Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Niske temperature nisu takav problem kao visoke... Kad je mrak 15C je normalno za njih, izdrže one i niže čak... Ali s tim ne bi trebao imati problema.
 
20.04.2011
35
8
0
43
pitan zbog toga jer mi box neće biti u kući preko jeseni-zime, gdje je temperatura oko 20 c. nego vani u jednoj betonskoj kučici . di je temperatura možda 2 do 3 stupnja viša nego vani. znači ako temp vani bude nekih 9-10 c u box-u če biti nekih 12 c. A tlaka mi je da još moran i grijalicu nositi tamo.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja sam to bez grijalice odradio(još i to...no no). Temperatura je bila od 10 do max 22 pod lampom. Lampa se palila po noći kao uvijek kad je hladnije vani. To su mi bile najjače biljke ikad (satori).
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
herb-o-logist je napisao(la):
Idealna temp. je 20-25C, a maximum maximuma bi bio do nekih 30,31C, preko toga s porastom temperature raste i šansa da imaš hermije...

Ide to i do 35,36C ali je potrebna jako dobra izmjena zraka i ne podnose sve vrste isto visoke temp.
Ako se ne vide očiti znakovi da je biljci loše, temp je ok makar bila u 30-ima sve dok je protok zraka raspičen.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228

tom

15.07.2008
27
2
0
43
3 bilke su ,, znam da sam pogresio ali ne verujem da bi mogle i tri da budu zenke zemlje je dobra nije humusna, imam na oko 20metara jos dve one su zenke ali su po 2metara pa me cudi ,,,sta da radim da stavim okolo humus
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
sta da radim da stavim okolo humus
Stvar možeš izvuči gnjojivom a ne humusom. Moraš biti pametan kako, koliko i šta radiš. Zna se desiti kao meni kad sam imao 2 LSD-a u jednoj kanti...jedna je bila dominantna po rastu i izgleda da joj je korijen napredovao do te mjere da je ugušio oštetio korijen od ove druge koja je duplo slabije rasla. Neznam jel mi ovo bilo 100% ali su mi takve pretpostavke.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Najverovatnije da je tako. Koren vutre crpi poput vakuuma sve korisno iz zemlje pa tako izmedju par njih neka uvek ostane bez hrane. Ali šta je tu je. Da presadjuje,kasno mu je. Nek ih gruva nekim vege gnojivom,po mogućstvu što jačeg dejstva,vidi se da biljke oskudevaju u hrani. Lst,a kasnije može i jedan topping. Malo više stresa će biti ali kad gnojivo nastupi i biljke krenu sa pravim razvojem,neće biti problema. Opet,pričamo o moguće najizdržljivoj biljci na planeti. Srećno Tome!
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Pozdrav ekipa...
Imam jedan problem,naime ne znam da li je mesto ovde da postavim pitanje ali posto vidim da na nekim mestima ne mogu,moracu ovde...
Hteo sam da otvorim dnevnik uzgoja ali zbog moje ne prisutnosti nisam ga otvorio u delu za to..
Znaci mala greska sa moje strane i odma poruka od moda da krsim pravila i te fore...
OK rekoh vec moja greska al iz nikakve lose namere,lud sam zadnjih 2-3 dana zbog svega oko sadnje pa je normalno da se napravi koja greska...
Posto mi je tema sad zakljucana zanima me koliko moram cekati i da li je mogu prebaciti u dnevnik uzgoja...
Dajte ljudi nemojte me sad tim forama zezati,ionako me zezaju biljke i sve sto ide uz to,a bez vase pomoci sam siguran da nece ici kako treba...

P.S.
Ako ne treba da pisem i ne mogu,samo mi recite odma da trazim pomoc na drugoj strani jer mi je potrebna i bice mi potrebna...
Uzivajte ;)
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Dobio si predban status jer nisi u pravom delu otvorio temu?

Ok,ali šta je pitanje? U vezi biljaka naravno,ova tema za to služi. Postavi i dobićeš odgovor.
 

tom

15.07.2008
27
2
0
43
Organska mineralno NPK 3-6-6 (tekući) s elementima u tragovima.
Od: biljnih ostataka od hrane, pića i stočne hrane industrije.
3% ukupnog dušika N (36g / l)
1% karbamidnog (12g / l)
6% P2O5 ukupnih fosfata (75g / l)
6% K2O Gesamtkaliumoxid (75g / l)
0,02% ukupnog željeza Fe
0,012% Mn Mangan Ukupno
0,006% ukupnog Cu​​-Cu
50% organske tvari i.T.S. Dušik samo djelomično odgođen učinak nakon primjene u tlu ili zemlje.MOZE LI OVO GJUBRE
A jeli dobro to sta sunce ih pece po ceo dan...
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
LucidDream je napisao(la):
Dobio si predban status jer nisi u pravom delu otvorio temu?

Ok,ali šta je pitanje? U vezi biljaka naravno,ova tema za to služi. Postavi i dobićeš odgovor.


Nemam pojma zasto sam dobio pred ban,jer da budem iskren nisam skuzio sta sam zajebo...
I to ne zato sto ne zelim nego sto ne znam sta i kako moram da radim tu...
Hteo sam da otvrim dnevik sadnje i da postavim neke slike jer mi treba pomoc oko biljaka...
Mozda posto sam novi jos nemam prava ili sta???
Daj de je taj SID pa nek mi kaze sta je da znam...
Nisam dosao ovde nikog zajebavati niti pravit sranja...

pozzz
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
SenzaPieta aj reci iskreno da si mogao pronači dosta odgovora na svoja pitanja da si koristio search na forumu, google ili strane forume...jest da ima naprednih tehnika uzgajanja, ali jbg nije tolko sad baš mudrost, budi malo flexibilan, a ne odma imaš pitanje i udri u ovu temu..no hard feelings ;)...riješiće se i taj status pred ban....
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Jesam nasao sam dosta odgovara u temama koje sam nasao,al ipak volim pitat...
I nisam hteo nikog napadat il tako nesh...

Ono sto sam zeleo rece je ovo-
5 HSP sijalica mi trosi 48kw dnevno
biljke se i pored svetlosti od 24h/24h izduzuju
temperatura mi 30 stepeni(a topli dani tek dolaze)

E uz sve to mi jos samo ban ovde fali i da kompletiram pricu...


Necu daviti vise,izvinjavam se na dosadasnjoj smetnji...
See you...
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
...za našu dušu ...nismo ...da će nam trebati ...mi nismo ...evo nas ...
pa 5 HPS sijalica, hm baš se pitam zbog čega si dobio predban

Dobronamjeran savjet, dobro pročitaj pravilnik foruma, pa se vrati na post gdje ti je Sid dao ban i bit će ti sve jasno.

Inače meni se čini dosta neozbiljno krenuti s takvom aparaturom i takvom količinom feminizirane genetike a zapne grow već na klijanju. Toliko od mene, rekao bih još podosta ali bolje ne, da se ne zaletim pa da i ja popušim ban ...
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Ko prvo zašto 24/24?Kakva je to fora?!
Da si malo više čito znao si da to nema smisla osim ako nisu sedlingi u pitanju.Pročito bi da im treba i odmora malo da mogu normalno rasti i razvijati se biljke.A šta se lampi tiče spuštaj ih što niže pa se biljke neče izduživati.Znači nisko al ne pre nisko da se ne spale.Provjeriš rukom,ako tebe peče peč če i njih.I na kraju nije bitno kolko lampi imaš nego koju lampu imaš!!!
 
10.06.2011
10
0
0
42
Ne znam da li je glupo pitanje ali ja moram da pitam! Recimo, odgajio sam biljku i interesuje me da li njena semenka moze isklijati i ako je muzijak uklonjen na vreme?
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ako si dobio semenku od ženske biljke u pitanju je bio hermić. Da,ta semenka može isklijati.
U slučaju da nisam pravilno razumeo pitanje,preformuliši ga. ;)
 

indian_summer

Aktivan Član
15.11.2008
61
6
0
36
www.dl-share.org
znam ja zašto si dobio predban... zato što pišeš u množini, nema veze gdje si otvorio temu, za takve stvari ljudi baš i nedaju neg. bodove.
Malo još prošvrljaj po forumu, i izbjegavaj te banalne greške, ja mislim da tvojih 5 HPS-a nije problem, samo bih te zamolio da ne prezentiraš sve biljke, samo nekolicinu!

baš gledam, nakon mjesec dana si opet stari i sve će bit ko prije, moći ćeš otvarati nove teme pa i novi dnevnik!



edit by SiD: upravo to, nemaš ti frke sa svojih 5 HPS lampica, nego upravo to što si pisao u množini, to se ovdje kažnjava, ali nemoj se puno brinuti, za sada imaš temu, "PITAJTE SVE ŠTO VAS INTERESUJE", nakon mjesec dana opet možeš sve kao prije...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.