Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
četiri neonke sa nosačima starterima i kablovima dođu ko jedan hps 250W.....rađe kupi hps 400W greenpower ili dual ili agro.....
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
not smoke je napisao(la):
dali je nekome uspelo da klonove drzi u boxu za vege sa ostalim biozama vlaga 50 do 70 s tim da bih odradio sa clonexom

i u one kamene vune posto bi mi bio problem da pravim poseban box za klonove ako je ovako ikako moguce!!!

Moguće, čak ti ne treba ni kamena vuna :) Pošto radiš sa zemljom, možeš u čaše stavit mix zemlje i perlita, a u nedostatku perlita, posluži i stiropor. Prekrij čaše sa najlon vrečicom i svaki dan otvaraj i vlaži sa čistom vodom.
Ja sam klonove do sada uzimao samo za probu, ali imao sam na ovakakv način visok postotak ukorjenjenih.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
zlo&naopako je napisao(la):
Moguće, čak ti ne treba ni kamena vuna :) Pošto radiš sa zemljom, možeš u čaše stavit mix zemlje i perlita, a u nedostatku perlita, posluži i stiropor. Prekrij čaše sa najlon vrečicom i svaki dan otvaraj i vlaži sa čistom vodom.
Ja sam klonove do sada uzimao samo za probu, ali imao sam na ovakakv način visok postotak ukorjenjenih.

cekaj druze malo mi nejasno.hocu da uradim sledece:10 kom kad naguraju 5 sprat uradim toping te vrhove skidam i kloniram

e sad kazes netreba vuna,onda u clonex pa u saksiju sa terra magmom i perlitom jel to ok.

jedino ovo sa najlonom kako da prekrijem da nedozvolim da isparava vlaga iz zemlje ili ..
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Jesi ti pročitao išta o kloniranju? Nije to razlog, nego je klonovima/reznicama/pelcerima, potrebna visoka vlažnost jer nemaju korjen preko kojeg bi inaće uzimali vodu iz zemlje. Zato vrečica.
A ako baš hoćeš u rockwool, onda uzmi negdje onaj mali plastenik pa vozi sa rockwoolom. Samo nemoj ostaviti bez neke zaštite, jer će se osušiti u rekordnom roku i ništa od tvojih klonova.
 

naturalmystic

Aktivan Član
30.10.2011
57
24
18
31
sjemenka mi je proklijala u vlaznom papiru, jos je nebih htio stavljati vani, pa sam htio pitati jer sjemenka moze jos malo ostati u vlaznom papiru????
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
dobro je nisi stavio u decembru.uopste ne kontam zasto si to uradio

pre 10 ili 20 aprila nisi ni trebao stavljati na klijanje :knockknock:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Mislim da je bolje stavit je u zemlju u neku veću čašu npr. 0,5Lit ili još veću od jogurta ili nećeg slićnog pa onda kasnije presaditi van kad barem još malo zatopli, u suprotnom bi se mogla upljesniviti jer vlažno sjeme zna tako.
Nisam baš strućan glede toga ali ravnam se po ostalom bilju i sjemenkama.
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
naturalmystic je napisao(la):
sjemenka mi je proklijala u vlaznom papiru, jos je nebih htio stavljati vani, pa sam htio pitati jer sjemenka moze jos malo ostati u vlaznom papiru????

Prijatelju, sada je gotovo, s njom u zemlju, i stavi je negdje na prozor, ili bilo gdje ima sunca i toplo je u prostoriji. Ako nemaš plastenik, staklenik, ili nešto slićno... Ako je sada staviš van samu... jako male šanse su da će uspjeti. Nije nemoguće, jel, ali ono... uglavnom, držim fige! :vb_wave:
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
stavljaj u zemlju jer ako ti korijen počme probijat vatice ili papir će bit malo teže da ne povrijediš korijen....
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
meni se sjemenka jednom bila doslovno otvorila i kotiledoni su krenuli vec van u tajuricu.... a korijen je bio podosta dugacak...... prakticki preko cijelog tanjura
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Wiz automatik su sorte autoflowering,znaći biljke će procvijeti automatski bez obzira na režim svijetlosti.:drink:
 

naturalmystic

Aktivan Član
30.10.2011
57
24
18
31
Smokey McPuff je napisao(la):
Prijatelju, sada je gotovo, s njom u zemlju, i stavi je negdje na prozor, ili bilo gdje ima sunca i toplo je u prostoriji. Ako nemaš plastenik, staklenik, ili nešto slićno... Ako je sada staviš van samu... jako male šanse su da će uspjeti. Nije nemoguće, jel, ali ono... uglavnom, držim fige! :vb_wave:
ovak, nitko mi nezna da satim travu, pa ako bih stavio u svoju sobu na prozor, velike su šanse da ce mi netko vidjet da sadim travu, pa sam mislio biljku staviti u podrum blizu prozora, mozda nekak prezivi, budemo vidjeli, ako ne uspije.....imam ja jos mnogo sjemenki, inace sam pocetnik...ovo ce mi biti prvi grow, vec sam pokusao indoor ali nije mi uspjelo, vidjet cemo da li ce uspjeti outdoor.....ako kaj zapne, javim odmah....i usput hvala na pomoci...:)))))
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
pa onda sta se brines...to proklijalo sjeme zabodi negdje pored policijske stanice a kad dodje vrijeme isklijaj nove sjemenke ;-)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443

hendrix&frusciante

Aktivan Član
22.10.2011
113
62
0
30
Ja sam svoju koju trenutno uzgajam drzao 24/0 prvih 20 dana vege pa prebacio na 12/12...osobno mislim da nema neke prevelike razlike(malo brze raste na 24/0,al nista znacajnije),tako da bolje drzi na 18/6,bar ces ustedjeti vise struje... :)
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
ovako ako je neko prvio prigusivac za vent.dospel da mi kaze jel dosta 50cm uzeo sam cev f200 od 1m pa bih da je prepolovim i imam 2 prigusivaca

ili mora biti duzi nebi da je secem pa da se sjeb..!hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.