri četiri puta svaki prošao od početka do kraja....samo čitaj...ekipa stvarno je sve napisala što bi trebao znat ;) :)
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
rastafarijan je napisao(la):
pozdrav ekipa...imam jedno pitanjce:::uzeo sam si HESI SUPER VIT pa me zanima dali je ko radio s njim i dali radi to gnojivo kako i pise...naravno stavio sam kap ipol na 5 litara vode kako i pise...pa me zanima dali mogu stavit vise od tog ili da bolje radim kako pise...i naravno zaljevam biljke s tom vodom..??? ili spricam po njoj??? NIKAD DO SAD NISAM RADIO S TIM GNOJIVOM PA PLIZ POMOZITE!!!

ako ces eksperimentirat, eksperimentiraj s mnanje, a ne s vise od prreporucene doze.
i zaljevas biljke, teze je zayebat.
 
11.06.2011
0
0
0
32
Pozdrav svim ljudima dobre volje !

Dobio sam 10 Afghan feminized sjemenki, i hocu da posadim jer nesto ne vjerujem danasnjim "dostavljacima" vutre, nije to kao nekad.
Procitao sam sve zive i nezive tutoriale o growanju, i u svakom se spominje taj grow box sa sijalicama itd. Sada me zanima, da li je grow box stvarno potreban ? Da li su sijalice stvarno potrebne ? Mislio sam uzeti 1-2 sjemenke pa se okusati, staviti u vlaznu maramicu da proklijaju pa onda zasaditi u saksije (kupio bih odgovarajucu zemlju i gnojivo, to mi nije problem). Saksije bih drzao na prozoru radi sunca, zalijevao jednom dnevno (tj. kad biljka pokupi svu vodu iz zemlje). Kolike su sanse da biljka opstane na ovakav nacin ? Nigdje nisam nasao za ovu vrstu koliko izraste, da li je nesto ogromno ili je niskog rasta ? Nije mi jasno nikako kakva je razlika izmedju muske i zenske bilje zbog toga sam uzeo feminizirane koje su me kostale 90€ pa mi se neda da testiram na svoju ruku. Bio bih zahvalan do neba kada bi mi neko mogao odgovoriti na ova pitanja, ili jos bolje ako neko ima da je u Hercegovini a da je voljan za suradnju, javite se ! Unaprijed zahvalan !

S postovanjem,

IceWolfBiH
 
23.02.2011
22
0
0
35
Pozz ekipa..presadio sam svoju ljubimicu van prije 2 tjedna i ostavio ju vani,vrijeme me posluzilo jer je malo padala iisa malo sunac i tak da se primila prejebenoo...kad sam ju presadivo bila je oko 15-tak cm e a sad je oko pol metra...prezadovoljan sam....al imam jedan problem donjhi listovi mi zute?????Pa nezz u cemu je problem?????????Plizz help
 
23.02.2011
22
0
0
35
Pa kad nisam pronaso tocno temu di da pitam..pa sam posto na vise tema i nadam se brzom odgovoru jer mi je bitan!!!Pa ako mozes pomoc pomozi ako ne nemoj ni pisat nis......
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
kako da ti neko odgovori kad je lose pitanje slika ili nesto bi bilo povoljno nko ti nece odgovoriti na takvo pitanje .. ili citaj forum ili stavi sliku sory stvarno moze biti svata...
 
23.02.2011
22
0
0
35
Gledajte sory svia al mi je potrebna ta informacija,nazalost nisam u mogucnosti uploudat slike....Znaci problem mi je u tome sto znaci donji ,tj prvi listovi na biljki pozute...i pocnu se susit!!!!!Ja sam njih otrgnuo jer sam cito da se takvi listovi odstarne kako nebiu crpili energiju iz biljke..e sad mene zanima dal bi se moglo to kako sprijecit da ne zute??!!!HVALA I SORY
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
"u cvjetanju je biljkama potrebno 12 sati potpunog mraka"

-jel bed ako ih ja otvorim nakon 2 sata mraka, kraj male sobne lampe, koja je ko mjesecina, na 10 minuta da ih zalijem? ili bi stvarno to trebalo bit odma na kraju dana?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.