Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Osobno nisam u tako malom prostoru koristio dotićnu lampu, ali ju imam i mogu reći da kad se malo ufuraš nije toliki problem ohladit. E sad, koliko ti je bitan stealth, koliko i kakvih ventilatora imaš...sve to utječe na mogučnosti. Može se, samo treba se potruditi ;) Ono što bih ti savjetovao kao osnovno je da hladiš lampu neovisno o ventiliranju boxa. Tako ćeš ju definitivno moći sa dva dobra pc venta ohladiti.

Edit:

Preteko me power :)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
@ zlo&naopako
ići ću s običnim sjemenom iz panja,dok se ne upraksam da mi ne bude toliko žao ako ne uspije i ako sj***m neko dobro sjeme.
probat ću ovako s bocama prvo,i 13/11.da onda podvezujem kad presadim?
moći će se tegla izvaditi van,to obavezno, jer planiram maksimalno iskoristiti ionako mali prostor. :)
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
bok ljudi imam pitanje.gdje se stavi tocno termometar odnosno di ga vi stavite.na sredinu boxa u visini lampe,negdje u cosak,ispod razine tegle i najbitnije jer vam termometar u hladu ili nije.jer meni kad je u hladu padne temp za 2,3,4 stupnja.sad sta je pravilno.ja ga drzim na polovici visine biljle na direktnoj svjetlosti.imam u stvari 4 razlicita u boxu i svaki pokazuje drugacije.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
ako svaki pokazuje drugacije na istom mestu ondak nisu u redu, bar neka 3 ;) inace je normalno da se razlikuje temp. ispod lampe, u sredini i na dnu boxa. ja obicno drzim negde npr. oko dve trecine od dna, ali povremeno proveravam temp. kod vrhova, to je dosta bitno tako da je ok i ako meris samo u visini vrhova
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......kod mene visi tocno ispod lampe u visini vrhova.......sve nize je i niza temp, meni samo bitno da u visini vrhova ne prelazi 30c......
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
ljudi nemojte se zamarat tolikim detaljima kao npr. mjerenje temp na 4 razlicita mjesta i trazit onaj idealni nula-jedan stupanj,
nego gledaj da nije prehladno jer onda uspori s rastom i veca je vjerovatnost da bude hermi,
i gledaj da lampa ne przi glavni top (ili vise njih)
nisu dobri temperaturni ekstremi -prehladno, prevruce, i da nije prevelika razlika dan-noc..
a ona ce rast i na 23 i na 28 manje vise jednako,
i naravno da ce razlika u temp na dnu boksa i kod samog glavnog topa bit razlicita i po 5 stupnjeva
narocito ako je velika/visoka biljka.
tako i nama pod klimom idealno npr 23 al prezivit cemo i na 18 i na 28 :icon_lol:
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
power seed i ivach hvala na odgovorima.

@tinitus nista se ja ne zabrinjavam nego zasto nebi usavrsio ako mogu.rasle su meni i na 35 stupnjeva.nego kupio sam si termostat onaj za inkubatore i neznam di da stavom sondu.u hlad il ne.jer na svjetlu je npr 30 stupnjeva a hlad 25.nije to malo.pazim da oscilacije nisu velike.inace imam u boxu 120 cm,600w hps sa ct i jednu od 400 bez.imam i kalorifer u boxu nije na sobnoj temp. i trebam puno topline.uglavnom tnx!!

imam 4 termometra jer neznam po kojem da se ravnam.digitalni laze ko grcka.na metalnu spiralu je dost tocan.a na zivu najtocniji kao i sonda na termostatu.izbacit cu sve osim zivinog.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ne znam jesam li te dobro shvatio, ali tebi je box u ne grijanom prostoru,a kalorifer u njemu!? Jesi li izolirao box uz pomoć stiropora ili nekog drugog izolatora?
Naj kritičnije je mjeriti u visini vrhova biljaka, jer tu može doći do prženja ako je svjetlo pre blizu. Taj digitalni, odnosno sondu, preporučam da staviš tu, a živin negdje na neutralno, dakle da ne piri kalorifer u njega i da nije na direktnom svjetlu. Možda bi bilo naj idealnije negdje u visini saksija.
Još nešto, mada vjerujem da si tako i napravio. Pazi da ti kalorifer na pitri direktno u biljke. Što dalje je moguće, to bolje.
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
jesam zlo oblozen je slicnim materjalom kao stiropor.one plave pjenaste ploce.to mi je pomoglo za stupanj dva.je kalorifer mi je u boxu i kad je namjesten na termostatu pali se svakih cca 3 min na 1 min.namjesten je da se pali na 26 a gasi na 28.biljke su podignute na teglama jos.zrak tuce u pod.jedino isusuje zrak uzasno.imam sto rucnika i svaki dan vlazim s 5 lit vode.sonda je malo iznad tegli.malo ispod vrhova.na svjetlu je.zivin i je u hladu jer ga stiti ona mrezica.znaci da sondu stavim na vrh vrhova i termostat namjestim na 30 da gasi a na 27 da pali.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
zlo&naopako je napisao(la):
Standardni adapteri 220/12V mogu gurati max 1-1.5A, ovaj vent treba 4.8A. E sad, jel imaš ili kupuješ!? Ja ne bih da sam na tvojem mjestu. PC ventovi 120mm su 0.41A .
Planiraš vertikalni grow? Šta nebi bilo bolje SCRoG!? Imaš 100cm širine, a samo 60 dubine. Po meni je bolja iskoristivost prostora tako i još plus imaš mjesta za normalan vent.
250W je lampa za tebe definitivno, 400W ćeš teško ohladit bez CT-a.

ma to sam naso neki bzvz vent samo da pokazem kakav slican mislim kupit, najvj ce trositi kako si reko 1-1.5 , ali znam da nemam prostora za normalan vent, mislim 2 biljke i lst, a mogo bi scrog, jos moram malo isplanirat kako sta, ali vec sam napravio 4 rupe u boxu za takve ventove tako da onda 250w i 4venta, i 1 unutra da im puse misim da ce bit dobro... je se moze kombinirat lst i scrog ili samo jedno od toga da izaberem? hvala na pomoci i
peace out!

edit: nasao sam vent koji mislim kupit i 163/m3 je protok zraka, sunon marka, ali neznam koliko ampera je potrebno...
 
20.04.2011
35
8
0
43
jel imo ko problem sa cooltube ? e ja ga nabavio i montiro to sve da vidin kako to radi. I danas pogledan i vidim da je staklo naciklo par centimetara. I to mi se čini da je puklo kad san ugasia svitlo i kad se staklo počelo da hladi. onda je počelo nešto krckati. Ja ga nisan razbia u montaži. bar mi se tako čini. Kakvo je to bezveze staklo? I sad se bojin da če to sve puknuti kad to bude goriti 18 sati. a puklo je već u prvih 10 minuta.
 
20.04.2011
35
8
0
43
kupljen je. nije kućna izrada. Al nista od reklamacije kad je doša čitav u komadu. Mozda san ga i ja puka. vidiću kad ga ponovno upalin oće li pucketati staklo.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
A i da si ga napuka malo nebi treba dodatno pucat pod toplinom ako je vatrostalno staklo.

Zato, goni dalje s tim... šljakat će... :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....ja imam CT od obicnog stakla za svjecnjake, i radio je bez ventova i sa ventovima i nikad nije pukao od topline.....tako da cisto sumnjam da je od topline........s njima treba bit jako oprezan zato sto su suplji s oba dvije strane a staklo je jako tanko i puca bez pretjerano puno muke.....imao sam potrgano staklo na CT koje je malo vise ciknulo i sluzio je svrsi dok nisam kupio drugo staklo.....i dan dns ga cuvam za nedaj boze da ovaj CT pukne imam taj za prvu ruku.....je malo pukao al sluzi svrsi..........tako da bez beda peglaj dalje........
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
pozz
koliko je kriticno presadjivat u drugom tjednu rezima 12/12?
prekjucer je pokazala pistile a nalazi se u maloj posudi od 1,5l pa bi ju preselio u neshto komotnije..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.